Zavrieť

Porady

Chcem najst svoju rodinu

Moji rodicia si ma adoptovali, ako male babatko a ja ich milujem. Napriek tomu stale rozmyslam nad tym, ze by som chcela zistit nieco o svojich rodicoch. O co mi ide ? Ako zistit, ako to cele s mojim zivotom vlastne bolo, preco sa udialo, co sa udialo... moj otec je uz 17 rokov mrtvy a ja by som ho strasne rada videla aspon na fotke. Ale, ako sa k niecomu takemu dostanem ? Ako patrat a kde zacat ? Mam oslovit pravnika, ci radsej detektiva ? Ako zistim, ako dany clovek zil, kde pracoval a co robil ? Da sa to vobec ? Cez CEPO som zistila, kde zije moja matka a kedy moj otec zomrel, ale chcem vediet viac. Budem vdacna za kazdu radu a pomoc. Len mi prosim nedavajte rady, aby som nepatrala a bola rada, ze som... Mam v tom jasno a nikomu to neublizi. Dakujem
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Skús sa obrátiť na STV1 - Pošta pre Teba , možno Ti v tom pomôžu ........tam zo pár krát sa rodina našla za pomoci televízie .


Inak Ti želám ,aby sa Ti naplnilo Tvoje želanie .


P.S.Len pátraj , lebo Ťa to bude po celý život lákať , aby si sa dozvedela pravdu .
Naposledy upravil Zita5 : 10.09.07 at 16:59
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
AdrianaSv AdrianaSv

AdrianaSv je offline (nepripojený) AdrianaSv

Ja zial nie som tip do TV a nerada by som riesila takto svoj zivot
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Vezmi si dovolenku, sadni do auta a choď za svojím cieľom. Je lepšie ľutovať, že si niečo spravila ako ľutovať, že si nespravila nič.
0 0
AdrianaSv AdrianaSv

AdrianaSv je offline (nepripojený) AdrianaSv

A kam mam ist ? Ako zistim, preco sa ma vzdali, co tomu predchadzalo... Moj otec bol "vraj" vo vazeni, ale ja neviem, ci naozaj a aj toto je jedna z veci, ktore chcem zistit.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Písala si, že vieš kde žije tvoja biologická matka.
0 0
AdrianaSv AdrianaSv

AdrianaSv je offline (nepripojený) AdrianaSv

Ano, to viem, lenze ona so mnou nechce komunikovat. Skusila som to a odbila ma, ze to bolo vsetko uz davno a ze si to nepamata. A viac nebola ochotna sa so mnou rozpravat. Telefonovali sme spolu.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

no, ked je to takto, na tvojom mieste by som neminal energiu smerom k biologickym rodicom, minaj ju radsej k tym skutocnym, ktori ta vychovali. urcite si to zasluzia....

(ked nespolupracuje matka, tazko sa ti bude patrat po otcovej minulosti, hladat zachytne body...robota, skola, pribuzny...)
0 0
AdrianaSv AdrianaSv

AdrianaSv je offline (nepripojený) AdrianaSv

Viem, ze to bude tazke, keby to bolo lahke poradim si sama a nebudem prosit o radu. Tazke, ale neznamena nemozne. Ja svojich rodicov milujem a nechcem ich opustit, ide mi len o to, aby som sa co to dozvedela a dostala sa aspon k nejake fotke... nic ine...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
AdrianaSv Pozri príspevok
Viem, ze to bude tazke, keby to bolo lahke poradim si sama a nebudem prosit o radu. Tazke, ale neznamena nemozne. Ja svojich rodicov milujem a nechcem ich opustit, ide mi len o to, aby som sa co to dozvedela a dostala sa aspon k nejake fotke... nic ine...

Tak sprav ešte jeden pokus a pekne všetko to v liste rozpíš matke , možno sa sa preberie a požiadaj aby poslala fotto.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

A čo tak zavolať na matriku, kde žije alebo žili Tvoji rodičia a skúsiť si dohonúť stretnutie. Možno by matrikárka bola ochotná porozprávať o živote Tvojej rodiny viac. Vieš, matrikárky sa nemenia ako spodné prádlo. To bývajú väčšinou dobrí pamätníci. Majú k dispozícii matričné knihy, v ktorých pokiaľ ich poctivo vedú majú potrebné informácie. Možno táto cesta bude schodnejšia.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Tiež by som to asi riešila cez matriky. Je to vlastne podobné ako keď si robíš rodokmeň. Možno cez ostatných príbuzných sa dozvieš viac
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Skús nájsť starých rodičov. Často majú k vnúčatám lepší vzťah ako rodičia. A iste majú aj fotografie.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Chyt do ruk telefon a tel. zoznam. Obvolaj si vsetkych s rovnakym menom. Predstav sa im a povedz im v skratke o co Ti ide (povedz co chces). Mozno nie vsetci budu ochotni, ale urcite natrafis na niekoho, kto Ta posunie dalej (pripadne Ti rovno zodpovie tvoje otazky). Bude Ta to stat len kredit a kusok odvahy.
Urcite napis ako si pochodila!!!

Drzim palce
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Skúsila by som aj v dedine, prípadne v štrti mesta, kde rodičia žili. Babenky a ujenkovia radi pomôžu. A prosím, kým nevieš, prečo bol otec vo väzení, neodsudzuj ho. Koľkí by tam dnes mohli byť a nie sú. Šťastie býva často veľmi vratká veličina. Držím Ti veľmi palce.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ja by som skúsila poprosiť o pomoc adoptívnu maminu, ak to zatiaľ nevie, že pátraš po rodičoch, určite sa to raz dozvie a bolo by lepšie keby od teba, aby sa nenarušila vzájomná dôvera,
povedz jej, že to je pre teba životne dôležité - dozvedieť sa pravdu,
hanka
0 0
wierdo wierdo

wierdo je offline (nepripojený) wierdo

Ja ťa chápem, tiež by som bol zvedavý. Pátranie po matrikách alebo práca datektíva by mohla priniesť nejaké výsledky. Ale kto ti zaručí, že tá fotka, ku ktorej by si sa nakoniec dostala bude skutočne fotka tvojho biologického otca? Myslím, že ak sa ťa mama po pôrode vdzala, nie je vylúčené, že vtedy skutočne ani nevedela, kto je tvoj otec (stáva sa aj v "lepších rodinách", nie to u ešte ľudí, ktorí majú troch problém manažovať svoj život.)

Jedinú odpoveď by ti dala analýza DNA. Myslíš že dokážeš dnes získať otcove vlasy? Predpokladám, že ho nebudeš chieť exhumovať.

Videla si dokument o tom, ako sa snažili Rakúšania overiť pravosť lebky Mozarta? W.A Mozart bol pochovaný do spoločného hrobu. Neskôr hrobár, ktorý si údajne pamätal miesto, vykopal jeho lebku. Tá je teraz v múzeu v Salzburgu. Rakúšania poslali DNA z tejto vzácnej lebky do dvoch nezávislých špičkových laboratórií (Rakúsko a USA) spolu s niekoľkými kaderami vlasov, ktoré majú patriť Mozartovi a ktoré sú teraz uložené v rôznych múzeách po celom Rakúsku a tiež s DNA z dvoch kostier, ktoré boli exhumované z označeného hrobu v Salzburgu a patrili Mozartovým pokrvným príbuzným.

Výsledok bol šokujúci. Nenašla sa ani jediná zhoda alebo podobnosť medzi jednotlivými vzorkami. Dokonca ani vzorky vlasov sa nezhodovali medzi sebou. Čo bolo ale najviac šokujúce - DNA z tých dvoch kostier sa nie len že nezhodovali s lebkou, ale nemali žiadnu podobnosť medzi sebou, hoci malo ísť o pokrvných príbuzných. Celý projekt teda prekvapivo vniesol do celej veci iba viac zmätku a nejasností.

Treba rátať s tým, že podobne by si mohla dopadnúť aj ty. Ono sa nie nadarmo (hoci žartom) hovorí, že iba matka je vždy istá. Ale v podstate po nedávných aférach s vymenenými bábätkami v pôrodnici ani to nie je na 100% isté. Nech je ti útechou to, že nikto z nás si nemôže byť svojimi biologickými rodičmi celkom istý, ak to zoberieme do dôsledku. Možno nakoniec zistiš, že bude predsa len lepšie považovať svojich terajších rodičov za jediných rodičov a skôr snívať o vlastnej harmonickej rodine a tieto sny potom postupne napĺňat....
Naposledy upravil wierdo : 11.09.07 at 20:44
0 0
AdrianaSv AdrianaSv

AdrianaSv je offline (nepripojený) AdrianaSv

Ahojte, tak sa po case ozyvam... napisala som mail do oboch dd, ke som bola a cakam na odpovede. Dostala som tip aj na statny archiv a tam som tiez napisala a som zvedava, co bude dalej... Dakujem vsetkym za nazor a odpoved .
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

AdrianaSv Pozri príspevok
Ahojte, tak sa po case ozyvam... napisala som mail do oboch dd, ke som bola a cakam na odpovede. Dostala som tip aj na statny archiv a tam som tiez napisala a som zvedava, co bude dalej... Dakujem vsetkym za nazor a odpoved .
Takze si teraz na ihlach - dufam, ze Ta potesia...
Nezabudni napisat.
0 0
AdrianaSv AdrianaSv

AdrianaSv je offline (nepripojený) AdrianaSv

Dakujem Bastian, urcite napisem
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Čo si zistila?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať