Zavrieť

Porady

Postup notara pri dedicskom konani

Chcel by som sa poradit o spravnosti postupu notara vo veci dedicskeho konania.Pred 4 rokmi mi zomrela mama.Nasledne bola pred notarom spisana notarska zapisnica o tom,ze doslo k tejto tragickej udalosti.O dalsich skutocnostiach,ktore sa mali tykat dedenia bytu medzi pozostalymi,nas mal notar informovat a vyzvat na pojednavanie o dedicskom konani.
Pocas 4 rokov od umrtia mamy nam vsak nebola notarom zaslana ziadna informacia,vyzva ci predvolanie.Az na zaklade telefonickej urgencie z nasej strany nas pred dvoma tyzdnami (po 4 rokoch) pisomne notar vyzval k ucasti na pojednavani o dedicskom konani.Zaroven sme museli notarovi zaplatit sumu v hodnote 9 tisic korun ako poplatok.
Napriek tomu,ze dedicske konanie prebehlo az po 4 rokoch,notar urcil cenu nehnutelnosti(bytu)na trhovu hodnotu,ktora je aktualna v sucasnosti.Pred 4 rokmi,ked malo prebehnut dedicske konanie,bola cena bytu min.o 500 tisic nizsia.
Chcem sa teda opytat,ci jeho postup bol v sulade s legislativou o cinnosti notara vo veci dedicskeho konania,ci neporusil zakon tym,ze 4 roky neprejednal tento pripad a ani nas nevyzval k jeho prejednaniu a ci suma,ktoru musime zaplatit je adekvatna tomu,ze sa cely proces dedicskeho konania zacal az po 4 rokoch od umrtia mojej mamy,aj to na zaklade nasho pripomenutia,ze sa v danej veci nic nedeje.
Dakujem za odpoved.
Usporiadat
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ak pozemky užívate, jednoduchšie je vydržať ich.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať