Zavrieť

Porady

Obmedzenie prístupu k bankomatu

Dobry den,
ja teraz riešim nasledovnú dilemu:
v meste sa ide konať akcia, ktorá obnáša uzatvorenie centra mesta len pre platiacich návštevníkov. V tejto časti mesta sa nachádza aj bankomat mojej banky. Ďalší bankomat je vzdialený asi 7 km v susednom meste.
Ozval som sa banke, či mne umožní čerpať peniaze aj z bankomatu inej banky bez poplatkov. Viem, že keby by išlo o technickú poruchu bankomatu, môžem využiť bezplatne iný bankomat. Ale toto je vraj ohlásená akcia a mám si urobiť dostatočnú zásobu peňazí a teda mám smolu. Ako mám postupovat teraz? Mám útočiť na banku alebo na mesto, ktoré mne bráni prístupu k bankomatu mojej banky?

Díky za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Hm, to vyzerá, že výplata bude v piatok a akcia v piatok, sobotu a nedeľu. Účet prázdy a prístup spoplatnený? A ty si máš urobiť dostatočnú zásobu peňazí? Navštív banku aby ti uvoľnila svoje zdroje. Som hnusná, prepáč, ale aj mňa by to naštvalo /v tom s tebou súhlasím/

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Ok, tak si zaluj mesto o nahradu skody, staci ju iba vycislit. Povedz sumu.
    Okrem toho si pozri, ako mas koncipovanu zmluvu s bankou, resp. jej vseobecne podmienky - cast ohladne bankomatov, urcite sa na takuto situaciu myslelo (v zmysle, ak sa nieco taketo stane, tak sorry pan jozef).

    wierdo je offline (nepripojený) wierdo

    wierdo
    jozef21 Pozri príspevok
    Dobry den,
    Mám útočiť na banku alebo na mesto, ktoré mne bráni prístupu k bankomatu mojej banky?

    ...a čo tak zaútočiť priamo na bankomat?

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Je prístup ku konkrétnemu bankomatu právne vymožiteľný?
    Čo majú robiť niektorí na dedine, ktorí bankomat nikdy ani nevideli?
    Odporúčam poslať to všade, zarobí pošta.

    wierdo je offline (nepripojený) wierdo

    wierdo
    Ale ak si kúpiš lístok na podujatie, získaš aj prístup k bankomatu, aj podporíš mesto. Možno sa aj dobre zabaviš, lebo zatiaľ sme sa pobavili iba my

    jozef21 je offline (nepripojený) jozef21

    jozef21
    Vsetkym dakujem za "konstruktivne" podnety... Utokom som myslel pravny utok a ocaval som, ze mne niekto poradi, v ktorom zakone najdem oporu pre moju situaciu...
    Prosim, podobne kidy si nechajte k druhym temam. Mal som pocit, ze ide o serioznu poradu a nie o pubertacky chat...

    Lovu zdar !

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    jozef21 Pozri príspevok
    Prosim, podobne kidy si nechajte k druhym temam. Mal som pocit, ze ide o serioznu poradu a nie o pubertacky chat...

    Lovu zdar !
    Jozef21 toto nie je puberťácky chat, to si už mohol zistiť odkedy si registrovaný je mi ľúto, že sa vyjadruješ tak ako sa vyjadruješ. Z tvojej otázky mám pocit, že sa chceš silou mocou s niekým "prieť" za každú cenu. Moje riešenie: Vyber si z bankomatu peniaze skôr ako začne akcia, alebo si sprav výlet a vyber si ich v inom meste. Jednoduché no nie? Mať tak tvoje problémy , uvedom si že veľa ľudí si ani nemôže vybrať z bankomatu, lebo tam nič nemajú, ale to asi nie je tvoj prípad.

    jozef21 je offline (nepripojený) jozef21

    jozef21
    karpis Pozri príspevok
    Z tvojej otázky mám pocit, že sa chceš silou mocou s niekým "prieť" za každú cenu.
    Kapris,
    otocim to inak. Ja sa teraz citim ako v hospode, ked ti donesu pivo pod ciarku. Mas dve moznosti, nechat to tak alebo sa priet. Bohuzial my slovaci (vo vecsine) sme taky, ze to nechame tak a potom ked prideme do hospody v cechach tak sa citime ako Alenka v risi divou a zistujeme, co vsetko je ochotny hospodsky v cechach spravit pre zakaznika a nechapeme, preco to nemoze takto fungovat u nas. To je aj dovod, preco sa hovori o Slovensku ako o krajine s drahymi sluzbami. My sme sice najlacnejsi v absolutnych cislach, ale ked si zoberieme hodnotu sluzby, tak je to na zaplakanie (hovorim vo vseobecnosti, lebo na poslednej dovolenke v Tatrach som len chvalil tieto sluzby...)
    Uz chapes, ze sa nechcem priet za kazdu cenu, len chcem upozornit na nedocapovane pivo?

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Pekne si to otočil z banky sme skočili do hospody, viem že sú služby drahé, ale nikto ťa nenúti aby si ich využíval aj keď vždy to nejde ale ty tvojim prístupom to nezmeníš. ak ti donesú pivo pod čiarkou kľudne reklamuj to by som spravila "asi" aj ja aj keď pivo nepijem,ale ak ťa upozornia že bankomat bude mimo prevádzky potom neviem čo riešiš.

    jozef21 je offline (nepripojený) jozef21

    jozef21
    karpis Pozri príspevok
    ale ak ťa upozornia že bankomat bude mimo prevádzky potom neviem čo riešiš.
    Ak by bol bankomat mimo prevadzky naozaj nie je co riesit. Mozem vyuzit iny bankomat (inej banky) za tie iste poplatky, ako by islo o bankomat mojej banky.
    Problem je ale v tom, ze bankomat je funkcny, akurat sa na tri dni ocitne v platenej zone na zaklade rozhodnutia mesta... A mas dve moznosti, kupit si listok alebo zaplatit vyssi poplatok za vyber z bankomatu. Takze celkom elegantne vyclnkovali s ludmi...

    wierdo je offline (nepripojený) wierdo

    wierdo
    jozef21 Pozri príspevok
    Vsetkym dakujem za "konstruktivne" podnety... Utokom som myslel pravny utok a ocaval som, ze mne niekto poradi, v ktorom zakone najdem oporu pre moju situaciu...
    Prosim, podobne kidy si nechajte k druhym temam. Mal som pocit, ze ide o serioznu poradu a nie o pubertacky chat...

    Lovu zdar !
    Jozef, tak Porada je puberťácky chat ale tvoj prístup je prístup dospelého človeka? Útociť na mesto ze to, že pre svojich občanov niečo organizuje? (Banka s tým nič nemá, oni ti prístup nezamedzili).

    Je zarážajúce, na čo všetko dnes ľudia chú "mať právo". Právo na prístup k bankomatu? To akože ak nabudúce vypadne autobus MHD a ty zmeškáš otváracie hodiny banky, nejakého obchodu alebo dokonca divadla, do ktorého maš kúpený lístok tak buedš hneď žalovať MHD? Ja to vidím tak, že si sa inšpiroval v USA. Tam sú podobné útoky na firmy za úplné maličkosti úplne bežné. Ale tam sa to deje úplne z iných dôvodov. Nie naplniť spravodlivosť, ale vysúdiť milióny. Právnici si tam z toho spravili dobrý biznis, takže im to tam funguje. U nás to zatiaľ našťastie takto nefunguje, takže predpokladám, že by si svojim "útokom" na mesto strácal iba vlastné nervy, peniaze a čas. Od tohto sme ťa cheli ochrániť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.