Zavrieť

Porady

mozem fakturovat?

Mame objednavku na slovenskeho dodavatela (zivnostnika, neplatcu DPH)na vyikon nzinierskych prac, ktore vykonava v zahranici. Robi na projekte, kde dostava za odrobenu pracu podpisane prac. listy, priamo od zodpovedneho pracovnika v danej fabrike.
Tieto prac. listy nam potom posiela ...na zaklade nich nam aj fakturuje...a my ich zase fakturujeme nasim objednavatelom inz. prac do Prahy. Jednoducho vykonavame inzinierske prace pre ceskeho objednavatela aj za pomoci zivnostnikov... Oni fakturuju nam a my fakturujeme Prahe. No a v com je problem?
Vcera som obdrzala mailom prac. list z jula. Ide o ukonceny projekt v juli, no zivnostnik, ktory tam dane prace pre nas vykonaval ho nemal moznost dat podpisat skor a tak ho poslal az teraz. Praha nam odsuhlasila ze to mozeme vyfakturovat.My mozeme fakturovat len na zaklade podpisom potvrdeneho prac. listu.
Co teraz? Ake mam dat datumy na fakturu, ked ide o julovy prac. list?

Ide o fakturu do Ciech a teda danovy dlh prebera cesky odberatel. Sme stvrtrocni platcovia DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    mi to riešime cez preberacie protokoly...kým nepodpíše tento protokol osoba zodpovedná za prevzatie tak nemôžeme faktúrovať im nič...ale na protokole uvádzame aj dátum prevzatia a tým pádom ukončenie prác (máme to tak zadefinované aj v cenových ponukách že služba je ukončená podpisom preberacieho protokolu)...to jest je dôležité ako to máte aj zmluvne zadefinované kedy došlo k ukončeniu služby...ak služba je ukončená až podpisom zodpovednej osoby treba uviesť dátum podpisu a tento by bol pre mňa záväzný...

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    len povinnost fakturovat je do 15 dni, a ukoncenie prac podla prac. listu bolo 6.7....preberacie protokoly nemame, na praci sa podiela viac ludi..ide o programovanie a inz. cinnost, my mame len prac.list..za hodiny odpracovane nasimi ludmi...neviem co robit, ako to vyfakturovat...
    človiečik Vladimír Ozimý
    bui Pozri príspevok
    len povinnost fakturovat je do 15 dni, a ukoncenie prac podla prac. listu bolo 6.7....preberacie protokoly nemame, na praci sa podiela viac ludi..ide o programovanie a inz. cinnost, my mame len prac.list..za hodiny odpracovane nasimi ludmi...neviem co robit, ako to vyfakturovat...
    a dátum vystavenia jeho faktúry je ako?

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    bui Pozri príspevok
    Mame objednavku na slovenskeho dodavatela (zivnostnika, neplatcu DPH)na vyikon nzinierskych prac, ktore vykonava v zahranici. Robi na projekte, kde dostava za odrobenu pracu podpisane prac. listy, priamo od zodpovedneho pracovnika v danej fabrike.
    Tieto prac. listy nam potom posiela ...na zaklade nich nam aj fakturuje...a my ich zase fakturujeme nasim objednavatelom inz. prac do Prahy. Jednoducho vykonavame inzinierske prace pre ceskeho objednavatela aj za pomoci zivnostnikov... Oni fakturuju nam a my fakturujeme Prahe. No a v com je problem?
    Vcera som obdrzala mailom prac. list z jula. Ide o ukonceny projekt v juli, no zivnostnik, ktory tam dane prace pre nas vykonaval ho nemal moznost dat podpisat skor a tak ho poslal az teraz. Praha nam odsuhlasila ze to mozeme vyfakturovat.My mozeme fakturovat len na zaklade podpisom potvrdeneho prac. listu.
    Co teraz? Ake mam dat datumy na fakturu, ked ide o julovy prac. list?

    Ide o fakturu do Ciech a teda danovy dlh prebera cesky odberatel. Sme stvrtrocni platcovia DPH.
    Dátum podpisu prac. listu je dátumom dodania služby.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    ved ano, aj ja si to myslim,len ako mam vystavit fakturu ked sa musi do 15 dni..a ta doba uz uplynula...

    zivnostnik nam fakturu este nezaslal, len e-mail s prac. listom
    človiečik Vladimír Ozimý
    bui Pozri príspevok
    ved ano, aj ja si to myslim,len ako mam vystavit fakturu ked sa musi do 15 dni..a ta doba uz uplynula...

    zivnostnik nam fakturu este nezaslal, len e-mail s prac. listom
    no dobre a toho 6.7. to bolo aj podpísané prebrané atď...podľa všetkého ten čo faktúruje vykonal síce službu 6.7. ale píšete že nezohnal zodpovednú osobu čo by mu to podpísala...to jest nemohol faktúrovať ako aj vy nie?

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    pepacte, zle som si precitala vasu predchadzajucu radu..takze ako datum poskytnutia sluzby mozem brat den podpisu...hmm.len prave pozeram datum pri podpise nie je...

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Treba trvať na tom aby k podpisu pripájali aj dátum. Vystavte fa s dátumom, kt. vám Váš pracovník oznámil ako deň podpisu.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Dakujem moc.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.