Zavrieť

Porady

faktúra z nemecka s DPH - notár

dostala som fakturu z nemecka od notara a je tam dph (nasa firma je platcom dph) - poziadala som ich nech mi ju vymenia ale s odvolanim sa na nejaku dohodu notarov - vid priloha (hlavne bod III) - mi ten notar oznamil ze ta faktura je v poriadku - viete mi poradit co s tym dalej?


dakujem krasne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    maruska001 Pozri príspevok
    dostala som fakturu z nemecka od notara a je tam dph (nasa firma je platcom dph) - poziadala som ich nech mi ju vymenia ale s odvolanim sa na nejaku dohodu notarov - vid priloha (hlavne bod III) - mi ten notar oznamil ze ta faktura je v poriadku - viete mi poradit co s tym dalej?
    V tomto prípade by som to teda neskúmala. Služba bola posúdena ako služba s miestom dodania v Nemecku ... zbežne som pozrela spomínaný čl. III práveže ten sa mi javí je o prenose daňovej povinnosti. Bolo by to dobré preložiť celé (pre zaujímavosť si veru tak urobím). Jedná sa totiž o to, že služby notára majú byť posudzované v závislosti od jej druhu, t.j. môže sa jednať o služby s miestom dodania v Nemecku, ako aj o služby s prenosom daňovej povinnosti. Toto podľa môjho názoru rieši predmetné vyhlásenie.

    Vy máte možnosť požiadať o vrátenie dane v Nemecku ... ak to nemecký zákon umožňuje. T.j. na vrátenie sa vzťahuje nemecký zákon.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Ak nie ... budete účtovať nemeckú daň do nákladov, ktoré budú zároveň daňovým výdavkom.

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    No ťažko radiť, podľa nášho ustan. § 15, ods. 7,8/b je miestom dodania služby SR. Pokiaľ dobre rozumiem nemeckému textu, ktorý si priložila, tak aj v bod II/3 sa hovorí, že služby notárov nie sú v nemecku zdaniteľné. Pokús sa ešte raz odvolať na toto ustanovenie a vyžiadať si novú faktúru. V opačnom prípade si nemeckú DPH môžeš buď zaúčtovať do nákladov alebo v zmysle nemeckého zákona o DPH si ju vyžiadať u príslušného správcu dane v Nemecku späť.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    DušanČ Pozri príspevok
    No ťažko radiť, podľa nášho ustan. § 15, ods. 7,8/b je miestom dodania služby SR.
    Práveže po prečítaní predmetného dohovoru nie. Služby notára sa môžu napríklad týkať nehnuteľnosti, či inak môžu súvisieť s dodávkou s miestom dodania v inom ČŠ. Preto ten dohovor ...

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Čiže ... služby notára nie sú výslovne v zmysle § 15 posudzované iba ako služby právne.

    maruska001 je offline (nepripojený) maruska001

    maruska001
    aby som to upresnila - ide o overenie podpisu ktore sa konalo v nemecku ale pre nasu firmu a tak nam to vyfakturovali

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    maruska001 Pozri príspevok
    aby som to upresnila - ide o overenie podpisu ktore sa konalo v nemecku ale pre nasu firmu a tak nam to vyfakturovali
    Myslím si, že po urgencii a vysvetlení vedia v Nemecku viac ako na Porade Najmä ak Vám fakturoval notár ...

    V spomínanom článku II/3 sa hovorí výslovne o službách notára - licencii, ktorú nemôže vykonávať právnik ako taký.
    Naposledy upravil Jana Acsová : 14.09.07 at 08:47 Dôvod: Oprava čísla článku.

    lethei je offline (nepripojený) lethei

    lethei
    Maruška, po preložení predmetného článku II. bod 1 je celkom zrejmé, že či sa jedná o overenie alebo osvedčenie, nie je podstatné, kto je objednávateľom služby, či je to tuzemská alebo zahraničná osoba registrovaná pre daň, pretože vždy to podlieha dani z pridanej hodnoty platnej v Nemecku.

    faktúra z nemecka s DPH - notár

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.