Zavrieť

Porady

Kuny v rodinnom dome

Prosím všetkých poraďákov poradte. Mám v novom rodinnom dome pri streche tri kuny, ktoré si randia a otravujú život celej mojej rodinne. Nepomáhajú ani najnovšie najmodernejšie pasce, sladkosti a pod. Ako sa ich zbaviť ?
Ďakujem Vám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Bola som na chalupe, kde sme zistili , že sa tam pekne vegetia kuny. Lenže mali smolu, zavetril ich náš bígl , dobra ich ponaháňal , takže dajako sa ho museli naplašiť, lebo teraz po nich nieto vidu ani slychu. Ale možno sme mali iba šťastie.

    rede je offline (nepripojený) rede

    rede
    My sme vyskúšali tiež radu poľovníka. Dať na povalu ľudské vlasy. Doniesli sme si ich z kaderníctva niekoľko sáčkov, ktoré sme otvorené porozkladali po povale a bolo po probléme. Vyskúšajte.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    ... aj ja mám doma 9 kún.

    Zostali mi z minulého roka, keď som bol v Chorvátsku. Našťastie nás neotravujú...

    Ale vážne - ja by som skúsil takú pascu - volám to "vleze-nevyleze". To je taká drevená bednička so zaklápacími dverami. Len treba dať ako návnadu niečo, čo majú kuny radi. A kuna je tuším lovec, živí sa drobnými hlodavcami, hmyzom a lesnými plodmi.
    Naposledy upravil Chobot : 14.09.07 at 13:57

    malalulu je offline (nepripojený) malalulu

    malalulu
    [quote=Chobot;530053]... aj ja mám doma 9 kún.

    Zostali mi z minulého roka, keď som bol v Chorvátsku. Našťastie nás neotravujú...

    Už som sa zľakla, že je to suvenír z dovolenky.
    Nám sa dali do auta keď zostalo v noci na dvore a začali im chutiť káble

    Janiča je offline (nepripojený) Janiča

    Janiča
    Ak ja mám kuny, sú krásne, ale v noci hrmotajú po streche a behajú po balkónoch, a najhoršie je , že mi rozhrabávajú záhradu a ničia rastliny. Nevadí im ani granulát proti psom a mačkách ktorý páchne ako prací prások. A vôbec sa neboja.

    nanik je offline (nepripojený) nanik

    nanik
    Ja som ich mal tiež v dome a bojím sa,či mi nezničili všetku izoláciu v podkroví.Pomáhal som pri jednej prestavbe domu a dávali dole strechu,kde si niekedy tiež hodovali kuny a všetci boli z toho prekvapení keď izolácia na polovici strechy nebola.Bola zdrobená a udupaná na spodu v rohoch. Neviem akým spôsobom zmizli,ale asi tak rok ich nepočuť.

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    Pocul som o hrozach kun a ako je nemozne sa ich zbavit, tak mi napadlo par brutalnych "rieseni", z nich asi jedine realizovatelne by mohlo byt skusit ich otravit alebo zadusit nejakym plynom, asi najlepsie oxidom uholnatym. lahko sa vyrobi (vyfuk), ale treba si odskusat fyzikalne vlastnosti (klesa dole?), pozalepovat skary a hlavne ho nevdychnut.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.