Zavrieť

Porady

Pokladničná kniha v MRP

Ahoj... Vedel by mi niekto poradiť s pokladničnou knihou v MRP? Keď si zadefinujem doklad (napr.VPD alebo PPD) a chcem ho zaúčtovať cez "Funkcie" do účtovného denníka, tak si program v účtovnom denníku (v skupine zápisov) v kolonke "Zdroj/doklad" sám zmení doklad a nazve ho "PK". Ale ja chcem aby mi ostalo VPD alebo PPD.
V prípade, že ten doklad zaúčtujem priamo do účtovného denníka (nie cez "Funkcie" z pokladničńej knihy) ostane mi v kolonke "Zdroj/doklad" VPD alebo PPD.
Musím to teda zaúčtovať priamo do účtovného denníka alebo ako to je?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Zdroj/doklad v MRP nevieš meniť, je to programová záležitosť. Keď chceš mať zdroj VPD alebo PPD tak účtuj priamo do denníka, ale to je robota navyše. Ako robíš úhrady faktúr? Práve pre toto mne pokladničná kniha v MRP nesadla a vôbec ju nepoužívam. Veď keď si chcem pozrieť pokladňu, nájdem si ju vo výstupoch.

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Ja pridám jednu otázočku začínam s MRP.Tá nová verzia kde je pokladničná kniha mi funguje tak, že ak pokl.doklad zaúčtujem cez funkcie a chcem sa pozrieť na akých účtoch je to zaúčtované, len tak skontrolovať, vôbec ma už nepustí druhý krát cez funkcie zaúčtovať. Môžem si to pozrieť už len v účt.denníku.

    Aj Vám to tak funguje? Prípadné opravy v účtovaní robím už len v účt.denníku, alebo aj v pokl.knihe????

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Tuším, že si tú Pokladničnú knihu pozriem trocha bližšie, potom sa ozvem. Ale keď si chceš evidovať túto knuhu a predkladať kontrolám, mala by si ju mať rovnakú ako denník.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Len cez denník, to je to čo som písala, prečo som si neobľúbila pokl. knihu. Ale pozriem sa na to.

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Nechápem tú "NOVÚ" pokl. knihu. Mám také isté problémy ako píšete.
    Najprv som si celú pokladňu za 01/2005 nahádzala do pokl. knihy a keď som zistila čoto robí som to všetko vymazala a ťukala odznova v denníku.

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Ja si myslim, ze pokladnicna kniha je tam v podstate pre take firmy, kde maju napr. rozdelenie uctovnicka a pokladnicka a povedzme pokladnicka neuctuje - aby mala jednoducho prehlad v peniazoch. Potom ta uctovnicka urobi len zauctovanie kedze doklad je uz vlastne nahraty da len Funkcie - Zauctovanie dokladu a doklad zauctuje na prislusne ucty MD a D. Takych firiem je urcite vela.
    Samozrejme, ze ju moze vyuzivat kazdy.

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    Veď aj ja som to tam nahádzala a teraz mám s tým viac - menej len problémy. Tiež rozmýšlam, že to vymažem, alebo ju budem používať len kvôli prehladnejšej evidencii a doklady budem účtovať priamo do denníka. Ale fakt je to robota navyše...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    No ja sa Vám čudujem, že sa trápite s tou pokladničnou knihou. Troška som sa na ňu kukla, ale nepresvedčila ma vôbec. Dúfam, že MRP ju vylepší.

    K tým úhradam. Keď chcieť úhradu evidovať aj v pokladničnej knihe, pri DF alebo VF dávate kolónku uhradiť Tam sú teraz tri možnosti:
    1. Zaradiť úhradu iba do zoznamu úhrad
    2. Zaradiť úhradu aj do účtovného denníka
    3. Zaradiť úhradu aj do pokladničnej knihy.

    Vyberiete si možnosť tú tretiu, čiže aby Vám úhradu zaevidovalo v pokladničnej knihe. Potom ju z tejto pokl. knihy cez Funkcie zaúčtujete do denníka. Potom nebudú duplicitné úhrady.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Valika
    Tá nová verzia kde je pokladničná kniha mi funguje tak, že ak pokl.doklad zaúčtujem cez funkcie a chcem sa pozrieť na akých účtoch je to zaúčtované, len tak skontrolovať, vôbec ma už nepustí druhý krát cez funkcie zaúčtovať. Môžem si to pozrieť už len v účt.denníku????
    Ale veď ty účtovné prípady robíš len v denníku, túto pokladničnú knihu máš na spôsob len pomocnej knihy. Ty si účtovanie vieš pozrieť len v peňažnom denníku. A takisto, keď chceš mať v PPD a VPD rozpis účtov, tlačiť tieto doklady musíš len cez denník.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Valika
    Prípadné opravy v účtovaní robím už len v účt.denníku, alebo aj v pokl.knihe????
    Opravu si najprv vykonáš v pokladničnej knihe, a nepôjdeš potom cez funkcie, ako si už spomínala program Ťa už nepustí 2x spraviť zaúčtovanie ani pri oprave, ale musíš si to opraviť zvlášť aj v peňažnom denníku. Aby Ti sedela aj pokl. kniha aj denník.

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Ako si zistím zostatky v pokladni ked používam túto nešťastnú pokladničnú knihu? Zisťujem že mám príjem zadaný v pokl.knihe, aj je naúčtovaný a v účt.denníku - výstupy-pokladňa ked si zadám obdobie napr. od 1.105 do 31.1.05 tak ten príjem tam vôbec nevidím.

    Pomóóóc !

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja ju tiež nepoužívam. Ale asi Ti bude stačiť prestať do nej robiť zápisy. A všetko zapisovať len do denníka.

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Lenka neviem Ti poslať SS.Už mám plnú schránku??? Treba niečo vymazať? Môžem Ti faxnúť tie zostavy??? Ozvi sa.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Môžeš faxovať, o SS som Ti písala v tej téme, v ktorej si sa pýtala na SS, musíš vymazať najjednoduchejšie sa mažú odoslané správy. Vojdeš na Odoslané správy, len ich označíš a dáš vymazať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.