Zavrieť

Porady

Poznate rozdiely charakteru medzi psom a sukou?

AHojte, uz dlhsie sa zaoberam zaujmavou vecou a to rozdielom medzi psami a suckami, hladala som po vela strankach ale nic zaujmave som nenasla. Zhruba nejaku myslienku mama, ale tak ako su tisice rozdielov medzi muzmi a zenami= je ich dost aj medzi psami a suckami?? Zaujmal by ma akykolvek nazor i tie co si myslite ze vie kazdy, alebo vase osobne teorie. Taktiez poprosim o nazory o interaktivne vztahy psov a suciek, t.j. kto sa ako neznasa- kto ako toleruje, kto ako ma rad- vzdy ma zaujma suvislost s pohlavim. Chcem sa trochu pohnut dopredu vo vedomostiach, vycviku a suziti s mojou suckou. DAKUJEM VSETKYM.
Usporiadat
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Skús sa obrátiť na odborníkov http://www.kynologia.wz.cz/
prajem mnoho šťastia
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

S vlastnej skusenosti viem,ze pri nemeckom ovciaku je rozdiel v:

Pes je menej poslusny ako sučka.
Sučka je viac verná svojmu panovi.
Sučka len zriedka beha za psami,skôr naopak.
Sučka je viac učenliva a pokojná.

Samozrejme je rozdiel aj v génoch,kto čo zdedil..........ale myslím si ,ze vo všeobecnosti platí to co som napísal.

Jaro
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Nokerla Pozri príspevok
Pes je menej poslusny ako sučka.
Sučka je viac verná svojmu panovi.
Sučka len zriedka beha za psami,skôr naopak.
Sučka je viac učenliva a pokojná.
Jaro
Nesuhlasim. Poznam submisivnych psov a dost dominantnych suk.
Myslim si ze kazdy jedinec je iny a preto je najlepsie spoznat toho svojho.
0 0
Kuzelnicka Kuzelnicka

Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac
Ked sa na ulici stretnu dve sucky tak je velka pravdepodbnost ze sa pobiju,
teda 2 fenky sa nemaju v laske,
2 psi tiez,
ked stretne pes fenku tak jej urcite neublizi, skor ta fenka ma predpoklad utocit...tolko moje skusenosti

ale ak by si chcela viac vediet rozdiel medzu kocurom a mackou tak to mozem pisat romany
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Dakujem. Poprosim aj dalsie nazory.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Ty študuješ veterinu a toto má byť nejaká seminárka? Mala by si uviesť viac podrobností, aby sme Ti vedeli poradiť. Je nás tu viacero, čo máme ako domácich miláčikov psov, možno by sme nejakú vedeckú prácu aj dali dohromady.
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Eulalia Pozri príspevok
Ty študuješ veterinu a toto má byť nejaká seminárka? Mala by si uviesť viac podrobností, aby sme Ti vedeli poradiť. Je nás tu viacero, čo máme ako domácich miláčikov psov, možno by sme nejakú vedeckú prácu aj dali dohromady.
Ahoj
je to cisto pre moju informaciu, dostala som sa nahodne k psovi, tak som si ho(ju) ponechala...Nebola som pripravena na taku vec, takze rada by som bola co najinformovanejsia panicka. Dik
Dostala som sa na www.dog.sk, pytala som si radu ohladom operacie kolien a hned mi tam davali vulgarne prispevky, urazky. Viem ze v tomto virtualnom svete su aj...(nemam nazov), ale prijala by som debatu s niekym kto ma rad psov a vedel by poradit.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
My sme mali aj fenku, aj psa, fenka bola snáď o niečo poslušnejšia, pokojnejšia, ale hoci išlo o rôzne plemená, obidvaja využili každú príležitosť, aby ušli z dvora. Či už podhrabanie plota, vyhryzenie pletiva, a to nie len v čase ruje. Takže tu opäť nejaké mimoriadne rozdiely neboli. A ešte k ich spolužitiu s mačkou - mali sme vždy popri psovi mačku aj kocúra. Fenka sa kamarátila zásadne s mačkou, pes zase s kocúrom.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Nedá mi nepripojiť sa k tejto diskusii.
Je to sranda - naši majú "pár" - miešancov. Ale je zaujímavé, že on je "pod papučou". Keď napr. idú žrať, ona zhltne najprv jeho a potom rýchlo svoje. Niekedy zase len tak z ničoho nič naňho vrčí. No, nemá to chudák pri nej ľahké. A keď sa s nimi chceme "pomaznať", ona neznesie, aby sme sa hrali iba s ním. Hneď sa nám votrie do pozornosti - doslova ho vytlačí. No skrátka je to hrozná baba.
Ale ja ich mám obidvoch rada, aj keď nie sú čistokrvní, sú zlatí.
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Wow,tak vidím že bežný človek sa má čo učiť. Vôbec som nemyslela,že psy budú gentlemani k sučkám. O to lepšie pre mňa. Ona je kríženec ovčiaka taktiež,ale na psov vyštekáva a netvárí sa nejak priateľský.chcela by som aby bola priateľskejšia.neviete poradiť? Je mi jasné,že je za tým strach...a pritom ľudí zbožňuje. Nerozumiem.má to v povahe? Mala by som začať spriateľovát ju po psami?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Psi sa nemajú nútiť aby sa kamarátili s druhými psami, ako ľu-dia, jedni sú si sympatickí a iní......... Ja som si doniesla domov čistokrvného labradora- psíka v nádeji, že náš starší štvorročný kríženec, ktorý je prítulný a kamarátsky ku všetkým psom sa bude tešiť, že bude mať kamaráta a nebude mu smutno. No ale už druhý týždeň ho totálne ignoruje, malý psík sa k nemu aj plazí a ľahne si nachrbát, čím mu dáva najavo, že vzdávam sa ti, som na najnižšej priečke rebríčka-čo som vyčítala v knihe, ale nič, ked sa knemu priblíži vrčí a ked sedia na terase malý ide k nemu on sa zdvihne a odíde a tak isto aj ked ho hladkáme, absolútne s ním nekomunikuje.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
sybila3 Pozri príspevok
Ja som si doniesla domov čistokrvného labradora- psíka v nádeji, že náš starší štvorročný kríženec, ktorý je prítulný a kamarátsky ku všetkým psom sa bude tešiť, že bude mať kamaráta a nebude mu smutno. No ale už druhý týždeň ho totálne ignoruje, malý psík sa k nemu aj plazí a ľahne si nachrbát, čím mu dáva najavo, že vzdávam sa ti, som na najnižšej priečke rebríčka-čo som vyčítala v knihe, ale nič, ked sa knemu priblíži vrčí a ked sedia na terase malý ide k nemu on sa zdvihne a odíde a tak isto aj ked ho hladkáme, absolútne s ním nekomunikuje.
sybila3 a Tebe by sa páčilo, keby si Tvoj manžel priviedol domov frajerku s odôvodnením, že sa budeš tešiť, že budeš mať kamarátku a nebude Ti smutno. Čo by si cítila Ty, cíti aj ten psík. Poníženie, urážku, dehonestáciu. Hmm...."zvieratá sú tiež len ľudia". Ale po čase sa psíci skamarátia, chce to iba čas.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

habibti Pozri príspevok
pytala som si radu ohladom operacie kolie
Odkial vies ze treba tvojmu psovi operovat kolena? Predpokladam ze od tvojho veta, tak by ti mal aj blizsie vysvetlit o co sa jedna. Ale inak daj si do googla luxacia pately a najde ti dost info o tom napr. tu http://www.efauna.sk/pes/lekar/ukaz....05-06-01.1.013
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Tie kolená už operovali pred dvoma mesiacmi.spomenula som to v inej súvislosti...Čo sa týka priateľstiev,musíš mať na prvom mieste toho staršieho,v hraní hladkání,kŕmení.Mala som dvoch sibírskych ovčiakov.násilne som ho zasahovala do ich komunikácie tým,že mladší mal všetko rovnako a zároveň so starším. Boli z toho tvrdé súboje...po čase nemohli bez seba byť,i ked starší-stale musel byť nr. 1 :-)
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Mala by som otázku k téme,v ktorej komunikujeme. Akí sú psy a suky počas ruje. Prvé háranie má pred sebou a chcem vedieť čo až dokáže psy-suky v takomto pripade. Ona je na oplotenom pozemku...jeden z mojich predošlích psov vysel raz ráno na ostnatom drôte 4m. plota.Sú takí psy bežne?
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Mala by som otázku k téme,v ktorej komunikujeme. Akí sú psy a suky počas ruje. Prvé háranie má pred sebou a chcem vedieť čo až dokáže psy-suky v takomto pripade. Ona je na oplotenom pozemku...jeden z mojich predošlích psov vysel raz ráno na ostnatom drôte 4m. plota.Sú takí psy bežne? Môže sa aj suka snažiť dostať preč,keď hára?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pes si označí každý dostupný plot a strom ,fenka nie.Ale to som ti asi moc nepomohol.
0 0
Džudi Džudi

Džudi je offline (nepripojený) Džudi

No o tom by som vedela rozprávať. Mám 2 feny JACK RUSSEL a presne ako sa pýtaš. Prvá ktorú máme je nezbednica, keď mala možnosť vždy zmizla aspom k susedom, boli to pátracie akcie nie raz som ju aj oplakala. Práve teraz asi tri dni ju na noc zatváram do voliéry z karirohoží, lebo sa zrejme blíži čas hárania a začínajú jej akrobatické kúsky, po latkovom plote lezie ako po rebríku, dnes sme ju vymákli už bola v záhrade a keď nás zbadala tak skok 1,20 m nebol problém. Takže čas hárania je veľmi ťažký. Ale mám ešte veľmi zaujmavú skúsenosť, táto fenka nám raz v noci vylákala mladšiu , jej dcéru, ktorú sme si nechali a tá na to skoro doplatila životom. Vyviedla ju cez záhradu von a nejako tá mladšia skončila v areáli firmy neďaleko nás bez strážnika zato so 4 vllčiakmi. Zobudilo nás desivé skučanie o 2 hod. v noci. Vedeli sme podľa hlasu že je to naša fenka, len sme si mysleli že psy vtrhli k nám. Bolo to ako v zlom sne skučanie, hrozne sa to ozývalo a zúrivé štekanie vlčiakov, mne tiekli slzy prúdom, ale duchaprítomný manžel najprv doniesol tú túlavú nezbednicu, tá bola len na ulici ale tá druhá ..no báli sme sa keď zostalo ticho.. ale manžel zohnal medzitým známeho, ktorý mal prístup k areálu aj psom a išli pre ňu. Po tom ako ju priniesol dali sme ju do domu a ona úplne zničená oddychovala a keď som ju hladkala, pozerala mi uprene do očí ako keby ďakovala. Odvtedy aj keď zostanú otvorené dvere do záhradky, alebo von za bránku sa ani nepohne, ani počas hárania. Bolo to obrovské šťastie že našla miesto kde ju vlčiaci nemohli vyhnať a papulami ju nedosiahli, lebo sa ukryla medzi sieťovinami, jediné možné miesto kde mala šancu prežiť aj keď po nej chňápali. Myslím, že táto sa raz dala vylákať a skoro na to doplatila, ale poučila sa a teraz keď sa mi zahľadí do očí vidím v nich nevýslovnú vďaku a lásku. A tá nezbednica, to je lovec nachytali sme ju už aj ako lozí po strome, normálne vyliezla na tuju, kde mali vtáci hniezdo. Nie raz za letu chytila na dvore vrabca, jašteričku, ropuchu, roháča, myši no je to teriér. Takže fakt záleží na povahe, ale háranie fakt ťažké obdobie niekedy.
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

No by si sa čudoval,ale aj moja fenka značkuje. :-)
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Zaujimalo by ma, ci niekto vie, co preziva fenka pri harani. Mam konkretne NO, a vzdy sa mi zda velmi precitlivena, smutne oci....Moze mat aj nejake "bolesti"? Mozno je to hlupost to ma len tak napadlo, ale zaujimalo by ma to. Potom je zase vesela, uplne ina v pohode. Dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať