Zavrieť

Porady

Doručovanie výziev

Ahoj poraďáci!

Viem, že moja otázka nie je celkom správne zaradená, ale nenašiel som vhodnejšiu rubriku (prípadne poprosím moderátorov o presun na správne miesto).
Situácia: Priateľka dostala list (nie doporučený) zo VšZP pobočka HE. Samozrejme, že to otvorila a na počudovanie boli to výzvy adresované jej matke (majú iné meno, a aj trvalé bydlisko) na doloženie výpisov z DP za roky 1999-2005, dodatočné RZZP 2005 a 2006 (to je už nepodstatné, že jej matka je nedôsledná a nezodpovedná v tomto smere). Priateľka má trvalý pobyt (adresu) na druhom konci republiky (SC). Má právo VšZP zasielať takto výzvy a považovať to za doručené, ak sa im to nevráti ako adresát neznámy, alebo neprevzatá zásielka?
Priznám sa, že ich postupom som maximálne pobúrený. Aj keď je to matka a dcera, čo má spoločné dcera s matkynmi podlžnosťami voči VšZP. A vôbec majú právo zisťovať adresu dcery? Poznamenám, že matka má ešte jednu dcéru, ktorá býva v HE. Prečo nezaslali jej tieto výzvy??? Matka sa dlhodobo zdržiava v ČR.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 14.09.07 at 10:16 Dôvod: Pravopis
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Matka priateľky žije ? Zvyknú to robiť v prípade nedoplatkov po smrti poistenca.

    ----------
    Veronika

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    veronikasad Pozri príspevok
    Matka priateľky žije ? Zvyknú to robiť v prípade nedoplatkov po smrti poistenca.

    ----------
    Veronika
    Áno žije.

    P.S. Práve je na návšteve u nás . Aspoň to jej môžme dať.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    smith Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci!

    Viem, že moja otázka nie je celkom správne zaradená, ale nenašiel som vhodnejšiu rubriku (prípadne poprosím moderátorov o presun na správne miesto).
    Situácia: Priateľka dostala list (nie doporučený) zo VšZP pobočka HE. Samozrejme, že to otvorila a na počudovanie boli to výzvy adresované jej matke (majú iné meno, a aj trvalé bydlisko) na doloženie výpisov z DP za roky 1999-2005, dodatočné RZZP 2005 a 2006 (to je už nepodstatné, že jej matka je nedôsledná a nezodpovedná v tomto smere). Priateľka má trvalý pobyt (adresu) na druhom konci republiky (SC). Má právo VšZP zasielať takto výzvy a považovať to za doručené, ak sa im to nevráti ako adresát neznámy, alebo neprevzatá zásielka?
    Priznám sa, že ich postupom som maximálne pobúrený. Aj keď je to matka a dcera, čo má spoločné dcera s matkynmi podlžnosťami voči VšZP. A vôbec majú právo zisťovať adresu dcery? Poznamenám, že matka má ešte jednu dcéru, ktorá býva v HE. Prečo nezaslali jej tieto výzvy??? Matka sa dlhodobo zdržiava v ČR.
    Ako štátna inštitúcia sa snažia pozbierať chýbajúce peniaze akýmkoľvek spôsobom - i keď je to podľa mňa trošku chytené za vlasy, pretože takýto postup by si mal nájsť prvotného adresára, a nie jeho rodinných príslušníkov. Na dcérinom mieste by som to poslala doporučenou poštou svojej matke, a na VŠZP by som toto dala aj písomne s kópiou podacieho lístku o zaslaní na novú adresu matky - je zrejmé, že jej matka sa z toho len tak nevyzuje, a tak nemá inú možnosť, ako dať jej to aj na zodpovednosť, že to doteraz zanedbávala. Veď jej dcéra má svoj život a svoje starosti.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    veronikasad Pozri príspevok
    Takúto skúsenosť nemám, žiadaj vysvetlenie na ZP.

    ---------
    Veronika
    Samozrejme, že chystám na nich list, v ktorom budem žiadať vysvetlenie. Alo som úplne vedľa z ich konania.

    Doplnenie: Dokonca adresát bol ako podnikateľ a nie ako občan. Preto to vlastne urýchlene otvorila, či náhodou nemá ona ešte nejaké nedoriešené veci voči VšZP, lebo sme to riešili asi pred 1/2 rokom, čo musela doplácať.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Orsz Pozri príspevok
    Ako štátna inštitúcia sa snažia pozbierať chýbajúce peniaze akýmkoľvek spôsobom - i keď je to podľa mňa trošku chytené za vlasy, pretože takýto postup by si mal nájsť prvotného adresára, a nie jeho rodinných príslušníkov. Na dcérinom mieste by som to poslala doporučenou poštou svojej matke, a na VŠZP by som toto dala aj písomne s kópiou podacieho lístku o zaslaní na novú adresu matky - je zrejmé, že jej matka sa z toho len tak nevyzuje, a tak nemá inú možnosť, ako dať jej to aj na zodpovednosť, že to doteraz zanedbávala. Veď jej dcéra má svoj život a svoje starosti.
    Matka to dostane dnes osobne. Súhlasím, ona sama to musí riešiť. My máme dosť svojich starosti, len poisťovňa ma nahnevala.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Pre istotu i keď je to matka, daj podpísať prevzatie pre krytie pred VŠZP - aby nenaháňali niekoho, koho sa to ani netýka. Veľmi záleží však od vzťahov v rodine, ale bola som mnohokrát svedkom ako si vie rodina navzájom ubližovať, a mnohokrát by som to ani nepovedala, že by také niečo mohlo vzniknúť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.