Zavrieť

Porady

TORTY

Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Zakladám novú tému, prosím iba na torty - recepty, rady, krémy, ozdoby, obrázky...
Ako prvé prikladám niekoľko obrázkov. (Podotýkam - nie sú to vlastné výrobky - kiež by boli. Ale sú krásne, však)
Naposledy upravil Fany : 18.09.07 at 18:31
Usporiadat
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

aneurizma Pozri príspevok
Ahoj milý drak Poraďák, teraz som na pochybách či sa na tejto stránke dá odporovať V.I.P. členom, či za svoju mladícku nerozvážnosť nedostanem trestné body?
Ak som napísala niečo nevhodné, ospravedlňujem sa, ale vyjadrila som len svoj názor. Torty robené srdcom pre toho koho máme skutočne radi sú krásne, aj keď na pohľad tak nevyzerajú a myslím si, že aj výborne chutia. Ale tie torty, ktoré sú vyobrazené na začiatku témy sú škarené, ako z alabastru....
Môžem mať aj negatívny názor?
Sú krásne ak ich vnímaš ako umelecké diela. Ale chuť na ne takisto nemám! Raz som sa pri čomsi podobnom šeredne sklamala. Moja prateta v USA mi k narodeninám objednala podobnú tortu, ale ja som ju musela naučiť robiť "lyžicovú" piškótu. Vraj v živote nejedla niečo tak lahodné.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

aneurizma Pozri príspevok
Ahoj milý drak Poraďák, teraz som na pochybách či sa na tejto stránke dá odporovať V.I.P. členom, či za svoju mladícku nerozvážnosť nedostanem trestné body?
Ak som napísala niečo nevhodné, ospravedlňujem sa, ale vyjadrila som len svoj názor. Torty robené srdcom pre toho koho máme skutočne radi sú krásne, aj keď na pohľad tak nevyzerajú a myslím si, že aj výborne chutia. Ale tie torty, ktoré sú vyobrazené na začiatku témy sú škarené, ako z alabastru....
Môžem mať aj negatívny názor?
Samozrejme, že svoj názor môžeš vždy vyjadriť, je jedno, či si začiatočník alebo starý inventár Porady. len ten tvoj príspevok sa objavil pod obrázkami torty babky - ježibabky a vyzeralo to ako reakcia na ne. Ak chceš reagovať na niektorý príspevok, je lepšie stlačiť tlačítko "cituj" lebo tá torta od babky ježibabky - Oľgy, vyzerá robená s láskou a určite aj lepšie chutila ako tie modelkovské v prvom príspevku
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

aneurizma Pozri príspevok
Ahoj milý drak Poraďák, teraz som na pochybách či sa na tejto stránke dá odporovať V.I.P. členom, či za svoju mladícku nerozvážnosť nedostanem trestné body?
Ak som napísala niečo nevhodné, ospravedlňujem sa, ale vyjadrila som len svoj názor. Torty robené srdcom pre toho koho máme skutočne radi sú krásne, aj keď na pohľad tak nevyzerajú a myslím si, že aj výborne chutia. Ale tie torty, ktoré sú vyobrazené na začiatku témy sú škarené, ako z alabastru....
Môžem mať aj negatívny názor?
Nuž ja len som nevedela ktoré torty myslíš, že sú umelé. A nebuď mrzutá, ja som ťa nekritizovala, len som sa spýtala. Lebo dva riadky nad tvojim kritickým príspevkom sú tie plienkové torty a napadlo ma či to myslíš tie. Ale máš pravdu, tie torty na začiatky témy sú tak dokonalé, až vyzerajú ako sadrové odliatky. Predpokladám, že aj tie torty niekto robil s láskou, ale okrem toho má aj talent doviesť dielo k takej dokonalosti.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

aneurizma Pozri príspevok
Ahoj milý drak Poraďák, teraz som na pochybách či sa na tejto stránke dá odporovať V.I.P. členom, či za svoju mladícku nerozvážnosť nedostanem trestné body?
Ak som napísala niečo nevhodné, ospravedlňujem sa, ale vyjadrila som len svoj názor. Torty robené srdcom pre toho koho máme skutočne radi sú krásne, aj keď na pohľad tak nevyzerajú a myslím si, že aj výborne chutia. Ale tie torty, ktoré sú vyobrazené na začiatku témy sú škarené, ako z alabastru....
Môžem mať aj negatívny názor?
Prepáč,nechcem mudrovať, ale ja by som nepoužila výraz, "torty sú škaredé", možno by bolo vhodnejšie napísať, tie v úvode sa mne nepáčia...každému sa páči niečo iné, čo je pre jedneho gýč, pre iného je pekný doplnok..
aj keď môj názor je rovnaký ako Tvoj, uprednostňujem torty pripravene s konkrétnym poslaním pre konkrétneho človeka a nemusí byť výzorom uhladená...
0 0
aneurizma aneurizma

aneurizma je offline (nepripojený) aneurizma

Silvernola Pozri príspevok
Sú krásne ak ich vnímaš ako umelecké diela. Ale chuť na ne takisto nemám! Raz som sa pri čomsi podobnom šeredne sklamala. Moja prateta v USA mi k narodeninám objednala podobnú tortu, ale ja som ju musela naučiť robiť "lyžicovú" piškótu. Vraj v živote nejedla niečo tak lahodné.
Bohužiaľ, ľutujem, ak mám byť skutočne úprimná, tie torty sa mi nepáčia, a ani ich ako umelecké diela nemôžem vnímať. Mám na to preto taký názor, pretože my ľudia sa snažíme podobať svojou dokonalosťou strojom, počítačom. Ak nie sme schopní vytvoriť niečo dokonalé, pracovať nepretržite 10 až 15 hodín denne, ak na niečo zabudneme, vrcholový manažment s nami pekne zatočí a vyhodí nás z práce. Snažíme sa vytvárať okolo seba dokonalé veci a nepripúšťať si, že sa nám to nemôže podariť, pretože sme len ľudia, obyčajní so svojimi pocitmi, empatiou, ľudskosťou. Ak som príliš úprimná a tu sa to "nenosí" prosím, upozornite ma na to.
0 0
aneurizma aneurizma

aneurizma je offline (nepripojený) aneurizma

abel Pozri príspevok
Samozrejme, že svoj názor môžeš vždy vyjadriť, je jedno, či si začiatočník alebo starý inventár Porady. len ten tvoj príspevok sa objavil pod obrázkami torty babky - ježibabky a vyzeralo to ako reakcia na ne. Ak chceš reagovať na niektorý príspevok, je lepšie stlačiť tlačítko "cituj" lebo tá torta od babky ježibabky - Oľgy, vyzerá robená s láskou a určite aj lepšie chutila ako tie modelkovské v prvom príspevku
Ďakujem za upozornenie, nie som počítačový typ a ešte sa tu musím naučiť "chodiť". Ja som mala len obavy, že ak si dovolím vyjadriť negatívny názor, tak ma "odpíšete". Mám rada úprimnosť, aj keď nie vždy ju viem vyjadriť vhodnými slovami.
2 0
aneurizma aneurizma

aneurizma je offline (nepripojený) aneurizma

Kazu Pozri príspevok
Nuž ja len som nevedela ktoré torty myslíš, že sú umelé. A nebuď mrzutá, ja som ťa nekritizovala, len som sa spýtala. Lebo dva riadky nad tvojim kritickým príspevkom sú tie plienkové torty a napadlo ma či to myslíš tie. Ale máš pravdu, tie torty na začiatky témy sú tak dokonalé, až vyzerajú ako sadrové odliatky. Predpokladám, že aj tie torty niekto robil s láskou, ale okrem toho má aj talent doviesť dielo k takej dokonalosti.
Ďakujem za všetky upozornenia a rady, ktoré som od Vás všetkých V.I.P. členov dostala, vážim si to.
A mrzutá nie som. V prípade, že som naozaj mrzutá alebo mám "zlý" deň, tak za počítač si vôbec nesadám. Okolie nie je zvedavé na moje negatívne vlastnosti. Môžem povedať len toľko, že všetko čo je vytvorené s láskou pre niekoho je úžasné.
Pekný nedeľu želám.
0 0
aneurizma aneurizma

aneurizma je offline (nepripojený) aneurizma

ubka Pozri príspevok
Prepáč,nechcem mudrovať, ale ja by som nepoužila výraz, "torty sú škaredé", možno by bolo vhodnejšie napísať, tie v úvode sa mne nepáčia...každému sa páči niečo iné, čo je pre jedneho gýč, pre iného je pekný doplnok..
aj keď môj názor je rovnaký ako Tvoj, uprednostňujem torty pripravene s konkrétnym poslaním pre konkrétneho človeka a nemusí byť výzorom uhladená...
Nehnevaj sa, prosím, za môj otvorený názor, iná už nebudem. Internet nám dovolí byť voči sebe úprimní, pretože je anonymní. Pri osobnom stretnutí nie som taká otvorená, pretože keby som bola na výstave takýchto cukrárenských výrobkov, tak by som použila Tvoj výraz "torty sa mi nepáčia", ale som na stránke, aspoň v to dúfam, kde môžem slobodne vyjadriť svoj názor. Alebo sa mýlim? Peknú nedeľu želám.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Silvernola Pozri príspevok
Sú krásne ak ich vnímaš ako umelecké diela. Ale chuť na ne takisto nemám! Raz som sa pri čomsi podobnom šeredne sklamala. Moja prateta v USA mi k narodeninám objednala podobnú tortu, ale ja som ju musela naučiť robiť "lyžicovú" piškótu. Vraj v živote nejedla niečo tak lahodné.
Toto ma vrátilo späť cca o 10 rokov. Vtedy som ešte viacej piekla /teraz mne nejako nechutí sladké, ale ani klobásy, dedko má cukrovku a syn chodí na týždňovky/. Robila som synovi tiež takéto rezy do roboty pre kolegyne a aby bolo aj pra nás, tak to boli dvojaké rezy. Syn chcel následne pre kolegyne recept. Tak som im poslala pod názvom: Rezy čo mala, to dala. Bledá piškóta nornálna lyžicová a do druhej dá namiesto jednej lyžice múky to, čo doma má - kakao, orechy, kávu, kokos. A krém tiež dá to čo doma má. Preto taký názov.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

babka - ježibabka Pozri príspevok
Toto ma vrátilo späť cca o 10 rokov. Vtedy som ešte viacej piekla /teraz mne nejako nechutí sladké, ale ani klobásy, dedko má cukrovku a syn chodí na týždňovky/. Robila som synovi tiež takéto rezy do roboty pre kolegyne a aby bolo aj pra nás, tak to boli dvojaké rezy. Syn chcel následne pre kolegyne recept. Tak som im poslala pod názvom: Rezy čo mala, to dala. Bledá piškóta nornálna lyžicová a do druhej dá namiesto jednej lyžice múky to, čo doma má - kakao, orechy, kávu, kokos. A krém tiež dá to čo doma má. Preto taký názov.
ja by som si poprodila recept na tu lyzicovu piskotu.diky.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

osky Pozri príspevok
ja by som si poprodila recept na tu lyzicovu piskotu.diky.
Osky nič zložité. Podľa toho, čo ideš robiť potrebuješ vajcia. Na malý plech, alebo formu menej, na väčší viac. A ideme na ro. Na každé vajce 1 lyžicu cukru / aký mala - taký dala, je jedno, či práškový, alebo kryštálový/ a 1 lyžicu mierne kopcovitú múky /zas je jedno akú máš hladkú či polohrubú/, prášok do pečiva. To je všetko. Miešaš ako sa Ti chce. Alebo si vymiešaš zvlášť žĺtka s cukrom a zvlášť bielka, a zmiešaš dohromady a pridáš múku s práškom, alebo si urobíš sneh a dávaš do neho po jednom žĺtka a cukor, nakonie zľahka zamiešaš múku s präškom. Ako Ťa pozorujem, si dobrá gazdinka, a vymysliš možno ešte iný postup. Pá a peč.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

babka - ježibabka Pozri príspevok
Osky nič zložité. Podľa toho, čo ideš robiť potrebuješ vajcia. Na malý plech, alebo formu menej, na väčší viac. A ideme na ro. Na každé vajce 1 lyžicu cukru / aký mala - taký dala, je jedno, či práškový, alebo kryštálový/ a 1 lyžicu mierne kopcovitú múky /zas je jedno akú máš hladkú či polohrubú/, prášok do pečiva. To je všetko. Miešaš ako sa Ti chce. Alebo si vymiešaš zvlášť žĺtka s cukrom a zvlášť bielka, a zmiešaš dohromady a pridáš múku s práškom, alebo si urobíš sneh a dávaš do neho po jednom žĺtka a cukor, nakonie zľahka zamiešaš múku s präškom. Ako Ťa pozorujem, si dobrá gazdinka, a vymysliš možno ešte iný postup. Pá a peč.

dakujem pekne,niekedy to vyskusam-ked moj muz bude kdesi daleko,lebo ked peciem,on ma hresi-sa to potom na nas lepi.......
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Prvý krát som robila z WI, no môžem povedať, že sa to nedalo porovnať z marsmalow, žiadny bordel s cukrom, žiadny solamil od ktorého bola celá kuchyňa biela. Super sa s ním robilo, len som ho dosť minula asi 600 g. Tu je výsledok na 20 výročie svadby. Kúpila som si perlovač, ale nejako som s ním nevedela robiť, chcela som spodný okraj s tým urobiť, ale bolo vidieť ako je to napojené, keby mi niekto poradil, kto s tým má väčšiu skúsenosť. dík
0074.jpg  
0075.jpg  
1/1
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

aneurizma Pozri príspevok
Nehnevaj sa, prosím, za môj otvorený názor, iná už nebudem. Internet nám dovolí byť voči sebe úprimní, pretože je anonymní. Pri osobnom stretnutí nie som taká otvorená, pretože keby som bola na výstave takýchto cukrárenských výrobkov, tak by som použila Tvoj výraz "torty sa mi nepáčia", ale som na stránke, aspoň v to dúfam, kde môžem slobodne vyjadriť svoj názor. Alebo sa mýlim? Peknú nedeľu želám.
Prepac,ospravedlnujem sa, tiez sa nepovazujem za dokonalu, ale napisala som iba svoju skusenost, mam hovorit mne sa to nepaci, a vyjadrim svoj nazor..
Za otvorenost a uprimnost sa mi tiez nedostalo adekvatnej zdvorilosti velakrat, ale asi tym clovek stale" rastie".
Prajem aj ja Prijemny a úspesny pracovny tyzdeň.
1 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Nepečená torta
IMG_3666.jpg  
4 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

osky Pozri príspevok
dakujem pekne,niekedy to vyskusam-ked moj muz bude kdesi daleko,lebo ked peciem,on ma hresi-sa to potom na nas lepi.......
To poznám. Hoci nie som agresívna, veľa krát som mala chuť tresnúť mu plech o hlavu alebo o susedovie stenu.
Ale keď budeš mať dosť času, tak môžeš skúsiť aj na čas šľahania a pečenia náročnejšiu - nastavovanú. Možno to poznáš, ale možno sú tu takí, čo sa im to zíde.
Postup: Na jedno vajce 4 dkg cukru /dávam kryštálový/, 4 dkg múky /dávam polohrubú/, prášok do pečiva (na 5 vajec dávam pol balíčka) a 1 lyžicu horúcej vody. Dám si šľahať žĺtka s tretinou (od oka) cukru asi 1 minútu. Pridám horúcu vodu a šľahám do hustej peny. Pena musí byľ skutočne hustá, nesmú tam byť bublinky. V druhej nádobe si vyšľaháš sneh. Do polovyšľahaného dám zvyšok cukru a došľahám do tuha. Do vyšľahaných žĺtkov dám asi polvicu múky zmiešanej s práškom, zľahka premiešam a potom pridávam postupne sneh a ostatnú múku. Mieša sa iba jemno. Pečiem na 180°C. Keďže je tam voda, zdá sa mi, že pečenie trvá o niečo dlhšie ako pri takej, ktorá nie je nastavovaná. Je veľmi dobrá - jemná. Ak chceš inú pridáš namiesto 5 dkg múky napr 5 dkg orechov, alebo 3 lyžice kakaa. Pošli muža na služobku a vypekaj.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

nakoniec budem muzovi piect tortu ja... snad to dopadne dobre...

skusim urobit korpus podla poslednych receptov.. hm uz len vybrat

ale rozmyslala som, ze by som korpus upiekla naraz na plechu a potom ten rozrezala na rovnake stvorce... aby som nemusela piect na x-krat... alebo prekrajovat jednu "tortu" na 3 platy... kolko potrebujem tych surovin na jeden klasicky plech do rury? (rozmer veru neviem) ...

a plnku skusim asi maminu osvedcenu zo salka... ale brala by osm aj cosi ovocne ... dake tipy?
0 0
katulik111 katulik111

katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

na jeden plech davam 6vajec, 35Og cukor pr.,35Og polohrubá muka ,1prášok do pečiva,2,5dl voda+olej a potom podlabud kakao alebo len biele alebo 100g/ orechy, kokos, lieskovce, mandle/
ja ale toto robím na dva plechy mam teplovdušnú je to rýchlejšie upečené a robim si takto 4 platy a ked chceš ovocné tak by sa ti hodila tvarohová plnka ja robím trištvrte l mieka, pol kg cukor, 3zlaté klasy potom do vychladeného zašlahám 2maslá a potom 3-4 vaničky makkeho tvarohu toto množstvo je na velku tortu na celý plech zo4platov
každý plat potom postupne polejem rumom a štavou podla toho ake ovocie davaš ja vačšinou jahody krem zase plat krem ovocie krem plat ak budeš potahovat tak vrchny plat nepolievaj a potrit to musiš maslovým kremom aby sa ti potah netopil ak maš dake otazky tak napis
4 0
luluba luluba

luluba je offline (nepripojený) luluba

andreaS Pozri príspevok
nakoniec budem muzovi piect tortu ja... snad to dopadne dobre...

a plnku skusim asi maminu osvedcenu zo salka... ale brala by osm aj cosi ovocne ... dake tipy?
Keď robím ovocnú tortu a nechce sa mi veľmi s tým hrať tak si uvarím zlatý klas niekedy do toho pridám kocku origoš masla. Potom prvý plát najskôr polejem štavou z kompótu (primerane) potom kávou ( uvarím klasickú nescu, keď to budú jesť deti tak len capucíno) na to dám vrstvu zlatého klasu, poukladám ovocie (jahody, ananás, marhule... kto čo má rád) a znovu postup opakujem. Vrchný plát už podľa toho čo idem dať na vrch, zvyčajne nepolievam.
2 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Katulík chcela som Ti poslať otázku do profilu, ake keďže tam ešte nič nemáš, neviem, či by si si to všimla, tak sa pýtam takto. Tie dva pláty naraz sa Ti dobre prepečú? Ja mám tiež teplovzdušnú rúru, ale akosi na tortové cesto nemám odvahu. Niečo tam dávam aj 2 plechy, snehové kolečká napr. aj 4 a prekladám hore a dole.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať