Zavrieť

Porady

SHR a preddavky

Keďže všade je písané, že nikto nebude diskriminovaný rovnou sadzbou dane a novým zákonom o dzp, viete mi povedať v čom nie je diskriminovaný samostatne hospodáriaci roľník?

Podľa starého zákona by mal preddavky z polovičnej sadzby, podľa nového už počíta naplno. Vychádza mi to zhruba o 2/5 preddavkov resp. daní viac ako podľa starého zákona.

Rovnako SHR vystavoval faktúry s nižšou sadzbou dane, čo bola forma nepriamej dotácie a teraz.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Výhodám, ktoré mali SHR doteraz, sa hovorí pozitívna diskriminácia. A tá bola novým zákonom tiež odstránená...

    Viera je offline (nepripojený) Viera

    Viera
    Nie len SHR je diskriminovaný. Aj keď som vypočítala preddavky pre SZČO na rok 2004, vyšlo to viac podľa nového zákona ako podľa starého. A k tomu škrtnuté cestovné náhrady, základná náhrada na auto...

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Samozrejme že nepatrila. Mám pocit, že sa tu začíname dohadovať, či sú poľnohospodári zvýhodňovaní, dotovaní, alebo či im je ukrivďované, regulované atď. Nechajme to radšej tak...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.