Zavrieť

Porady

taliansky internetovy obchod, ako "donutit" predat tovar bez DPH ?

obraciam sa na vas s nasledovnym "problemom".
nasiel som na internete obchod v taliansku so zaujimavym tovarom, ktory by som tu chcel dalej predavat. komunikujeme spolu v anglictine, v obchodnym podmienkach maju uvedene :
The end user prices shown in the catalogue include VAT, so they represent the final prices for the customer making a purchase inside the EU area. For customers making a purchase outside the EU area, we will not add the VAT amount on the invoice; the remaining charges for the customer outside the EU area, are customs duty and local taxes applicable in the countries where the items are requested to send.
-
teda ze ceny v katalogu su vratane DPH a su konecne pre celu EU atd.....

Ja som im napisal, ze mam obchodnu firmu a mam registraciu na DPH (TAX Identify) a ze by som chcel od nich nakupovat tovar bez DPH.

odpoved bola : Slovakia is in EU since 2004 so you have to pay VAT but it's more expensive than EU area to ship to SLovakia.
-
ze DPH platit musim nakolko sme v EU (nezaujima ich registracia DPH firmy?) a "postovne" na SK je drahsie ako EU area, comu takisto nerozumiem, pretoze "postovne" maju v podmienkach uvedene v jednotnej sadzbe pre celu EU v sume 40 EUR, avsak pre SK mi davaju konkretne "postovne" 198 EUR.

nechcem si narobit zbytocne problemy ohladom DPH, preto sa chcem opytat, ci je mozne zaplatit VAT z talianskej faktury, aby bola zaroven mojim danovym vydavkom (DPH by som si tu na SK samozrejme nenarokoval) a pri dalsom predaji by som DPH normalne vyuctoval.

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    taliansky internetovy obchod, ako "donutit" predat tovar bez DPH ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.