Zavrieť

Porady

Preco vzdelani a sikovni ludia, ktori by mali na to, radsej hladaju zamestnavatela?

V poslednej dobe pocujem (a vidim) vela ludi s fantastickym vzdelanim ako hovoria (a pisu), ze si nevedia najst pracu. Ako je to mozne? Ved by sa o nich mali bit zamestnavatelia. Ohanaju sa tu roznymi skolami, znalostami, posielaju denne 10 ponuk.... a predsa ziadna robota. A potom len nariekaju a sa navzajom hladkaju, ze to pre to a pre hento a si hladaju dovody. Pre mna je to dost cudne. Myslim si, ze by velka cast tychto nenachadzacov prace mohla zacat podnikat - ved maju na ruke viac tromfov ako ostatni. Ja ked som si dlhsi cas nenachadzal pracu co by mi vyhovovala, tak som zacal pracovat bez "bacu". Stal som sa bacom sam seba... A mozno prave to je ten problem, ze ked clovek zacne podnikat a sa musi niekedy (casto ) sam nakopat do zadku, aby sa pustil do prace, tak to nedokazu. Ale podla mna buducnost Slovenska nie je v masovom zamestnavani sa v Peugeot, WV, KIA, IBM, McDonalds.... ale v sebarealizovani sa v podnikani. Ze by tu ludom chybala odvaha, chut, ochota robit trocha viac...? Asi ano. Mam taky pocit, ze slovac potrebuje mat nad sebou nejakeho "bacu - pastiera" ci uz v politike alebo v praci, co ich popozenie a sem tam svihne bicom. Pravdaze si nemyslim, ze by mali podnikat uplne vsetci - napr. zdrav. a soc. pracovnici, policajti, hasici atd. A zase niektori na to jednoducho nemaju. Ale ti co na to maju nech tu nenariekaju. Kto je zdravy a ma chut nieco dosiahnut, tak to urcite dosiahne. A tiez si myslim, ze vo vacsine pripadov nemoze byt brzdou ani nedostatok penazi na rozbehnutie. VZDY SA DAJU NAJST CESTY. Ci uz si pozicat, dat sa dokopy s niekym alebo si zarobit-nasetrit aspon malinky kapitalik. Zacat sa da aj v malom...
Naposledy upravil Dav : 24.10.10 at 12:17 Dôvod: doplnenujem par slov
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Vieš, ak si absolvent, tak v niektorých firmách nemáš šancu a musíš začať od spodu a postupne získavať prax a ísť hore, ak si to nezískala počas školy.

ďalej mám nadupaného kamaráta, ale podnikať nechce, aj ked mohol, nemá na to hlavu, povahu,... ani predispozície.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Petra Nová Pozri príspevok
Ako vždy máš pravdu. Takže odkaz bastiana : ľudia, vyhrnte si rukávy, prestante všetci drístať a pracujte na reálnych projektoch!
Keď ja chcem niekomu niečo povedať, poviem mu to. Neodkazujem.

Práve to, čo píšeš a ako to píšeš, robí z teba to čo si...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Bastian Pozri príspevok
Keď ja chcem niekomu niečo povedať, poviem mu to. Neodkazujem.

Práve to, čo píšeš a ako to píšeš, robí z teba to čo si...
No ja neviem.
Pochopila som to vcelku pozitívne, že Mišo spomenul Tvoje projekty a aj to, že kým tu my dristáme, inde sa realizuje a nerozpráva.
A tak to má byť, menej dristať, viac makať. Veď Peťa to pekne napísala .
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Bastian Pozri príspevok
Keď ja chcem niekomu niečo povedať, poviem mu to. Neodkazujem.

Práve to, čo píšeš a ako to píšeš, robí z teba to čo si...
A vieš, že mi je ľahostajné, čo " Keď ty chceš...".

Predpokladám, že vieš, čo je "zovšeobecnenie"? Preto nerozumiem. Ledaže by si začal nové ťaženie?

S tým, čo píšem a ako píšem, som spokojná. A som rada, že písanie zo mňa nerobí, kto som, ale z toho, kto som, vyplýva moje písanie.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať