Zavrieť

Porady

Preco vzdelani a sikovni ludia, ktori by mali na to, radsej hladaju zamestnavatela?

V poslednej dobe pocujem (a vidim) vela ludi s fantastickym vzdelanim ako hovoria (a pisu), ze si nevedia najst pracu. Ako je to mozne? Ved by sa o nich mali bit zamestnavatelia. Ohanaju sa tu roznymi skolami, znalostami, posielaju denne 10 ponuk.... a predsa ziadna robota. A potom len nariekaju a sa navzajom hladkaju, ze to pre to a pre hento a si hladaju dovody. Pre mna je to dost cudne. Myslim si, ze by velka cast tychto nenachadzacov prace mohla zacat podnikat - ved maju na ruke viac tromfov ako ostatni. Ja ked som si dlhsi cas nenachadzal pracu co by mi vyhovovala, tak som zacal pracovat bez "bacu". Stal som sa bacom sam seba... A mozno prave to je ten problem, ze ked clovek zacne podnikat a sa musi niekedy (casto ) sam nakopat do zadku, aby sa pustil do prace, tak to nedokazu. Ale podla mna buducnost Slovenska nie je v masovom zamestnavani sa v Peugeot, WV, KIA, IBM, McDonalds.... ale v sebarealizovani sa v podnikani. Ze by tu ludom chybala odvaha, chut, ochota robit trocha viac...? Asi ano. Mam taky pocit, ze slovac potrebuje mat nad sebou nejakeho "bacu - pastiera" ci uz v politike alebo v praci, co ich popozenie a sem tam svihne bicom. Pravdaze si nemyslim, ze by mali podnikat uplne vsetci - napr. zdrav. a soc. pracovnici, policajti, hasici atd. A zase niektori na to jednoducho nemaju. Ale ti co na to maju nech tu nenariekaju. Kto je zdravy a ma chut nieco dosiahnut, tak to urcite dosiahne. A tiez si myslim, ze vo vacsine pripadov nemoze byt brzdou ani nedostatok penazi na rozbehnutie. VZDY SA DAJU NAJST CESTY. Ci uz si pozicat, dat sa dokopy s niekym alebo si zarobit-nasetrit aspon malinky kapitalik. Zacat sa da aj v malom...
Naposledy upravil Dav : 24.10.10 at 12:17 Dôvod: doplnenujem par slov
Usporiadat
Téma je uzavretá.
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Bastian Pozri príspevok
Len mi potom prosim vas neskrabte plechy na PORSCHE a nelamentujte ze mate malo. A tiez nechcite aby ten kto robil a zarobil viac, aby vam potom daval svoje peniaze...

Bastian, ale poškriabať auto, prepichnúť gumy a potom sa doma "škeriť", je predsa ľahšie ako tvrdo makať od rána do večera. Slovenská nátura-závistlivá, škodoradostná, neprajná sa prejavuje na každom kroku.
Práve som nakukla na SME a je tam článok o mamičke, ktorú prepadli, dostala do nosa a ukradli jej kočík, ale našťastie dieťa vyložili do trávy. Až človeka obchádza mráz. A vieš na čom sa odbavujú diskutujúci? Kde zobrala na 30 tis. kočík. Vôbec im nevadí skutok samotný, ale to že niekto na to má...
http://www.sme.sk/c/3502623/Zlodeji-...-do-travy.html
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

účtovník 007 Pozri príspevok
Bastian, ale poškriabať auto, prepichnúť gumy a potom sa doma "škeriť", je predsa ľahšie ako tvrdo makať od rána do večera. Slovenská nátura-závistlivá, škodoradostná, neprajná sa prejavuje na každom kroku.
Práve som nakukla na SME a je tam článok o mamičke, ktorú prepadli, dostala do nosa a ukradli jej kočík, ale našťastie dieťa vyložili do trávy. Až človeka obchádza mráz. A vieš na čom sa odbavujú diskutujúci? Kde zobrala na 30 tis. kočík. Vôbec im nevadí skutok samotný, ale to že niekto na to má...
http://www.sme.sk/c/3502623/Zlodeji-...-do-travy.html
... smutne a od diskutujucich sproste a nechutne. Velmi rad by som taketo stvorenia chytil do ruk.
0 0
Avandgard Avandgard

Avandgard je offline (nepripojený) Avandgard

Poda mňa je problém v školskóm a výchovnom systéme na slovensku.Už odmala nas aj dom aj v škole učia:"Dobre sa učte, aby ste si našli dobré zamestnanie."

A vzhladom ktomu si myslim, že najväčšiu šancu stať sa dobrými podnikateľmi majú skôr tý ktorí už v detstve neposlúchali a vymikali sa spod kontroly.Ale uznávam že aj takýto možu byť aj vzdelaný aj nevzdelaný, záleži od toho nakolko boli tvrdohlaví a nakolko si vedeli už odmala vytvárať svoje názory.

Na druhú stranu súhlasim s týmto systémom školstva, lebo dáva nám "nekotrolovateľným" velký výber zamestnancov - od nevzdelaných po géniov
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Avandgard Pozri príspevok
Poda mňa je problém v školskóm a výchovnom systéme na slovensku.Už odmala nas aj dom aj v škole učia:"Dobre sa učte, aby ste si našli dobré zamestnanie."

A vzhladom ktomu si myslim, že najväčšiu šancu stať sa dobrými podnikateľmi majú skôr tý ktorí už v detstve neposlúchali a vymikali sa spod kontroly.Ale uznávam že aj takýto možu byť aj vzdelaný aj nevzdelaný, záleži od toho nakolko boli tvrdohlaví a nakolko si vedeli už odmala vytvárať svoje názory.

Na druhú stranu súhlasim s týmto systémom školstva, lebo dáva nám "nekotrolovateľným" velký výber zamestnancov - od nevzdelaných po géniov
Tak k tomuto príspevku iba
0 0
Avandgard Avandgard

Avandgard je offline (nepripojený) Avandgard

Gabi03 Pozri príspevok
Tak k tomuto príspevku iba
Chcem tým naznačiť, že už odmala nám do hlavy tlčia blbosti!!!Väčšina ludí (čo ja poznám - zväčša študenti) to bere za jediné východisko po skončení štúdia. Skús sa kohokolvek spýtať čo chce robit v budúcnosti a som zvedavý kolkí z nich ti povedia, že chcú byť samostatný podnikatelia vo svojom odbore - mne to povedal len jeden z 10 opýtaných.

JEDNODUCHO NÁS ODMALA PRIPRAVUJÚ NA TO ABY SME BOLI ZAMESTNANCAMI !!!! - bo je to !vraj! bezrizikové (máš istotu v živote). NO ja s takým tvrdením nesúhlasím.
0 0
TinkiDinki TinkiDinki

TinkiDinki je offline (nepripojený) TinkiDinki

Avandgard Pozri príspevok
Poda mňa je problém v školskóm a výchovnom systéme na slovensku.Už odmala nas aj dom aj v škole učia:"Dobre sa učte, aby ste si našli dobré zamestnanie."

A vzhladom ktomu si myslim, že najväčšiu šancu stať sa dobrými podnikateľmi majú skôr tý ktorí už v detstve neposlúchali a vymikali sa spod kontroly.Ale uznávam že aj takýto možu byť aj vzdelaný aj nevzdelaný, záleži od toho nakolko boli tvrdohlaví a nakolko si vedeli už odmala vytvárať svoje názory.

Na druhú stranu súhlasim s týmto systémom školstva, lebo dáva nám "nekotrolovateľným" velký výber zamestnancov - od nevzdelaných po géniov
Ktorý učiteľ má sklony k podnikaniu ten už podniká.
A nebude si vychovávať konkurenciu.
Ktorý je v tom naozaj "dobrý" ide do basy (J.Majský)
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Avandgard Pozri príspevok
Chcem tým naznačiť, že už odmala nám do hlavy tlčia blbosti!!!Väčšina ludí (čo ja poznám - zväčša študenti) to bere za jediné východisko po skončení štúdia. Skús sa kohokolvek spýtať čo chce robit v budúcnosti a som zvedavý kolkí z nich ti povedia, že chcú byť samostatný podnikatelia vo svojom odbore - mne to povedal len jeden z 10 opýtaných.

JEDNODUCHO NÁS ODMALA PRIPRAVUJÚ NA TO ABY SME BOLI ZAMESTNANCAMI !!!! - bo je to !vraj! bezrizikové (máš istotu v živote). NO ja s takým tvrdením nesúhlasím.
Bezrizikove nie je ani podnikanie ani byt zamestnancom.
Poznam par ludi, ktori dlhe roky robili v jednej firme (uzko specializovanu cinnost) a ked ich zo dna na den prepustili, tak sa z toho velmi tazko a dlho spamatavali.
Ja osobne si myslim, ze stavit na seba je vzdy najistejsie . Ten co sa ide zamestnat, dava svoj osud, energiu a cas ktory ma k dispozicii do ruk zamestnavatelovi. Dava mu doveru a do istej miery aj suhlas na vedenie svojho zivota.
Zamestnavatel ho moze vyuzivat, ubijat v nom sebadoveru, moze mu platit menej, moze ho hocikedy prepustit...(to pisem len ako ukazku, ze ani byt zamestnancom nie je bez rizik).
A jasne ze si nemyslim ze su len zly - su aj seriozni zamestnavatelia, len ich je o nieco menej.
0 0
Avandgard Avandgard

Avandgard je offline (nepripojený) Avandgard

JJ. S tym všetkým súhlasím...
Ja som len chcel poukázať na to aké milné informácie nám dávajú v školách - bo ako už povedal TinkiDinki učitelia nás nič iné nenaučia bo sami po väčšine žijú v omyle (alebo nemaju odvahu začať robiť na vlastnú päsťa tý ktorý odvahu majú si nebudú robyť konkurentov) .
A chyba nieje len v učiteľoch... je problem aj vo výchove rodičmi a spoločnosťou ako takou - väčšina ludí vidí väčšiu istotu v zamestnaní (ako hovorí môj dedo: "ľahšie je byť dobrým zamestnancom ako dobrým a úspešným podnikateľom."). Často sa detí pýtajú: "Čím by si chcel byť?" a odpoveď väčšinou znie "Pilotom/herečkou/hasičom/autobusárom/doktorom..." ale máloktoré povie "Podnikateľom."
NApríklad keď som ja začal mojím rodičom tárať o tom že chcem byť podnikateľom, tak ma zbrzdili slovami: "Je to hazard!" (Podobné námietky mali aj iný ľudia.)
.....
Proste už odmala nám je vštepované aby sme boli zamestnancami a to natoľko, že to skoro každý berie za istotu. A tých čo sa v ceste podnikania nedostanú na koniec cesty, skoro vždy zarazí prvý krach.

P.S.:A preto bude až do nástupu "storojov" platiť pravidlo 90/10 -chudobná, stredná rieda/bohatá trieda
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Avandgard Pozri príspevok
Chcem tým naznačiť, že už odmala nám do hlavy tlčia blbosti!!!Väčšina ludí (čo ja poznám - zväčša študenti) to bere za jediné východisko po skončení štúdia. Skús sa kohokolvek spýtať čo chce robit v budúcnosti a som zvedavý kolkí z nich ti povedia, že chcú byť samostatný podnikatelia vo svojom odbore - mne to povedal len jeden z 10 opýtaných.

JEDNODUCHO NÁS ODMALA PRIPRAVUJÚ NA TO ABY SME BOLI ZAMESTNANCAMI !!!! - bo je to !vraj! bezrizikové (máš istotu v živote). NO ja s takým tvrdením nesúhlasím.

No a tebe tlčie niekto do hlavy KAWASAKIHO... Mááááme to už za sebou...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nie je problém, keď si mladý človek pár rokov vyskúša postavenie zamestnanca. Aj rodič je spokojný, aj on sa (možno) niečomu priučí.

A so získanými skúsenosťami hor sa do podnikania.
0 0
Avandgard Avandgard

Avandgard je offline (nepripojený) Avandgard

Nie nie len ma táto téma zaujalaA keďže nemám komku svoje filozófie pokladať tak som sa odhodlal nalepiť ich semA keďže bola táto téma otvorená písnul som
(Mám 17 a som tu len párdní regnutý takže neviem či to bolo niekedz už rozoberané
That is all! Thank you
0 0
Avandgard Avandgard

Avandgard je offline (nepripojený) Avandgard

Jozef Mihál Pozri príspevok
Nie je problém, keď si mladý človek pár rokov vyskúša postavenie zamestnanca. Aj rodič je spokojný, aj on sa (možno) niečomu priučí.

A so získanými skúsenosťami hor sa do podnikania.
Jest pravdaA keď sa to tak vezme tak by podľa mňa mal každy okúsiť aj aj

JA SOM NEOKÚSIL EŠTE ANI JEDNO
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Avandgard Pozri príspevok
Nie nie len ma táto téma zaujalaA keďže nemám komku svoje filozófie pokladať tak som sa odhodlal nalepiť ich semA keďže bola táto téma otvorená písnul som
(Mám 17 a som tu len párdní regnutý takže neviem či to bolo niekedz už rozoberané
That is all! Thank you
Avandgard, ani si nevieš predstaviť ako Ti tu drvivá väčšina závidí tých Tvojich 17-násť
Kľudne si tu pri nás pofilozofuj, vždy sa niekto nájde na porade, čo hodí reč...
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
danushka Pozri príspevok
Avandgard, ani si nevieš predstaviť ako Ti tu drvivá väčšina závidí tých Tvojich 17-násť
Kľudne si tu pri nás pofilozofuj, vždy sa niekto nájde na porade, čo hodí reč...
Súhlasím s Danushkou, Avandgard. Tobôž, ak sa hlásiš k avantgarde so svojimi 17. Aj ja som zvedavá na Tvoje ďalšie príspevky.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Avandgard Pozri príspevok
Nie nie len ma táto téma zaujalaA keďže nemám komku svoje filozófie pokladať tak som sa odhodlal nalepiť ich semA keďže bola táto téma otvorená písnul som
(Mám 17 a som tu len párdní regnutý takže neviem či to bolo niekedz už rozoberané
That is all! Thank you
No tak to sme rovesníci. Tiež neviem, či to bolo niekedy rozoberané, ale ja som bola regnutá, keď mi živnostník kominár vystavil za 20 minút práce doklad na slušných 750.-Sk. A som regnutá ešte teraz....
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Na rozhodnuti niektorych ludi, byt zamestnancami nie je nic zle. Jednoducho cely zivot maju jasno co chcu robit a sustavne sa v tom zdokonaluju, aj ked to nevyjde vsetkym. Naopak su ti druhi, ktori v minulosti zanedbali pracu na sebe, dnes ked zistili, ze dociahnu na poziciu maximalne majstra, moze byt aj pravda, ze maju na viac, ale jednoducho nikto im to nezveri vzhladom na ich kvalifikaciu, ak chcu nieco na svojom zivote zmenit, pustia sa vlastnou cestou. Ak Vas kritikov napriklad zdravie prinuti vobec Vam nevadi lahnut si na operacny stol pod skalpel skuseneho lekara aj ked je to len zamestnanec, ked cestujete na dovolenku, letite lietadlom pilotovanym podnikatelom, alebo Vam nevadi pilot zamestnanec, ktory to robi, lebo chce? A tak by som mohol menovat pripady, kde jednoducho sa da dosiahnut len drinou a nie rozvazanim sa na PORSCHE. Aj oni vlastne maju na to aby si ho kupili, nie vsak hned v prvom roku prace, ako mnohi zlatokopi. Vobec sa pri tom nemusia obavat konfrontovat svoje danove priznania a majetkove pomery. To by si zrejme netrufol mnohy nas zlatokop.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

dad111 Pozri príspevok
Na rozhodnuti niektorych ludi, byt zamestnancami nie je nic zle. Jednoducho cely zivot maju jasno co chcu robit a sustavne sa v tom zdokonaluju, aj ked to nevyjde vsetkym. Naopak su ti druhi, ktori v minulosti zanedbali pracu na sebe, dnes ked zistili, ze dociahnu na poziciu maximalne majstra, moze byt aj pravda, ze maju na viac, ale jednoducho nikto im to nezveri vzhladom na ich kvalifikaciu, ak chcu nieco na svojom zivote zmenit, pustia sa vlastnou cestou. Ak Vas kritikov napriklad zdravie prinuti vobec Vam nevadi lahnut si na operacny stol pod skalpel skuseneho lekara aj ked je to len zamestnanec, ked cestujete na dovolenku, letite lietadlom pilotovanym podnikatelom, alebo Vam nevadi pilot zamestnanec, ktory to robi, lebo chce? A tak by som mohol menovat pripady, kde jednoducho sa da dosiahnut len drinou a nie rozvazanim sa na PORSCHE. Aj oni vlastne maju na to aby si ho kupili, nie vsak hned v prvom roku prace, ako mnohi zlatokopi. Vobec sa pri tom nemusia obavat konfrontovat svoje danove priznania a majetkove pomery. To by si zrejme netrufol mnohy nas zlatokop.
1. Napisal tu niekto, ze na rozhodnuti byt zamestnancami je nieco zle?
Tuto temu som zalozil po tom, ako sem (na poradu) vypisovala Habibti (kludne si to pozri) co vsetko vystudovala... ako denne vypisuje 10 ziadosti atd. a napriek tomu sa jej nedari zohnat pracu. Preto som sa rozhodol zalozit tuto temu.
2. O tom, ako sa zamestnani ludia snazia sustavne zdokonalovat, by som skor povedal, ze sa drviva vacsina z nich "snazi zdokonalovat" minimalne (vacsinou ked su k tomu dotlaceni). Cest vynimkam - poznam ich par!!! Vzdy ked navstivim nejaku firmu, tak sa snazim komunikovat s majitelom. A co sa tyka uradov, to ani nehovorim... Ked som v minulosti riesil rozne zalezitosti, tak som bol vzdy prekvapeny, ked mi na moje otazky nevedeli odpovedat - pritom maju vyhradene uradne dni a hodiny. Asi ked maju volnejsie prac. tempo, tak si sedia na svojej teplej stolicke a popijaju kavu, namiesto toho aby si uvedomili na co su tam a to aj dostali do svojich hlav. Maju na polickach vselijake knizocky, len sa do nich nepozru. Ked potom pride otazka od cloveka, tak krutia hlavami, ze to nevedia, ze taky pripad tu este nemali atd. pripadne vam povedia dvere od dveri ine verzie. Casto ich musim ja prehovarat, aby zdvihli telefon (pripadne zadok ) a aby zistili potrebne informacie.
3. O tych druhych co zanedbali pracu na sebe... - asi si mal na mysli, tych co vystudovali len nejaku SOU (aj ked si myslim ze to mozu byt ludia, ktorym sa dana profesia paci - nemuseli zrovna zanedbat pracu na sebe).
A to, ze ma niekto zle vysledky v skole, to nemusi byt vzdy pripad zanedbania praci na sebe. Casto to moze byt aj zlymi pomermi v rodine alebo zlym pristupom "uciteliek". A to mi ver, ze urcite to moze byt pravda, ze niekto s nizsim vzdelanim, by mal aj na vyssiu poziciu, len to je tazke dokazat. Jedine po dlhom case sa mu moze podarit presvedcit nadriadenych svojou pracou, ze na to ma - niekedy to ale moze trvat aj 10 rokov a to je pre niekoho vela.
Preto je fajn, ze vsetci - ci uz ty co maju slabe skoly na karierny postup, alebo ludia zo super vzdelanim, mozu zacat podnikat a ist si vlastnou cestou.
4. Prepac, o akych kritikoch tu pises?
5. A ver tomu, ze aj seriozny podnikatel dosahuje svoj uspech tvrdou drinou a nie rozvazanim sa na Porsche. A ak si to Porsche kupia, tak tiez nie v prvom roku svojho podnikania (takych je malo ktorym by to az tak dobre islo - ja by som si ho ale urcite nekupil, lebo nie je dobre sa ukazovat...). Ty si videl uz nejakeho podnikatela zarabat rozvazanim sa na Porsche?
6. Ja sa tiez nebojim ako ty pises "konfrontovat danove priznanie a majetkove pomery" - podnikam seriozne."
7. Ak ta zaujimaju zlatokopy, tak si precitaj nieco od Jacka Londona, alebo si kup Plus10dni
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Danila Pozri príspevok
No tak to sme rovesníci. Tiež neviem, či to bolo niekedy rozoberané, ale ja som bola regnutá, keď mi živnostník kominár vystavil za 20 minút práce doklad na slušných 750.-Sk. A som regnutá ešte teraz....
Danilka, presne toto sa mi prihodilo minulý týždeň a čumela som ako puk od údivu...Tak som to vzala z tej lepšej stránky, či by nebolo dobré tešiť sa z toho, že som stretla kominára ... a za ten svet som nenašla jednu gombičku na svojom oblečení
V takomto porovnaní je práca účtovníkov naozaj márna a neocenená
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
danushka Pozri príspevok
Danilka, presne toto sa mi prihodilo minulý týždeň a čumela som ako puk od údivu...Tak som to vzala z tej lepšej stránky, či by nebolo dobré tešiť sa z toho, že som stretla kominára ... a za ten svet som nenašla jednu gombičku na svojom oblečení
V takomto porovnaní je práca účtovníkov naozaj márna a neocenená
No a už to tu máš moja. Kominári berú rovnako na západe aj na východe. A s účtovníkmi handlujú. Ja som od údivu na gombík ani netrafila. Ale márna sláva. Trh velí.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Co keby ste si vsetci precitali jednu velmi zaujimavu knihu :"Bohatý a chudý táta" a vsetky slova su zbytocne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať