Zavrieť

Porady

Preco vzdelani a sikovni ludia, ktori by mali na to, radsej hladaju zamestnavatela?

V poslednej dobe pocujem (a vidim) vela ludi s fantastickym vzdelanim ako hovoria (a pisu), ze si nevedia najst pracu. Ako je to mozne? Ved by sa o nich mali bit zamestnavatelia. Ohanaju sa tu roznymi skolami, znalostami, posielaju denne 10 ponuk.... a predsa ziadna robota. A potom len nariekaju a sa navzajom hladkaju, ze to pre to a pre hento a si hladaju dovody. Pre mna je to dost cudne. Myslim si, ze by velka cast tychto nenachadzacov prace mohla zacat podnikat - ved maju na ruke viac tromfov ako ostatni. Ja ked som si dlhsi cas nenachadzal pracu co by mi vyhovovala, tak som zacal pracovat bez "bacu". Stal som sa bacom sam seba... A mozno prave to je ten problem, ze ked clovek zacne podnikat a sa musi niekedy (casto ) sam nakopat do zadku, aby sa pustil do prace, tak to nedokazu. Ale podla mna buducnost Slovenska nie je v masovom zamestnavani sa v Peugeot, WV, KIA, IBM, McDonalds.... ale v sebarealizovani sa v podnikani. Ze by tu ludom chybala odvaha, chut, ochota robit trocha viac...? Asi ano. Mam taky pocit, ze slovac potrebuje mat nad sebou nejakeho "bacu - pastiera" ci uz v politike alebo v praci, co ich popozenie a sem tam svihne bicom. Pravdaze si nemyslim, ze by mali podnikat uplne vsetci - napr. zdrav. a soc. pracovnici, policajti, hasici atd. A zase niektori na to jednoducho nemaju. Ale ti co na to maju nech tu nenariekaju. Kto je zdravy a ma chut nieco dosiahnut, tak to urcite dosiahne. A tiez si myslim, ze vo vacsine pripadov nemoze byt brzdou ani nedostatok penazi na rozbehnutie. VZDY SA DAJU NAJST CESTY. Ci uz si pozicat, dat sa dokopy s niekym alebo si zarobit-nasetrit aspon malinky kapitalik. Zacat sa da aj v malom...
Naposledy upravil Dav : 24.10.10 at 13:17 Dôvod: doplnenujem par slov
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

tetrisss Pozri príspevok
Co keby ste si vsetci precitali jednu velmi zaujimavu knihu :"Bohatý a chudý táta" a vsetky slova su zbytocne.

A čo tým chceš povedať? Prísp. č. 30 v tejto téme:
ermon Pozri príspevok
No a tebe tlčie niekto do hlavy KAWASAKIHO... Mááááme to už za sebou...
0 0
severka1 severka1

severka1 je offline (nepripojený) severka1

niekedy nemusime mat vysoku skolu aby sme boli uspesni, myslim ze to ma nieco spolocne s aktivnostou cloveka v urcitom alebo neurcitom odbore, zivotny umelec, trochu aj stastim, znamostami, a odvahou pustit sa do niecoho co viem, alebo jednoducho experimentovat. najst si pracu nie je / je / jednoduche, niekedy si schopny obetovat vela a predsa to neklape, v dnesnom case sa vyberaju pracovnici nielen podla maturity alebo v. skoly, ale skor podla toho aky budes mat pristup k praci, no dalo by sa o tom pisat knihy ....
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

tetrisss Pozri príspevok
Co keby ste si vsetci precitali jednu velmi zaujimavu knihu :"Bohatý a chudý táta" a vsetky slova su zbytocne.
Slova ktore nieco hovoria nikdy nie su zbytocne .
Ak napises o com je ta kniha, tak si ju mozno kupim.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Bastian ešte stále som nepochopila prečo Ťa to trápi. Ja som začala ako mladá hlúpa stredoškoláčka podnikať v roku 1992. Po toľkých rokoch dnes viem jednu vec - ak by som sa mala dnes rozhodnúť pre tento krok, už by som to určite neurobila a vôbec nie preto, že by som si na seba nedokázala zarobiť. Možno práve na to aby človek tento krok urobil potrebuje mať riadne ružové okuliare.
Dôkazom toho je množstvo príspevkov na porade, ktoré svedčia o tom, že v tomto štáte podnikateľ - živnostník ťahá za riadne krátky koniec.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
ermon Pozri príspevok
No a tebe tlčie niekto do hlavy KAWASAKIHO... Mááááme to už za sebou...
Prepáč, Ermon, že ťa upozorňujem na Tvoj preklep (Kawasaki): je to Robert T. Kiyosaki (+Sharon L.Lechter, ale ona je asi iba pri "Škole b.), autori knihy Bohatý táta, chudý táta. Autori určite vedia, o čom hovoria, žiaľ, nedokázala som si z knihy prevziať dostatok "učiva". Je to o sieťovom marketingu a to mne ani trochu nejde (šedivá hlava!).
Naposledy upravil anklar : 03.10.07 at 11:59
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

cathyc Pozri príspevok
Bastian ešte stále som nepochopila prečo Ťa to trápi. Ja som začala ako mladá hlúpa stredoškoláčka podnikať v roku 1992. Po toľkých rokoch dnes viem jednu vec - ak by som sa mala dnes rozhodnúť pre tento krok, už by som to určite neurobila a vôbec nie preto, že by som si na seba nedokázala zarobiť. Možno práve na to aby človek tento krok urobil potrebuje mať riadne ružové okuliare.
Dôkazom toho je množstvo príspevkov na porade, ktoré svedčia o tom, že v tomto štáte podnikateľ - živnostník ťahá za riadne krátky koniec.
Cathyc, je mi to luto, ze si to este stale nepochopila...
S podnikanim mozes skoncit, ak mas toho uz plne zuby, alebo ked sa ti zda, ze je to tazke. Co sa tyka tych negativnych prispevkov na porade - pravdaze si tu ludia sformuluju a povedia svoje problemy - robia to ale nie preto, ze by sa stazovali, ale aby nachadzali riesenia, ako ich zvladat.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Bastian Pozri príspevok
Slova ktore nieco hovoria nikdy nie su zbytocne .
Ak napises o com je ta kniha, tak si ju mozno kupim.
Od Kiyosakiho (Bohatý táta, chudý táta) som si prečítala "Škola byznysu".
Pred Úvodom je jeden jeho citát, ktorý sa mi veľmi páči, aj keď s ním celkom nesúhlasím.
"Muj bohatý táta říkal: Ti nejbohatší lidé na světě hledají a budují obchodní sítě, všichni ostatní hledají práce."
Páči sa ti, Bastian?
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
A ešte, Bastian a ostatní, ktorých takého knihy bavia:
Čítali ste od Toma Schreitera: Velký Al vypráví? (o systéme získavania spolupracovníkov). Samozrejme, tiež v rámci MLM, v nej popisované poznatky však možno aplikovať všeobecne. A je náramne zábavná. Hľadám rýchlo nejaký príklad, ale nejde mi to. Keď nájdem, pridám.
0 0
emik emik

emik je offline (nepripojený) emik

anklar Pozri príspevok
Od Kiyosakiho (Bohatý táta, chudý táta) som si prečítala "Škola byznysu".
Pred Úvodom je jeden jeho citát, ktorý sa mi veľmi páči, aj keď s ním celkom nesúhlasím.
"Muj bohatý táta říkal: Ti nejbohatší lidé na světě hledají a budují obchodní sítě, všichni ostatní hledají práce."
Páči sa ti, Bastian?
Anklar, preco nesuhlasis s tym citatom?
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Sľúbené chuťovky od Veľkého Ala:
"Člověku, ktorý to potřebuje,... dejte práci. Člověku, který touží, dejte... příležitost!" (povedal Veľký Al)
"Strach ze stráty je větší než touha po zisku". (povedal Veľký Al)
K tomu pridáva príklad: "Sam Těžkopádný využívá své víkendy k sekání trávy a natírání v domě. Mohl by si najmout chlapce z místní střední školy, ktorý by pro něj udělal totéž jen za pár dolaru. Sam se nechce odloučit o peněz. Mohly by během víkendu pracovat na zkrácený úvazek v místní drogerii a vydělat si třikrát tolik peněz, než kolik by zaplatil místnímu chlapci za práci na zahradě a v domě. Je to příklad STRACHU ZE STRÁTY.

To len krátke úryvky. Prečítané z knihy sa však skutočne dá široko aplikovať.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Kedy bola napísaná tá kniha?
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
emik Pozri príspevok
Anklar, preco nesuhlasis s tym citatom?
Ha, keby som vedela. Nesúhlasím akosi pocitovo. Aj keď viem, že tí, ktorí sú vo FORBESe uvádzaní ako najbohatší, tak tí všetci založili siete. Fakt neviem, je to zatiaľ len pocit. Nerozmýšľala som nad tým, lebo nemám na to dôvod - mám svoje vlastné problémy, ťažkosti a radosti.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Gabi03 Pozri príspevok
Kedy bola napísaná tá kniha?
Vydalo nakladatelství Jiří Alman v Brně roku 1996 jako svou 4. publikaci.
(Aká som presná, však? - mám ju v ruke - inak na poličke v kancelke. Domácu knižnicu som chcela odľahčiť, tak som si ich pár doniesla sem.)
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Bastian Pozri príspevok
Cathyc, je mi to luto, ze si to este stale nepochopila...
S podnikanim mozes skoncit, ak mas toho uz plne zuby, alebo ked sa ti zda, ze je to tazke. Co sa tyka tych negativnych prispevkov na porade - pravdaze si tu ludia sformuluju a povedia svoje problemy - robia to ale nie preto, ze by sa stazovali, ale aby nachadzali riesenia, ako ich zvladat.
Pravdepodobne sa nechápeme vzájomne. Nehovorila som o tom, že by som najradšej hodila flintu do žita. Som bojovníčka a len tak ľahko sa nevzdávam. Išlo mi o to, že chápem ľudí, ktorí sú dostatočne rohľadení na to, aby si zvážili, že podnikanie pre nich môže byť zátoka do ktorej sa im určite nechce vplávať.
A to na čo slúži porada ovládam. Na čo však slúžia nezmyselné a protirečiace si zákony - to mi jasné nie je. Moja reakcia bola zameraná práve na túto oblasť.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Aby som trochu upresnila, aj táto je, samozrejme, o MLM. A ako (múdro)povedala ERMON vo svojom príspevku č. 30, máme to (aj viacerí) už za sebou. V tejto knihe som zistila aj viacej užitočných vecí. Ako som písala, aj v súčasnej praxi je využiteľná napr. pre personalistov, ktorí prijímajú nových zamestnancov. Sú tam príklady, ktoré napovedia, či ten-ktorý uchádzač o zamestnanie bude efektívnym a dobrým spolupracovníkom, resp. nemá význam o neho javiť záujem napr. perfektnému životopisu.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

anklar Pozri príspevok
Od Kiyosakiho (Bohatý táta, chudý táta) som si prečítala "Škola byznysu".
Pred Úvodom je jeden jeho citát, ktorý sa mi veľmi páči, aj keď s ním celkom nesúhlasím.
"Muj bohatý táta říkal: Ti nejbohatší lidé na světě hledají a budují obchodní sítě, všichni ostatní hledají práce."
Páči sa ti, Bastian?
Podla mna velke obchodne siete vytlacaju mensich podnikatelov z trhu. Vedia nakupit od vyrobcov za minimalnu cenu. Dokonca diktuju vyrobcom ceny, lebo od nich nakupia za 10 vlakov. Tym vedia ponuknut ludom tovar za nizke ceny. Pravdaze sa im to paci ale... kultura predaja tym straca - vacsinou vam predavaci nevedia poradit (ak nejakeho najdete), lebo tam maju velku fluktuaciu. Maju ju, lebo zamestnancom nevedia ponuknut karieru ani dobry plat. Su tam iba malinkym elementom, velkej masinerie. Tak odtial odchadzaju, lebo vidia ze ta cesta nikam nevedie. Kdezto v riadnej predajni maju vacsiu ochotu poradit (hlavne ked tam predava majitel). Ak im klesnu zisky (z rocneho vynosu 10 miliard na 9,5 miliard), tak hned najdu clanok kde by mohli znizit vydavky - vacsinou na ukor niekoho). Sleduju iba tvorbu zisku a na kvalitu kaslu. Mam zle skusenosti aj s Orange aj s T-mobile. Aby nalakali novych zakaznikov, vytlacia na bilboardy krasne sluby a hodia do TV este krajsie reklamy. Ked ale clovek pride s reklamaciou, tak zistuje ako to je naozaj s tym "vsetko pre zakaznika" - mohli by tam dopisat "pre noveho".
Podla mna je vzdy profesionalnejsia a ochotnejsia firma, ked nenadobudla este rozmery nadnarodnych velkosti a nestoja za nou mamonarsky ludia. Firmy ako napr. J/T sa mi nepacia. Hraju si velku hru a na ludi pozeraju ako na figurky v sachu. Len dufam, ze za 10-20 rokov nebude vsetko na Slovensku patrit nejakej takejto fantastickej firme a nebudu vsetci slovaci jej zamestnancami. Bolo by to dost zle. Ale momentalne sa to tak nejak vyvija. Skupuju cele Tatry, lekarne, zavody... Budeme mat v ich banke peniaze, ktore si zarobime v ich zavode a minat ich budeme tiez v ich obchodnych retazcoch. Cize nam budu len pripisovat a odratavat ciselka na ucte ako v nejakej hre - MONOPOLY.
Naposledy upravil Bastian : 03.10.07 at 16:15
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

anklar Pozri príspevok
Sľúbené chuťovky od Veľkého Ala:
"Člověku, ktorý to potřebuje,... dejte práci. Člověku, který touží, dejte... příležitost!"
Je to tak. Ale na slovensku vacsine ludi staci praca. Asi treba este nejakych 10 rockov na zmenu myslenia. Ved tu dlhe roky vladol komunizmus, pardon socializmus. Aha, az teraz ked to pisem ma napadlo, ze to bude trvat asi trocha dlhsie... asi viete preco...
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Bastian Pozri príspevok
Je to tak. Ale na slovensku vacsine ludi staci praca. Asi treba este nejakych 10 rockov na zmenu myslenia. Ved tu dlhe roky vladol komunizmus, pardon socializmus. Aha, az teraz ked to pisem ma napadlo, ze to bude trvat asi trocha dlhsie... asi viete preco...
Asi vieme, prečo...keď sa nám sem vrátili aj s tým svojím socializmom.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nechcem sa velmi mudrit, bola som zvedava, kolko ludi cita takyto druh literatury ako spominana kniha Bohaty tata a chudy tata /ospravedlnujem sa, trocha som to v prvom prispevku skratila/, pretoze tato kniha je podla mna presne o tom na co sa Bastian recnicky pyta, lebo ja si myslim, ze to dobre vie. Po jej precitani som si pripada, ako keby som mala neposkladany obraz, ktoreho kusky poznam, ale az vtedy sa mi to zlozilo. Mne sa naramne pacila, pretoze on, ako bohaty clovek tam odhaluje pretvarku sveta bohatych, ako sami bohatnu na blbosti? neschopnosti? zbabelosti? - mozete si vybrat tych ostatnych. Aj to tam je, ze system umyselne vychovava tych zamestnancov, ved kto by drel? Kniha ma sice nejako az tak velmi nic nenaucila, akurat ma nastvala, aky sme zaslepeni, ako hmyz pred tretim rozmerom.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

tetrisss Pozri príspevok
Nechcem sa velmi mudrit, bola som zvedava, kolko ludi cita takyto druh literatury ako spominana kniha Bohaty tata a chudy tata /ospravedlnujem sa, trocha som to v prvom prispevku skratila/, pretoze tato kniha je podla mna presne o tom na co sa Bastian recnicky pyta, lebo ja si myslim, ze to dobre vie. Po jej precitani som si pripada, ako keby som mala neposkladany obraz, ktoreho kusky poznam, ale az vtedy sa mi to zlozilo. Mne sa naramne pacila, pretoze on, ako bohaty clovek tam odhaluje pretvarku sveta bohatych, ako sami bohatnu na blbosti? neschopnosti? zbabelosti? - mozete si vybrat tych ostatnych. Aj to tam je, ze system umyselne vychovava tych zamestnancov, ved kto by drel? Kniha ma sice nejako az tak velmi nic nenaucila, akurat ma nastvala, aky sme zaslepeni, ako hmyz pred tretim rozmerom.
Nie system vychovava ale my - ludia. Vsetko co je a ako to je, je preto tak, lebo si to ludia tak vytvorili, lebo to tak chceli, pripadne odovzdali moc do ruk tym, ktorym chceli aby za nich riesili...
Akurat v tej politike je to tak, ze si ludia niekoho zvolia na zaklade slubov a potom cakaju, ze to aj dodrzi. Bohuzial to ale nie je vzdy tak - sem-tam urobia ine ako slubovali. Vtedy to uz nie je uplne o tom, ze by ludia mali to co chceli. Ale aj tak nemaju pravo nadavat na nich - predsa ich tam dostali oni. Vdaka svojej kratkozrakosti a necitanim medzi riadkami si ludia casto zvolia zleho krala, ktory ich potom trocha ofakli. Na stastie sme na Slovensku - mame tu pekne citatelnych politikov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať