Zavrieť

Porady

Preco vzdelani a sikovni ludia, ktori by mali na to, radsej hladaju zamestnavatela?

V poslednej dobe pocujem (a vidim) vela ludi s fantastickym vzdelanim ako hovoria (a pisu), ze si nevedia najst pracu. Ako je to mozne? Ved by sa o nich mali bit zamestnavatelia. Ohanaju sa tu roznymi skolami, znalostami, posielaju denne 10 ponuk.... a predsa ziadna robota. A potom len nariekaju a sa navzajom hladkaju, ze to pre to a pre hento a si hladaju dovody. Pre mna je to dost cudne. Myslim si, ze by velka cast tychto nenachadzacov prace mohla zacat podnikat - ved maju na ruke viac tromfov ako ostatni. Ja ked som si dlhsi cas nenachadzal pracu co by mi vyhovovala, tak som zacal pracovat bez "bacu". Stal som sa bacom sam seba... A mozno prave to je ten problem, ze ked clovek zacne podnikat a sa musi niekedy (casto ) sam nakopat do zadku, aby sa pustil do prace, tak to nedokazu. Ale podla mna buducnost Slovenska nie je v masovom zamestnavani sa v Peugeot, WV, KIA, IBM, McDonalds.... ale v sebarealizovani sa v podnikani. Ze by tu ludom chybala odvaha, chut, ochota robit trocha viac...? Asi ano. Mam taky pocit, ze slovac potrebuje mat nad sebou nejakeho "bacu - pastiera" ci uz v politike alebo v praci, co ich popozenie a sem tam svihne bicom. Pravdaze si nemyslim, ze by mali podnikat uplne vsetci - napr. zdrav. a soc. pracovnici, policajti, hasici atd. A zase niektori na to jednoducho nemaju. Ale ti co na to maju nech tu nenariekaju. Kto je zdravy a ma chut nieco dosiahnut, tak to urcite dosiahne. A tiez si myslim, ze vo vacsine pripadov nemoze byt brzdou ani nedostatok penazi na rozbehnutie. VZDY SA DAJU NAJST CESTY. Ci uz si pozicat, dat sa dokopy s niekym alebo si zarobit-nasetrit aspon malinky kapitalik. Zacat sa da aj v malom...
Naposledy upravil Dav : 24.10.10 at 12:17 Dôvod: doplnenujem par slov
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Gabi03 Pozri príspevok
1. Vieš mi čítať myšlienky, ako som to myslela? Asi som myslela práve na depresiu z dažďa, ak si si toto vydedukoval z môjich myšlienok a príspevku.
2. Berieš mi právo vyjadriť svoj názor, lebo sa tebe nepáči?
To by som si nedovolil.
Len prosim ta nemaj ludi za hlupakov a nepis tu taketo veci ako si teraz pisala michaele25 citujem: "Dúfam, že tvoj názor je vyformulovaný iba z teoretických vedomostí, dohadov a pod. "
Ked niekto nedovoli vyjadrit svoj nazor, tak to si prave ty. Ved si jej nepriamo povedala, ze jej nazor ani nie je jej, ale zo ho ma len tak od susedov...

Neboj sa - ked si hocikto precita tvoje reakcie v tejto teme, tak si urcite vytvori tiez svoj nazor...
Naposledy upravil Bastian : 25.10.07 at 16:38
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

To, že vo výuke je veľa memorovania, deti majú málo priestoru na rozvoj, slabé vyjadrovacie schopnosti, atď, je známe.
Bastian, skús popísať, ako by to malo byť v tom školstve podľa teba, prosím, prosím
Skús nám vysvetliť, čo po tých štyroch rokoch podľa teba postačujúcich na všeobecnú výuku budú učitelia s deťmi robiť a hlavne ako?

prosím prestaň používať modrú farbu a pričasté zvýrazňovanie textu, už viackrát v minulosti bola reč o tom, že to ťahá oči
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Môj názor je, že je to všetko o prístupe a kvalite učiteľa a hlavne o prístupe tohto štátu a spoločnosti k učiteľom. Malé príklady.
1. moja slovenčina na ZŠ (vetné členy, slovné druhy, gramatika atď) - celý druhý stupeň sme preliezali, dobré známky, ale nejako pochopiť ... ani neviem. Až v osmičke sme dostali novú učiteľku - tá keď zistila, čo vieme pred príjímačkami na strednú školu, tak prebrala s nami celé učivo od piatej triedy. Ale ako! Tak, že doteraz s tým nemám problém (stačí oprášiť). Ani netuším, či tá pani učiteľka ešte žije, ale týmto jej znova ďakujem (p. Šperková z I.ZŠ v Považskej Bystrici).
2. synova matika na ZŠ, práve beru zjednodušovanie výrazov, mocniny atď. Stále nemal problém, až teraz. Tak som s ním sadla a s hrôzou zistila, čo nevie. Absolútne základy, pojmy ako otočiť znamienko, či vybrať niečo pred zátvorku. A to má jednotky! Všetko ich učia mechanicky, bez rozmýšľania. Bola som fakt v šoku. "Prečo si tam dal plus? Lebo aj učiteľ tam dal plus." . Nepochopené zakladné pravidlá, pri snahe o vysvetlenie odpoveď typu : ale my to takto nerobíme. Doslova trojdňový boj, kým môj ôsmak uznal, že mamin prístup je lepší, prehľadnejší a pochopiteľnejší ako to, čo sa teraz učia v škole. Na písomke, lebo iný postup mu neuznajú, to bude robiť 2x (bokom po mojom).
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

kukučka Pozri príspevok
To, že vo výuke je veľa memorovania, deti majú málo priestoru na rozvoj, slabé vyjadrovacie schopnosti, atď, je známe.
Bastian, skús popísať, ako by to malo byť v tom školstve podľa teba, prosím, prosím
Skús nám vysvetliť, čo po tých štyroch rokoch podľa teba postačujúcich na všeobecnú výuku budú učitelia s deťmi robiť a hlavne ako?

prosím prestaň používať modrú farbu a pričasté zvýrazňovanie textu, už viackrát v minulosti bola reč o tom, že to ťahá oči
Tu ani tak neide o konkretne informacie ze "co" ale "ako" ide tu o pristup k ziakom. Ako? Precitaj si temu pozorne a najdes to tam. Po zvladnuti zakladnych vedomosti by sa malo zamerat na tu oblast co to dieta bavi, v com je dobre a kde dosahuje dobre vysledky. Ked je ale niekto zablokovany proti zlepseniu systemu, tak moze hladat a hladat dovody preco nie. Ale je to hlupe zmyslanie.

Prepac, ale modra farba patri medzi moje oblubene - takze zatial ked chces citat co pisem, tak si musis zvyknut na to.
A to co sa mi zda dolezite, zaujimave, smiesne... tak to aj zvyraznim. Co si moja zena alebo co? Mi chces diktovat co mam, co nemam a ako to mam robit???
Naposledy upravil Bastian : 25.10.07 at 09:34
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
kukučka Pozri príspevok
To, že vo výuke je veľa memorovania, deti majú málo priestoru na rozvoj, slabé vyjadrovacie schopnosti, atď, je známe.
Bastian, skús popísať, ako by to malo byť v tom školstve podľa teba, prosím, prosím
Skús nám vysvetliť, čo po tých štyroch rokoch podľa teba postačujúcich na všeobecnú výuku budú učitelia s deťmi robiť a hlavne ako?

prosím prestaň používať modrú farbu a pričasté zvýrazňovanie textu, už viackrát v minulosti bola reč o tom, že to ťahá oči
Modrá
Vyvoláva pocit pokoja, harmónie a bezpečia. Pôsobí pozitívne na preťaženú psychiku, pretože táto farba vyvoláva pocit absolútnej vnútornej slobody. Je to farba túžby, viery, vernosti. Je to farba idealistov s ochotou pomáhať, ktorí majú radi pokoj a poriadok. Na steny sa odporúča najmä svetlomodrá, je to farba relaxu, a preto je vhodná najmä do kúpeľne. Tmavomodrá je spojená s nedostatočnou činnosťou orgánov, znižuje výkonnosť a vyvoláva depresiu. Ak by sme použili pri maľovaní a zariaďovaní interiéru priveľa odtieňov modrej, riskujeme, že bude pôsobiť chladne a neprívetivo, a preto netreba zabúdať, že modrá farba sa výborne kombinuje s ostatnými farbami.

Aspoň niečo o modrej farbe Betka to možno len nám 17-stkam ťahá oči
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Bastian Pozri príspevok
Tu ani tak neide o konkretne informacie ze "co" ale "ako" ide tu o pristup k ziakom. Ako? Precitaj si temu pozorne a najdes to tam. Po zvladnuti zakladnych vedomosti by sa malo zamerat na tu oblast co to dieta bavi, v com je dobre a kde dosahuje dobre vysledky. Ked je ale niekto zablokovany proti zlepseniu systemu, tak moze hladat a hladat dovody preco nie. Ale je to hlupe zmyslanie.

Prepac, ale modra farba patri medzi moje oblubene - takze zatial ked chces citat co pisem, tak si musis zvyknut na to.
A to co sa mi zda dolezite, zaujimave, smiesne... tak to aj zvyraznim. Co si moja zena alebo co? Mi chces diktovat co mam, co nemam a ako to mam robit???

1. Mám len ja ten pocit, že uhýbaš? Neboj, pozorne som čítala...

2. Bola to prosba a z tvojej odpovede cítim agresivitu. Nemusím si zvyknúť!
Tvoja žena ti diktuje aj teraz?
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

kukučka Pozri príspevok
1. Mám len ja ten pocit, že uhýbaš? Neboj, pozorne som čítala...

2. Bola to prosba a z tvojej odpovede cítim agresivitu. Nemusím si zvyknúť!
Tvoja žena ti diktuje aj teraz?
Asi nie, keď si tam nenašla odpoveď.
Ale ty by si asi chcela odo mňa presnú osnovu, že?
Len potrebuješ niečo z čoho by si si mohla uťahovať. Spôsob (citujem tvoje slová): "skús popísať, ako by to malo byť v tom školstve podľa teba, prosím, prosím " akým si to napísala jasne naznačuje o čo ti ide, tak tu nepíš o mojej agresivite. Zatiaľ som na teba milý.

Ale často je väčším vinníkom ten kto vyrýva a provokuje ako ten čo vycerí zuby! Ako napríklad toto čo si napísala (citujem): Tvoja žena ti diktuje aj teraz?

Fakt si myslím, že to akou farbou píšem a že vybraný text zvýrazním, je moja vec a teba do toho nič. Mimochodom mám fajn ženu a diktuje mi len toľko, koľko si dám... zato ty diktuješ asi viac, keď aj na porade ideš meniť spôsob písania druhým!

Napíšem ti to pekne čiernym písmom, aby si to prečítala a pochopila:
Ani tak neide o konkrétne informácie že "čo" ale "ako" ide tu o prístup k žiakom. Po zvládnuti základných vedomostí by sa malo zamerať na tú oblasť čo to dieťa baví, v čom je dobré a kde dosahuje dobré výsledky. A v tom smere pokračovať v učení ďalej.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Stále opakuješ to isté do okola, ale keď to nevieš aplikovať v praxi, je to utópia.

moja prosba:
prosím prestaň používať modrú farbu a pričasté zvýrazňovanie textu, už viackrát v minulosti bola reč o tom, že to ťahá oči

Tvoja odpoveď:

Prepac, ale modra farba patri medzi moje oblubene - takze zatial ked chces citat co pisem, tak si musis zvyknut na to.
A to co sa mi zda dolezite, zaujimave, smiesne... tak to aj zvyraznim. Co si moja zena alebo co? Mi chces diktovat co mam, co nemam a ako to mam robit???

moja reakcia:
2. Bola to prosba a z tvojej odpovede cítim agresivitu. Nemusím si zvyknúť!
Tvoja žena ti diktuje aj teraz?
a zase ty:

Fakt si myslím, že to akou farbou píšem a že vybraný text zvýrazním, je moja vec a teba do toho nič. Mimochodom mám fajn ženu a diktuje mi len toľko, koľko si dám... zato ty diktuješ asi viac, keď aj na porade ideš meniť spôsob písania druhým!


0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

[quote=kukučka;556949]Stále opakuješ to isté do okola, ale keď to nevieš aplikovať v praxi, je to utópia.

moja prosba:
prosím prestaň používať modrú farbu a pričasté zvýrazňovanie textu, už viackrát v minulosti bola reč o tom, že to ťahá oči

Opakujem to, lebo v tom nevidíš odpoveď.
A o tej utópii len toľko, že sa na svete už často o niečom myslelo, že to je utópia. A často keď sa to uskutočnilo, tak sa zistilo, že to bol omyl. Nie je ťažké vidieť to čo je hmatateľné. Skús ale vidieť to, k čomu nestačia iba oči a obyčajné pozeranie... Dúfam, že chápeš čo tým myslím.

Verím tomu, že tak ako sa zdokonaluje technika, tak sa musí zdokonaliť aj školský výučbový systém. Veď tam (v škole) človek prežije časť svojho života. A hlavne - tam sa formuje jeho postoj, sposob nazerania na problemy a ich riesenie.

Keď si vieme zdokonaliť matrace aby sme zdravšie spali, stoličky aby sme pohodlnejšie sedeli, autá aby sme bezpečnejšie jazdili... tak aj "úvod do života" a miesto kde si vytvárame "šablóny" miesto kde sa "formuje človiečik", treba zdokonalovať a meniť k lepšiemu.

Je to podľa mňa veľmi dôležité miesto v živote človeka na to, aby sa to nechalo len tak.
V systéme výučby by podľa mňa mali byť pozitívne zmeny (novinky) tak často, ako vidíme a počujeme v médiách o nových typoch zubnej pasty, krémov atď.

Skús mi odpovedať - prečo si myslíš že to je utópia?
0 0
michaela25 michaela25

michaela25 je offline (nepripojený) michaela25

Gabi03 Pozri príspevok
Dúfam, že tvoj názor je vyformulovaný iba z teoretických vedomostí, dohadov a pod.
Máš pravdu iba čiastočne. Hej určite som si niečo teoreticky pozrela, ale z praxe mám dve deti, ktoré chodia do školy. Syn má kombinovanú poruchu učenia (dnes nič výnimočné). Keď som však v škole chcela, aby v práci s ním dodržiavali postup určený špeciálnym pedagógom(dostali to od neho písomne), musela som im vysvetliť základne veci (čo sa týka hodnotenia a prístupu).Pritom je vydané usmernenie ministerstva školstva, z ktorého som si to ja rodič naštudovala a potom vysvetľovala učiteľom (mimochodom aj tak som nepochodila a opakovane chodila do školy). Možno som mala smolu na koho som natrafila, ale výsledkom je že syn ma nevýslovný odpor ku všetkému čo sa týka vzdelávania. Ja osobne nemám nič proti učiteľom. Som toho názoru, že človek sa má učiť celý život, ale výsledky prieskumov a skúsenosti rodičov si myslím, že hovoria za všetko. Nechcem sa tu s Vami hádať od toho nakoniec Porada nie je, ale ak je všetko v poriadku, prečo sa asi potom hovorí toľko o reforme školstva?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
michaela25 Pozri príspevok
Máš pravdu iba čiastočne. Hej určite som si niečo teoreticky pozrela, ale z praxe mám dve deti, ktoré chodia do školy. Syn má kombinovanú poruchu učenia (dnes nič výnimočné). Keď som však v škole chcela, aby v práci s ním dodržiavali postup určený špeciálnym pedagógom(dostali to od neho písomne), musela som im vysvetliť základne veci (čo sa týka hodnotenia a prístupu).Pritom je vydané usmernenie ministerstva školstva, z ktorého som si to ja rodič naštudovala a potom vysvetľovala učiteľom (mimochodom aj tak som nepochodila a opakovane chodila do školy). Možno som mala smolu na koho som natrafila, ale výsledkom je že syn ma nevýslovný odpor ku všetkému čo sa týka vzdelávania. Ja osobne nemám nič proti učiteľom. Som toho názoru, že človek sa má učiť celý život, ale výsledky prieskumov a skúsenosti rodičov si myslím, že hovoria za všetko. Nechcem sa tu s Vami hádať od toho nakoniec Porada nie je, ale ak je všetko v poriadku, prečo sa asi potom hovorí toľko o reforme školstva?
Máš samozrejme pravdu, a poskytla si aj argumenty. Tu sme tiež svedkami toho, ako sa absolvent školy neopýta, ako napísať CV a teda sa zamestnať. Tu sa opýta, čo potrebuje pri založení živnosti, s.r.o. A to je príliš veľká disproporcia medzi teóriou a potrebou praxou. Napríklad...
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Bastian Pozri príspevok
Asi nie, keď si tam nenašla odpoveď.
Ale ty by si asi chcela odo mňa presnú osnovu, že?
Len potrebuješ niečo z čoho by si si mohla uťahovať. Spôsob (citujem tvoje slová): "skús popísať, ako by to malo byť v tom školstve podľa teba, prosím, prosím " akým si to napísala jasne naznačuje o čo ti ide, tak tu nepíš o mojej agresivite. Zatiaľ som na teba milý.

Ale často je väčším vinníkom ten kto vyrýva a provokuje ako ten čo vycerí zuby! Ako napríklad toto čo si napísala (citujem): Tvoja žena ti diktuje aj teraz?

Fakt si myslím, že to akou farbou píšem a že vybraný text zvýrazním, je moja vec a teba do toho nič. Mimochodom mám fajn ženu a diktuje mi len toľko, koľko si dám... zato ty diktuješ asi viac, keď aj na porade ideš meniť spôsob písania druhým!

Napíšem ti to pekne čiernym písmom, aby si to prečítala a pochopila:
Ani tak neide o konkrétne informácie že "čo" ale "ako" ide tu o prístup k žiakom. Po zvládnuti základných vedomostí by sa malo zamerať na tú oblasť čo to dieťa baví, v čom je dobré a kde dosahuje dobré výsledky. A v tom smere pokračovať v učení ďalej.

Rada by som uviedla veci na spravnu mieru...Ak si date cas a precitate si prispevky od bastiana tak pochopite
1. Som Bastian a mam vzdy pravdu
2. Aj ked nemam pravdu, je par poradakov kt sa za mna vzdy postavia a pochlebuju mi
3. Som nestastny a frustrovany a vybijam si to na vas.
4. PAci sa mi, ze tento server mi umoznuje viest quasi monology a po precitani zvyraznenych fontov sa citim este dolezitejsi a nadradenejsi
5. Tuto temu som zakladal pre habibti lebo nemam nic z toho co ona : od ochoty ukazat svoje slabe citlive miesto cez vzdelanie az po inteligenciu

see ya

P.S> Bastain zastavim sa zas za pol roka
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
habibti - napádanie členov je za žltú, najbližšie príde červená
Bastian - pre teba som spravil špeciálne bod č.20 do etikety
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Richard Pozri príspevok
habibti - napádanie členov je za žltú, najbližšie príde červená
Bastian - pre teba som spravil špeciálne bod č.20 do etikety
Richard ďakujem za špecialitu pripravenú pre mňa.

Za to nepekné písmo sa ospravedlňujem. Naozaj je to otrasné.
Ale život je škola... Už sa snažím formátovať čo najmenej
0 0
capricorn7 capricorn7

capricorn7 je offline (nepripojený) capricorn7

:-))
Naposledy upravil capricorn7 : 10.08.08 at 08:39 Dôvod: :-)))
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

habibti Pozri príspevok
Rada by som uviedla veci na spravnu mieru...Ak si date cas a precitate si prispevky od bastiana tak pochopite
1. Som Bastian a mam vzdy pravdu
2. Aj ked nemam pravdu, je par poradakov kt sa za mna vzdy postavia a pochlebuju mi
3. Som nestastny a frustrovany a vybijam si to na vas.
4. PAci sa mi, ze tento server mi umoznuje viest quasi monology a po precitani zvyraznenych fontov sa citim este dolezitejsi a nadradenejsi
5. Tuto temu som zakladal pre habibti lebo nemam nic z toho co ona : od ochoty ukazat svoje slabe citlive miesto cez vzdelanie az po inteligenciu

see ya

P.S> Bastain zastavim sa zas za pol roka
a jéjéj, že si šla práve okolo radšej si nám mala napísať, ako sa ti darí
0 0
LukyŠ LukyŠ

LukyŠ je offline (nepripojený) LukyŠ

Bastian Pozri príspevok
Tu ani tak neide o konkretne informacie ze "co" ale "ako" ide tu o pristup k ziakom. Ako? Precitaj si temu pozorne a najdes to tam. Po zvladnuti zakladnych vedomosti by sa malo zamerat na tu oblast co to dieta bavi, v com je dobre a kde dosahuje dobre vysledky. Ked je ale niekto zablokovany proti zlepseniu systemu, tak moze hladat a hladat dovody preco nie. Ale je to hlupe zmyslanie.

Prepac, ale modra farba patri medzi moje oblubene - takze zatial ked chces citat co pisem, tak si musis zvyknut na to.
A to co sa mi zda dolezite, zaujimave, smiesne... tak to aj zvyraznim. Co si moja zena alebo co? Mi chces diktovat co mam, co nemam a ako to mam robit???

Je to len zlomok toho čo sa má na školách rozbehnúť a hlavne je to o tom čo hovorí Bastián,vylúčiť z učiva nepodstatné,základnou myšlienkou Milénia je deti naučiť kde informácie hľadať a týmto ich hravou formou vzdelávať,väčšina škôl už o tom rodičov aj informuje.
MILÉNIUM
Národný program výchovy a vzdelávania v Slovenskej republike
zabezpečiť právo slobodnej voľby vzdelávacej cesty
uskutočniť transformáciu obsahu vzdelávania, zvýrazniť v ňom základné učivo,
v obsahu vzdelávania zdôrazniť počítačovú a informačnú gramotnosť
predĺžiť prvý stupeň vzdelávania na 5 rokov
vypracovať celoštátne a školské výchovno-vzdelávacie programy, redukovať
v nich neefektívne požiadavky, na stredných odborných školách posilniť zložku
všeobecného vzdelávania, odstrániť úzku špecializáciu odborného vzdelávania,
Zaviesť do praxe teóriu tvorivo-humánnej výchovy ako protiklad jednostrannej
ideologizácie pedagogiky, ktorá deformovala ciele, obsah i organizáciu výchovy a
vzdelávania.
3. Zmeniť obsah učiva, redukovať ho, urobiť ho funkčnejším, kontrolovateľnejším a
životnejším, čo predpokladá vytvorenie štátneho výchovno-vzdelávacieho programu ako
rámcového základného učiva a doplňujúceho a rozvíjajúceho školského programu.
0 0
Radolus Radolus

Radolus je offline (nepripojený) Radolus

V poslednej dobe pocujem (a vidim) vela ludi s fantastickym vzdelanim ako hovoria (a pisu), ze si nevedia najst pracu. Ako je to mozne? Ved by sa o nich mali bit zamestnavatelia. Ohanaju sa tu roznymi skolami, znalostami, posielaju denne 10 ponuk.... a predsa ziadna robota.

Preto,lebo v dnešnej dobe by každá Firma chcela aby vysokoškolsky vzdelaný človek,ktorý ovláda aspoň 3 jazyky,vie robyť na počítači,má včeliaké osvedčenia,V.P pracoval za 10 000 - 14 000 v čistom od rána do večera.

Keď Ti dá nejaká Firma cca 20 000-25 000 v hrubom idú Ťa tam zodrať a v kuse Ťi vyhadzujú na oči koľko zarábaš.

U nás v Šali a v okolí ak ideš niekde na pohovor (a môžeš mať školy a osvedčenia aké chceš) ak povieš že chceš nástupný plat 15 000 v čistom (a podla mňa to neni vôbec vela nakoľko v Šali stojí 2 izb. byt 1 700 000 a banka Ťi z 15 000 naň ani nedá úver) tak Ťi povedia,že také peniaze nezarába ani starý zamestnanec ktorý tam pracuje dlhé roky.

Ja osobne vysokú školu mám,dorozumiem sa ako tak po nemecky,po maďarsky,viem základy angl.jazyka,mám V.P sk. B,osvedčenie World,Excel,papiere na VZV a bol som za posledné 2 mesiace na 5 pohovoroch ( 3 v Šali a 2 v Galante) a Firmy (a to 2 z nich sú svetové Firmy) mi ponúkli plat v hrubom od 14 000 do 16 000 (a aby som neklamal + dochádzkový bonus ak nevymeškám ani jeden deň do mesiaca od 1000 do 1750 Sk).

Takže je to asi tak,že robota je ale ako je platená? Keby som nemal (tak ako každý mladý človek pôžičku na byt a na auto) stačilo by mi aj menej ale bohužial realita je taká,že si neviem nájsť robotu v Šali za cca 16 000 v čistom.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Radolus Pozri príspevok
V poslednej dobe pocujem (a vidim) vela ludi s fantastickym vzdelanim ako hovoria (a pisu), ze si nevedia najst pracu. Ako je to mozne? Ved by sa o nich mali bit zamestnavatelia. Ohanaju sa tu roznymi skolami, znalostami, posielaju denne 10 ponuk.... a predsa ziadna robota.

Preto,lebo v dnešnej dobe by každá Firma chcela aby vysokoškolsky vzdelaný človek,ktorý ovláda aspoň 3 jazyky,vie robyť na počítači,má včeliaké osvedčenia,V.P pracoval za 10 000 - 14 000 v čistom od rána do večera.

Keď Ti dá nejaká Firma cca 20 000-25 000 v hrubom idú Ťa tam zodrať a v kuse Ťi vyhadzujú na oči koľko zarábaš.

U nás v Šali a v okolí ak ideš niekde na pohovor (a môžeš mať školy a osvedčenia aké chceš) ak povieš že chceš nástupný plat 15 000 v čistom (a podla mňa to neni vôbec vela nakoľko v Šali stojí 2 izb. byt 1 700 000 a banka Ťi z 15 000 naň ani nedá úver) tak Ťi povedia,že také peniaze nezarába ani starý zamestnanec ktorý tam pracuje dlhé roky.

Ja osobne vysokú školu mám,dorozumiem sa ako tak po nemecky,po maďarsky,viem základy angl.jazyka,mám V.P sk. B,osvedčenie World,Excel,papiere na VZV a bol som za posledné 2 mesiace na 5 pohovoroch ( 3 v Šali a 2 v Galante) a Firmy (a to 2 z nich sú svetové Firmy) mi ponúkli plat v hrubom od 14 000 do 16 000 (a aby som neklamal + dochádzkový bonus ak nevymeškám ani jeden deň do mesiaca od 1000 do 1750 Sk).

Takže je to asi tak,že robota je ale ako je platená? Keby som nemal (tak ako každý mladý človek pôžičku na byt a na auto) stačilo by mi aj menej ale bohužial realita je taká,že si neviem nájsť robotu v Šali za cca 16 000 v čistom.
Z toho čo si tu napísal mi vychádza (a asi aj Tebe), že bude pre Teba lepšie spoľahnúť sa na seba a pustiť sa sám do niečoho.

Možno aj vďaka tomu, že si neobjavil tie fantastické firmy čo ponúkajú o pár tisíc viac časom zistíš, že Ti pomohli. Možno zistíš, že sa dokážeš sám lepšie manažovať a aj si viac zarobiť. Nie je nič lepšie. ako byť pánom svojho času a nemať žiadny strop nad sebou... Zarobíš si toľko, koľko chceš, alebo na koľko máš. Pre niektorých je preto lepšie sa zamestnať v nejakej veľkej firme (alebo v št. sfére), kde sa to akosi stratí...
0 0
vmsux vmsux

vmsux je offline (nepripojený) vmsux

Suhlasim s Radolusom, najst si dobre platenu pracu po skonceni skoly moze byt tazke a tie platy ci si popisal...dost bieda.
Ale zas, chod do Bratislavy. Napriklad nastupny plat IBM/Dell a podobne firmy okolo 30K SKK a prakticky ti staci len vediet anglictinu, beru kazdeho. Po 2-3 rokoch plat 45-50K.
Ale suhlasim s Bastianom a ja tiez sam (so zenou :-) zacinam podnikat. Je to ale vzdy risk a zrejme nie kazdy ma ovahu. Z mojich skusenosti mozem povedat, ze pomerne vela ludi ma napady ale nema odvahu.
Takze tak.
m.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať