Zavrieť

Porady

vlastník nehnuteľnosti v Kanade

Chcem kúpiť nehnuteľnosť na Slovensku, ktorej vlastník sa pred 40-imi rokmi vysťahoval do Kanady. Zaujíma ma, akoby som sa s ním mohol skontaktovať, prípadne s jeho dedičmi? Ďalej ma zaujíma, či je relevantné dedičné konanie v Kanade, alebo musí prebehnúť dedičné konanie na Slovensku? Ak musí prebehnúť dedičné konanie na Slovensku, ako formou sa dá iniciovať? konečne som sa dostal k listu vlastníctva uvedenej nehnuteľnosti a mal som možnosť prezrieť si aj evidenciu obyvateľstva. Z obidvoch písomností vyplynulo, že vysťahovalec do Kanady (A) bol starý otec osoby (C), ktorá bývala v uvedenej nehnuteľnosti a tieto dve osoby vlastnili nehnuteľnosť po 1/2. Z LV vyplýva, že ani po vysťahovalcovi (A), ktorý sa narodil v roku 1873 neprebehlo ded. konanie. Následne táto nehnuteľnosť nebola prededená ani v pozostalosti po jeho dcére (B), ktorá bola matkou osoby (C) bývajúcej donedávna v nehnuteľnosti. Osoba (C) je tiež po smrti a o jej pozostalosti momentálne prebehlo ded. konanie. 1/2 nehnuteľnosti, ktorú vlastnila osoba (C) je vysporiadaná a prededená.Čo mám urobiť a kam ísť, aby som mohol zvyšok nehnuteľnosti vysporiadať a odkúpiť. Podotýkam, že nie som v žiadnom príbuzenskom vzťahu k uvedeným osobám. Pomôže niekto? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    vlastník nehnuteľnosti v Kanade

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.