Zavrieť

Porady

komín

Dobrý deň.
Nakoľko sa blíži zima a ceny energií stále stúpajú rozhodli sme vybudovať v rd krb, v izbe v ktorej ma byť krb je komin v rohu ale nema vrchol proste je ukončený na povale a potrebujem ho vytiahnuť nad strechu a neviem čo môžem použiť či len tehly alebo možno použiť presne komínové tvarnice s nadpojením na starý komín pod strechou. prosím o radu. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    gargo je offline (nepripojený) gargo

    gargo
    Môžeš dorobiť časť komína od strechy hore. Použi presné komínové tvárnice. Ďalšie info: www.gargo.sk

    wildo je offline (nepripojený) wildo

    wildo
    gargo Pozri príspevok
    Môžeš dorobiť časť komína od strechy hore. Použi presné komínové tvárnice. Ďalšie info: www.gargo.sk
    Ďakujem za odpoveď ale do tych presných tvarnic musím dať kominovu vložku?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    wildo Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď ale do tych presných tvarnic musím dať kominovu vložku?
    Áno do komínových tvárnic treba dávať vložku, a ak sa nemýlim tak aj do tej starej časti komína by mala ísť tá vložka, inak možno,že kominár ti nedá povolenie na používanie komína.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 23.09.07 at 14:18
    Monika Kováčová
    wildo Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď ale do tych presných tvarnic musím dať kominovu vložku?
    skús kontakt na uvedenej stránke... určite ti presne poradia

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    My sme pri prerabani domu tiez potrebovali inovovat komin. Odporucam nerobit to sami, ale obratit sa na odbornikov, ktori maju atest. Je to velmi dolezite aj v pripade poistenia domu, poistovaci agent to od nas ziadal. A vyzadovali to aj hasici pri kontrole, ktoru vykonavaju v nasej oblasti priblizne raz za dva roky. Ono - s ohnom nie su spasy...

    tumainvest je offline (nepripojený) tumainvest

    podnikateľ tumainvest
    tiež je dôležité či ti do starého komína vojde vložka s ktorou budeš pokračovať v novej časti, skus kominy tuma ponúkajú celý servis s dovozom

    karolba je offline (nepripojený) karolba

    karolba
    Za tie peniaze by si kúpil aj Schiedel Solid a nie polský komín včítane polskej kvality, ktorý sa "exkluzívne " snaží presadiť ZOP.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Nevedel by mi niekto poradiť, čo može byť príčinou mokrého komína zvonku? Stále je mokrý, dokonca po ňom začala stekať voda...

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    ewita888 Pozri príspevok
    sa ti robí srandu, keď nemáš komín..
    Evita - a Ty si ktorá, moja? Tá Perónová alebo tá z Adelinej show???

    Ako vieš? Horkýže nemám... Jeden máme a druhý /krbový/ je pred nami - teda jeho stavba - a momentálne riešime, aký, kde, kedy a začo - lebo postaviť dobrý komín a ešte aby mal aj dobrý ťah - ono to až taká sranda vôbec nie je...

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Oliwa Pozri príspevok
    Evita - a Ty si ktorá, moja? Tá Perónová alebo tá z Adelinej show???

    Ako vieš? Horkýže nemám... Jeden máme a druhý /krbový/ je pred nami - teda jeho stavba - a momentálne riešime, aký, kde, kedy a začo - lebo postaviť dobrý komín a ešte aby mal aj dobrý ťah - ono to až taká sranda vôbec nie je...
    Oliwa Oliwa, zelená Oliwa.. ja nie Evita, ale Ewita, ako ty nie oliva, ale Oliwa... tak už ti len poradím, že veru si ty odborníka zavolaj na ten komín, aby si ho nemala mokrý jak ja, aj keď neprší... čakám ešte, že by sa niekto vyjadril k tomu mojmu komínu..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.