Zavrieť

Porady

Číslovanie faktúr na prelome rokov

Ahojte poraďáci,

kontrolujem si evidenciu faktúr a zistila som, že moja predchodkyňa zavevidovala Fa za telefón pevná linka 12/2006 tak, že účtovaná je v decembri 2006 /čo je podľa všetkého správne, pretože s týmto obdobím vecne a časovo súvisí/, ale keďže prišla len v januári má už evidnečné číslo roku 2007. Je to tak správne???

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Alena Šimová
    Podľa mňa správne to nie je. Ja postupujem tak, že ak mi príde faktúra v nasledujúcom roku, zaevidujem ju v ďalšom roku. Do predchádzajúceho roka cez interné doklady zaevidujem príslušný náklad - v tomto prípade telefón. DPH uplatňujem vtedy, keď mi faktúra príde.

    moniq81 je offline (nepripojený) moniq81

    moniq81
    Alena Šimová Pozri príspevok
    Podľa mňa správne to nie je. Ja postupujem tak, že ak mi príde faktúra v nasledujúcom roku, zaevidujem ju v ďalšom roku. Do predchádzajúceho roka cez interné doklady zaevidujem príslušný náklad - v tomto prípade telefón. DPH uplatňujem vtedy, keď mi faktúra príde.
    Celkom nerozumiem. Má teda máť tá faktúra evidečné číslo faktúr z roku 2006 alebo 2007? Prepáčte asi si sedím na vedení.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    moniq81 Pozri príspevok
    Celkom nerozumiem. Má teda máť tá faktúra evidečné číslo faktúr z roku 2006 alebo 2007? Prepáčte asi si sedím na vedení.
    Fa má evidenčné číslo roku 2007 a interný doklad pomocou ktorého sa to dá do nákladou roku 2006 bude účtovaný a evidenčne zaradený do roku 2006

    Číslovanie faktúr na prelome rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.