Zavrieť

Porady

e-obchod alebo obchod cez internet

Zdravím všetkých skúsených, ale aj tých menej skúsených poraďákov!

Určite už skoro každý z vás vyskúšal e-obchod, alebo sa už o to pokúšal. Prosím poradte dobré, ale samozrejme aj tie zlé stránky e-obchodu. Je lepšie platiť vopred ako dostanem tovar, alebo až po jeho obdržaní a iné veci, ktorým by sa človek- začiatočník mal vyhnúť pri takomto nákupe. Určite svojími skúsenosťami sa pomôžete vyhnúť ťažkostiam a omylom.

S pozdravom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Zatial mám len dobré skúsenosti ohľadne nákupu cez e-shop. Je jedno ako zaplatíš. Tovar som vždy dostal. Dokonca som raz do Hong - kongu reklamoval kovové puzdro na PDA (len cez mail, bez zaslania puzdra - aj to bola len zanedbatelná kozmetická vada) a oni mi poslali bez všetkého ďaľší kus. Spravidla o čosi skôr obdržíš tovar keď zaplatíš vopred faktúru.

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    Moja skusenost: Kupoval som raz vysavac. Vyber v pohode, objednavka bez problemov. Dodanie prostrednictvom dopravnej sluzby, ale len v pracovnej dobe, platba pri dodani suhlasil som. Doprava sice zadarmo, ale si uctovali nejaky poplatok za dorucenie. Objednal som si aj nahradne sacky. Po rozbaleni som zistil ze su na iny typ. po telefonickom dohovore vraj im to balia brigadnici a mam im ich poslat postou, dodaju mi druhe. Nesuhlasil som pozadoval som vratit za ne peniaze, ja som im sacky poslal postou, peniaze po viac ako plo roku nemam. Zarucny list pribaleny, vraj po odskusani im ho treba poslat postou, oni ho potvrdia poslu naspat, znova postou a doporucene. Zhrnutie. Myslel som, ze usetrim cas, neusetril som musel som niekolkokrat ist na postu, cakat dopravcu, samozrejme v case ked vsetci pracujeme. Mozno v Blave je to jednoduche, ale posty v mensich mestach su otrasne. Konecna cena po spocitani postovneho, pretelefonovaneho a strate na sackoch je vyssia. Nabuduce si tovar vyberien na internete v kamennom obchode, zaistim a vycestujem k takemu predajcovi, ktory robi aj v sobotu.

    e-obchod alebo obchod cez internet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.