Zavrieť

Porady

Odstupné po rodičovskej dovolenke

Som na RD, dcéra bude mať 3 roky 6.mája 2005. Dňa 17.2.2005 mi riaditeľ písomne oznámil, že dňom 25.1.2005 organizácia, s ktorou mám uzatvorenú pracovnú zmluvu, sa zrušila a zlúčila s ďalšou organizáciou. Riaditeľstvo vydalo rozhodnutie o organizačnej zmene a zmene organizačnej štruktúry novovzniknutého subjektu. V rámci tohto rozhodnutia skracujú môj pracovný úväzok na 50 %. Za týchto podmienok po ukončení RD už nemienim nastúpiť do tejto organizácie. Prosím poraďte mi, ako mám postupovať, aby som mohla dostať odstupné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    V prvom rade obratom oznám, že s uvedeným nesúhlasíš a máš záujem sa vrátiť na funkciu, ktorú si vykonávala podľa pracovnej zmluvy.

    Ono sa to môže vyvíjať hocijako, ale predpokladám, že sa budú chcieť s Tebou dohodnúť na ukončení pracovného pomeru z organizačných dôvodov, Ty budeš súhlasiť - dohodou z organizačných dôvodov a mala by si dostať odstupné min. vo výške dvojnásobku priemerky. Ale nesmieš urobiť chybu, aby si sa o odstupné nepripravila. Každý krok si s niekym odkonzultuj.

    Pozri si podobné príspevky na porade, získaš viac informácií.

    tina001 je offline (nepripojený) tina001

    tina001
    ďakujem za odpoveď. Aj ja si myslím, že po 7.máji dostanem výpoveď so začiatkom
    plynutia výpovednej doby od 1.júna. čo však s tými troma týždňami od 7.mája do
    31. mája? Nebudem predsa preberať účtovníctvo novej firmy na tri týždne.

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    No tak sa s firmou dohodni, že odídeš z organizačných dôvodov ale dohodou k tomu dňu /napr. k 6.máju/, kedy Ti končí RD. Dostaneš odstupné a nemusíš tri týždne preberať agendu. Ale počkaj najprv na ich ponuku, aby si niečo nepokazila.

    tina001 je offline (nepripojený) tina001

    tina001
    Znova prosím o pomoc. Oznámila som zamestnávateľovi, že so zmenou pracovnej
    zmluvy nesúhlasím. Reakcia bola, že môžem byť rada, že mi vôbec nejakú prácu
    dávajú a že keď sa mi nepáči, mám dať výpoveď. Prosím vás, akú mám možnosť,
    aby mi výpoveď dal zamestnávatel?

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    A prečo by si dala výpoveď Ty? Ty si len oznámila, že nesúhlasíš s tým, čo Ti navrhli a v tom prípade Ti musia oni prideľovať prácu podľa pracovnej zmluvy. A keď Ti tú prácu prideliť nevedia, tak Ti jednoducho musia dať výpoveď z organizačných dôvodov oni. A Ty potom môžeš postupovať tak, ako som Ti napísala vyššie. /aby si dostala nejaké odstupné/.

    tina001 je offline (nepripojený) tina001

    tina001
    Pred niekoľkými mesiacmi som prosila o pomoc a Ľuba 2 mi poradila a to veľmi dobre. Dnes som dostala odstupné a preto sa chcem aspoň takto poďakovať.

    Odstupné po rodičovskej dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.