Zavrieť

Porady

A ako označiť NEPREDÁVAJÚCEHO

Máme jednu predavačku ktorá je riadne označená,
ale v predajni sa pohybujú ešte dvaja zamestnanci vrátane mňa vlastníka, ktorí nemajú v kompetencii venovať sa zákazníkovi, ale vykladajú tovar a iné pomocné práce v predajni, ktorých je až až.

- Musia byť aj títo označení a ako ?
- Náplňou ich práce nieje predaj (nemajú napríklad hmotnú zodpovednosť)
- Ak ich kupujúci poprosí aby mu pomohli naložiť napríklad prací prášok do košíka a oni mu pomôžu dostaneme pokutu, že sme predávali bez označenia ?
- alebo im to mám písomne zakázať (na vlastnú zodpovednosť vrátane pokút)
- Ak sa kupujúci prihovorí mne ako vlastníkovi (lebo ma pozná) a spýta sa ma na neaký tovar a ja mu poradím, dostanem pokutu, že som poradil bez označenia ?
- Ak sa neako označím (ale neviem ako) a kupujúci bude odo mňa chcieť aby som mu niečo predal a jamu poviem že "tamto je predavačka tá vás vybaví" dostanem pokutu, že som (neako?) označený nechcel predávať zákazníkovi ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Pracovníka na vykladanie tovaru by som označila napr. "zásobovač" alebo "servisný pracovník" a sebe by som pripla "vedúci". Nech sa kontrolóri vytešujú.

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    TinkiDinki Pozri príspevok
    Máme jednu predavačku ktorá je riadne označená,
    ale v predajni sa pohybujú ešte dvaja zamestnanci vrátane mňa vlastníka, ktorí nemajú v kompetencii venovať sa zákazníkovi, ale vykladajú tovar a iné pomocné práce v predajni, ktorých je až až.

    - Musia byť aj títo označení a ako ?
    - Náplňou ich práce nieje predaj (nemajú napríklad hmotnú zodpovednosť)
    - Ak ich kupujúci poprosí aby mu pomohli naložiť napríklad prací prášok do košíka a oni mu pomôžu dostaneme pokutu, že sme predávali bez označenia ?
    - alebo im to mám písomne zakázať (na vlastnú zodpovednosť vrátane pokút)
    - Ak sa kupujúci prihovorí mne ako vlastníkovi (lebo ma pozná) a spýta sa ma na neaký tovar a ja mu poradím, dostanem pokutu, že som poradil bez označenia ?
    - Ak sa neako označím (ale neviem ako) a kupujúci bude odo mňa chcieť aby som mu niečo predal a jamu poviem že "tamto je predavačka tá vás vybaví" dostanem pokutu, že som (neako?) označený nechcel predávať zákazníkovi ?
    § 15 Zákon o ochrane spotrebiteľa
    (3) Predávajúci a jeho zamestnanci v prevádzkarni, ktorí prichádzajú do styku so spotrebiteľom, musia mať označenie alebo odev, ktoré ich odlíši od spotrebiteľa; táto povinnosť sa nevzťahuje na predaj na trhových miestach.20)

    Keďže všetci prichádzate do styku so spotrebiteľom, mali by ste byť označení. Nemusíš si na prípadné menovky uviesť funkciu. Môžete mať menovky, na ktorých bude uvedený napr. názov firmy a pod tým "zamestnanec", alebo tam môže byť funkcia "predavačka, skladník, majiteľ "

    TinkiDinki je offline (nepripojený) TinkiDinki

    TinkiDinki
    Oni do styku so zákazníkom z vlastnej iniciatívy neprichádzajú.
    Skôr zákazníci ich vyrušujú kladením otázok na ktoré z 80% nevedia
    odpovedať.
    Prečo to nemáte, kedy to bude, koľko to bude stáť, akú mi dáte zľavu a pod....

    To vie iba predavačka a ja.
    Otázky kupujúcich ich pri práci iba vyrušujú.
    Dostanem pokutu ak ich (ŠOI) odmietnu obslúžiť moji "označení nepredavači" ?

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    TinkiDinki Pozri príspevok
    Oni do styku so zákazníkom z vlastnej iniciatívy neprichádzajú.
    Skôr zákazníci ich vyrušujú kladením otázok na ktoré z 80% nevedia
    odpovedať.
    Prečo to nemáte, kedy to bude, koľko to bude stáť, akú mi dáte zľavu a pod....

    To vie iba predavačka a ja.
    Otázky kupujúcich ich pri práci iba vyrušujú.
    Dostanem pokutu ak ich (ŠOI) odmietnu obslúžiť moji "označení nepredavači" ?
    no vidíš, a keď budú označení ako "nepredavači", tak ich ľudia nebudú vyrušovať kladení otázok. A ak aj napriek tomu im budú spotrebitelia klásť otázky, treba porozmýšľať nad tým, ako tomu predísť, čiže buď nejaké info tabule, prípade ďalšia predavačka...

    TinkiDinki je offline (nepripojený) TinkiDinki

    TinkiDinki
    Rozmýšľam:

    - Niesme tu pre Vás
    - Nepredavač
    - Neradi vám neporadíme
    - Nič neviem iba upratujem

    Aj takéto tričká, alebo šiltovky by mohol niekto vyrábať

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    TinkiDinki Pozri príspevok
    Rozmýšľam:

    - Niesme tu pre Vás
    - Nepredavač
    - Neradi vám neporadíme
    - Nič neviem iba upratujem

    Aj takéto tričká, alebo šiltovky by mohol niekto vyrábať
    tak to už je len na Tebe, či ako majiteľ/-ka chceš prilákať, alebo odradiť zákazníkov...

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    TinkiDinki Pozri príspevok
    Rozmýšľam:

    - Niesme tu pre Vás
    - Nepredavač
    - Neradi vám neporadíme
    - Nič neviem iba upratujem

    Aj takéto tričká, alebo šiltovky by mohol niekto vyrábať
    Stačí zadať objednávku, sme tu pre Vás
    Nejdem robiť reklamu firme, pre kt. účtujem (reklamka), ale dá sa to vyrobiť takmer v každej reklamnej agentúre-záleží, ktoré činnosti presne vykonáva.

    A ako označiť NEPREDÁVAJÚCEHO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.