Zavrieť

Porady

Účtovníčka a stupeň náročnosti práce

Do ktorého stupňa náročnosti práce podľa Zákonníka práce by ste zaradili samostatnú účtovníčku, ktorá robí komplet účtovníctvo vrátané DzPO a DPH + mzdy?
Podľa mňa by to mal byť 4. stupeň:
"d) pracovné miesto zodpovedajúce štvrtému stupňu náročnosti práce charakterizuje SAMOSTATNÉ ZABEZPEČOVANIE ODBORNÝCH AGEND alebo výkon čiastkových koncepčných, systémových a metodických prác spojený so zvýšenou duševnou námahou; poskytovanie zdravotnej starostlivosti, odborné činnosti v zdravotníctve so zodpovednosťou za zdravie ľudí; riadenie, organizácia alebo koordinácia zložitých procesov alebo rozsiahleho súboru veľmi zložitých zariadení s prípadnou zodpovednosťou za životy a zdravie iných osôb."
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Zaradila by som ju ako ty do 4. stupňa, niekde tu na porade som dostala také odporúčanie, nemôžem to teraz nájsť. Ak nájdem, prilepím link.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Neboli kedysi na takéto zaraďovanie "pracovné katalógy"? Existuje také niečo aj teraz?
    Mimochodom, som prekvapená, že reagovali len 2 poraďáčky. Myslela som si, že reakcií bude viac.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Tak zareagujem aj ja okrem vyššie capnutého súhlasu: 4. stupeň.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Aké sú dobré argumenty na presvedčenie zamestnávateľa, že práca samostatnej účtovníčky patrí do 4. stupňa?
    Poznám prípad, že účtovníčka v účtovnej kancelárii bola zaradená do 2. stupňa náročnosti práce s tým, že dotyčná firma už mala kontrolu a nevytkli jej to. A v dnešnej dobe sa firmy snažia dávať zamestnancom oficiálne čo najmenej (teda minimálnu mzdu pre príslušný stupeň náročnosti práce - aj to len v prípade, že zamestnávatelia vedia, že existuje aj niečo takéto a je to iné ako minimálna mzda) , radšej im dajú "na ruku".

    Účtovníčka a stupeň náročnosti práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.