Zavrieť

Porady

Aký dátum splatnosti mám dať do faktúry ???

V zmluve nemáme dohodnutú dobu splatnosti.
V zmluve je len uvedené, že budeme fakturovať mesačne do 10. dňa po skončení mesiaca, ale vôbec nie je dohodnutý dátum splatnosti faktury.
Prešla som ako-tak Obch.zákonník, ale nenašla som tam niečo o tom, že ak v zmluve nie je dohodnutý dátum splatnosti, tak za dátum splatnosti sa považuje napr. 14 dní od doručenia faktúry.

Neviete mi poradiť ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ja osobne používam 7 dňovú splatnosť na faktúrach. Žiaľ mnohí ani tú nedodržia.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Je to absolutne na Tvojej lubovôli, aký termín splatnosti dáš odberateľovi. Sú však odberatelia, ktorí už pri objednávke určia, že termínom splatnosti bude 30 dní od prevzatia faktúry. Tým to aj tak fakturujem. Ostatným dávam bežne 10 kalendárnych dní. A ako napísala mysimis, niektorí ani túto dobu nedodržia. Potom 2 týždne po splatnosti dvíham telefón a obvolávam odberateľov a urgujem zaplatenie. Ak sa nič nedeje, urgujem ich opäť o týždeň a potom denne. Naštastie, to už obyčajne zaplatia.

    Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

    veselá kopa Vianocka
    Moja klientka dostala od svojho odberateľa list, v ktorom jej oznamuje, že v súlade s medzinárodnými štandardami sú nútení prejsť na 60 dňovú splatnosť. To jej samozrejme nevyhovuje z dôvodu príliš dlhej doby čakania na úhradu pohľadávok.

    Je to podľa vás opodstatnené?
    Ak áno, viete, prosím, presne o ktorý predpis sa jedná?
    Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vianocka Pozri príspevok
    Moja klientka dostala od svojho odberateľa list, v ktorom jej oznamuje, že v súlade s medzinárodnými štandardami sú nútení prejsť na 60 dňovú splatnosť. To jej samozrejme nevyhovuje z dôvodu príliš dlhej doby čakania na úhradu pohľadávok.

    Je to podľa vás opodstatnené?
    Ak áno, viete, prosím, presne o ktorý predpis sa jedná?
    Ďakujem.
    Je, je to na dohode partnerov. Pojednáva o tom OZ.
    mne dala jednota 55 dňovu splatnosť neviem ako by som sa s nimi dohodla na kratšej splatnosti doteraz som mala 7 dňovú a bolo všetko ok ale dali mi novú zmluvu a ja som musela podpisať zavarila mi konkurencia konkurent ma na jednote ségru a ta sa stará o faktúri 3 roky to bolo ok ale teraz hotova katastrofa poradte mi prosim maja
    no to by dopadlo tú moju by som neposlala ani do obchodu aj tam by ju pretiahli ha cmuk asi necham pekareň a idem na konkurz do jednoty cmuk maja

    Aký dátum splatnosti mám dať do faktúry ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.