Zavrieť

Porady

Kúpa kosačky

Mohli by ste mi niekto prosím poradiť ohľadom kúpi kosačky? Kúpil som RD s veľkosťou trávnatého porastu asi 500m2 v dosť zanedbanom stave v miernom svahu. Neviem sa rozhodnúť či elektrickú alebo motorovú. Obávam sa že elektrická bude slabá. Určite by som chcel mulčovanie. Aký máte názor na pohon ? Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Pri takej ploche rozhodne motorovú, nejde o silu, zvládla by to aj elektrická, problém je kábel. Buď sa ním zaškrtíš, ako to vidím u niektorých, ako si ho neustále prehadzujú a omotávajú okolo seba alebo si ho tou kosačkou presekneš.Treba si ale uvedomiť, že motorová alebo elektrická kosačka súžia na kosenie relatívne upraveného trávnika, na zanedbanú a zaburinenú záhradu nepomôžu a ani terén by nemal byť hrbolatý.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Mám vedľa domu podobnú rozlohu sadu a po dlhej dobe "škrtenia sa " s elektrickou kosačkou som kúpila motorovú. Ale ulakomila som sa na cenu a kúpila bez pohonu, čo dnes ľutujem. Pri budúcej kúpe určite kosačku s pohonom.

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Motorová kosačka s pohonom a mulčovaním je vynikajúca vec. Po kosení nevzniká odpad a ani sa toľko nenarobíte.

    cipo13 je offline (nepripojený) cipo13

    cipo13
    Ak si este nekupil, tak ti radim motorovu s pohonom, lebo ten kabel je len na zavadzanie a este je to aj nebezpecne. Ja som kupil ALKO, mam ju 2 roky, zatial bez problemov a to sa kosi hadam kazdy tyzden.

    mondi je offline (nepripojený) mondi

    muž mondi
    Motorová kosačka je vynikajúca a praktická vec. Pozor ale na rôzne kolíky, rúrky, geodetické ciele, ukryté v tráve... V mojom prípade na to doplatil kľukový hriadeľ. Jeho výmena je poriadne drahá. Jednoznačne ale odporúčam motorovú kosačku s vlastným pohonom. Muľčovanie ani nemusí byť.

    sa3kaa je offline (nepripojený) sa3kaa

    sa3kaa
    motorovú kosačku jednoznačne a s tým mulčovaním to netreba preháňať lebo ti splstnatie trávnik. a bude ti potom chorľavieť :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.