Zavrieť

Porady

otvorit obchod?

zdravim
potrebujem poradit resp.dozvediet sa co s mojim viac-menej napadom otvorit obchod s oblecenim.nemam najmensiu sajnu co vsetko na to treba,samozrejme zivnost,dodavatela,priestory atd,avsak aky postup zvolit,na co vsetko mysliet,skratka potrebujem zistit vsetko potrebne,za radu vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Živnosť, priestory a dodávateľov máš, tak registrácia na DÚ, Soc.poisťovni, zdravotnej poisťovni, zdravotnictvo -bývala Hygiena obhliadka prevádzky a povolenie (cca 1000,-Sk kolok), nákup a registrácia reg.kassy prajem veľa úspechov

    gibbidis je offline (nepripojený) gibbidis

    gibbidis
    zatial dakujem za skvele opdovede
    mozem s rovnakou zivnostou predavat aj na internete?
    chcela by som totiz zacat na internete a neskor ten obchod,je pri obchodovani cez internet nejaky rozdiel?

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    Nio, su tam nejake rozdiely, hlavne co sa tyka moznosti vymeni bez udania dovodu do istej doby a zaruky. Myslim ze je tam toho viac,ale zial viac ti nepoviem, len to ze aj mna to caka nastudovat...
    a co sa tyka zivosti- ked som si ju zakladal, doporucili mi doplnit do zoznamu cinnosti nieco v tom zmysle ako prevadzkovanie obchodu pomocou internetoveho portalu (priamo na urade) - ale nemyslim ze by na to nejako bazirovali aby to bolo napisane v zivnosti.Minimalne ma nik nemoze potahovat ze to tam nemam napisane.

    gibbidis je offline (nepripojený) gibbidis

    gibbidis
    opat dakujem za odpoved
    este jeden problemik,je nejaky problem ak som studentka denneho studia?plynu z toho aj iste vyhody,na rozne urady musim davat potvrdenia ze som student a nie som trvale zarobkovo cinna.rata sa zivnost za trvalu zar.cinnost?

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    gibbidis Pozri príspevok
    opat dakujem za odpoved
    este jeden problemik,je nejaky problem ak som studentka denneho studia?plynu z toho aj iste vyhody,na rozne urady musim davat potvrdenia ze som student a nie som trvale zarobkovo cinna.rata sa zivnost za trvalu zar.cinnost?
    ahoj, ja som tiez student denneho studia, tiez som teraz otvaral int. obchod Ako predmet podnikania ti staci: Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živností, ziadny internetovy obchod, zasielkovy obchod,... No a vyhody ze si studentka, tak jedine take ze rodicia aj nadalej mozu poberat pridavky a danovy bonus. inak v podstate ziadne ine vyhody. musis platit zdravotne poistenie,.. tak ako aj ostatni zivnostnici.

    7iro je offline (nepripojený) 7iro

    7iro
    skus aj uvazit ci sa bude dobre predavat po internete, lebo nejake oblecenie ludia radsej osobne...o ake by malo ist?

    gibbidis je offline (nepripojený) gibbidis

    gibbidis
    dakujem za radu,mam preskumane ze by zaujem bolaj ked zatial sa budem orientovat predsa len viac na doplnky
    pre istotu sa spytam este raz,zlavy na isic kartu,pridavky na dieta,vyzivne od otca-to vsetko mozem dostavat do 25 rokov aj ked zivnost mam?nie je to obmedzene nejakou vyskou zisku?
    asi sa pytam blbe otazky ale radsej ako platit blbe pokuty:P

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    gibbidis Pozri príspevok
    dakujem za radu,mam preskumane ze by zaujem bolaj ked zatial sa budem orientovat predsa len viac na doplnky
    pre istotu sa spytam este raz,zlavy na isic kartu,pridavky na dieta,vyzivne od otca-to vsetko mozem dostavat do 25 rokov aj ked zivnost mam?nie je to obmedzene nejakou vyskou zisku?
    asi sa pytam blbe otazky ale radsej ako platit blbe pokuty:P
    nie je to obmedzene, jedine obmedzenia su ze musis byt na dennom studiu, nepresiahnut standartnu dlzku studia a vek 25 rokov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.