Zavrieť

Porady

DAŇOVÝ BONUS na dieťa

Skúšam sa znova opýtať či niekto nevie, či je možné uplatniť daň. bonus na dieťa, ak nie sú manželia ale žijú v spol. domácnosti, ak áno aký doklad priložiť k daň. priznaniu. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Jano1961 je offline (nepripojený) Jano1961

    Jano1961
    Však niekto bude zákonny zástupca tohto dieťaťa,ten asi ma nárok na uplatnenie
    daňového bonusu,to som si len tak tipol.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Jano, zákonný zástupca nemusí splňať podmienku získania daňového bonusu, ak nedosial polovicu roč. min. mzdy alebo bol nezamestnaný úplne. Ja myslím, že ak žijú v spoločnej domácnosti, tak by stačilo vyhlásenie druhého partnera že nepoberal bonus i keď je to diskutabilné, pretože zrejme súd zveril niekomu tie deti na zodpovednosť ale už som čítala aj takú otázočku niekde v poradcovi koncom roka, že rozvedení a nežijúci manžel sa pýta či by nemohol uplatniť na deti daň. bonus s tým že by ho dal deťom a tam bolo také navrhnuté riešenie, že obrátiť sa na súd a tak si ho uplatniť, nakoľko súd rozhodne aj o vyplatení deťom, príp. zák. zástupcu

    anuľa je offline (nepripojený) anuľa

    anuľa
    Nehovoríš,či matka je na materskej dovolenke a ide ti len o spolubývajúceho ? Či ten má na to nárok?

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    Ti spolubyvajuci ;-) su obidvaja rodicia, alebo matka zije s novym oteckom? Lebo na dieta si danovy bonus moze uplatnit iba rodic alebo ak je dieta osvojene, tak ten adoptivny rodic. Take neplati, ze maju noveho partnera a ziju s nim v spolocnej domacnosti. Iba mama a otec. Mozu byt aj rozvedeni, ale musia byvat v spolocnej domacnosti. To znamena, ze ked napriklad je matka na materskej, nemala prijem, nema narok. S otcom su rozvedeni, nebyva v spolocnej domacnosti, nema narok na toto dieta nikto si uplatnit danovy bonus. Este hovorili na skoleni, ze byvanie v spolocnej domacnosti nemusi nutne znamenat, ze tam ma trvaly ci prechodny pobyt, len potom neviem, ako to dokazu, ked tam trvaly pobyt nema.

    evuša je offline (nepripojený) evuša

    evuša
    Dnes som bola na školení na daňovom úrade. Pýtala som sa konkrétne na takýto prípad. Ak je druh otcom dieťaťa a vie to preukázať, môže si nárokovať na daňový bonus ak si tento neuplatňuje matka. Nemusia byť zosobášení, nemusia mať trvalé bydlisko ale musia žiť v spoločnej domácnosti. Stačí k tomu čestné prehlásenie že žijú v spoločnej domácnosti a napr. rodný list dieťaťa ak je tam zapísaný ako otec, prípadne rozhodnutie súdu o určení otcovstva alebo vyživovacej povinnosti. Musí len preukázať, že je otcom dieťaťa. Ak nie je, má smolu.

    ojka je offline (nepripojený) ojka

    ojka
    Ďakujem pekne za poradenie. Len pre upresnenie, živnostník je uvedený ako otec dieťaťa, žijú v spol. domácnosti a partnerka je na materskej dovolenke. Proste žijú spolu len nie sú zosobášený. Takže ešte raz ďakujem

    adka22 je offline (nepripojený) adka22

    adka22
    Dobrý den.,prosím vás o radu či mám nárok na danový bonus na dieta,som stále na materskej čiže 20€ beriem rodinné prípadavky ,neviem ako to funguje ,otec dietata je zamestnaný ale len na dohodu ,čiže stále vedený na urade práce evidovaný ,ako to požiadat či on má na to nárok ,alebo ja,či to z uradu práce sa žiada ,alebo nemáme na to nárok vôbec Dakujem za odpoved

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    adka22 Pozri príspevok
    Dobrý den.,prosím vás o radu či mám nárok na danový bonus na dieta,som stále na materskej čiže 20€ beriem rodinné prípadavky ,neviem ako to funguje ,otec dietata je zamestnaný ale len na dohodu ,čiže stále vedený na urade práce evidovaný ,ako to požiadat či on má na to nárok ,alebo ja,či to z uradu práce sa žiada ,alebo nemáme na to nárok vôbec Dakujem za odpoved
    DB môže požiadať jeden z rodičov, ktorý dosiahol príjem 1/2 MM - t.j. 1846,20 €. Manžel ak robí na dohodu a mesačne mal za rok 2010 príjem aspoň 153,85 - mohol si požiadať. Aj keď celoročný nárok nevznikne, vyplatený v danom mesiaci sa nevracia späť.
    Ešte doplním: ak manžel je na UP- sleduje sa mu výška odmeny, ktorá nesmie presiahnuť 136 € , tak vyzerá, že nárok mu nevznikal.
    Naposledy upravil drobeceva : 26.03.11 at 12:12 Dôvod: doplnenie

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    na poslednú chvíľu mi doniesli DP,

    príjmy podľa §5 za 2010: viac ako 6-násobok min.mzdy /2848 eur/

    mala príjem aj podľa § 43 /600 eur//

    7 mesiacov pracovala v HPP
    6 mesiacov pracovala na dohodu /1 mesiac aj HPP aj dohoda/
    medzitým stihla byť evidovaná aj na ÚP

    má nárok na DB celý - 240,12 eur ?

    Ďakujem krásne!

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kristina27 Pozri príspevok
    na poslednú chvíľu mi doniesli DP,

    príjmy podľa §5 za 2010: viac ako 6-násobok min.mzdy /2848 eur/

    mala príjem aj podľa § 43 /600 eur//

    7 mesiacov pracovala v HPP
    6 mesiacov pracovala na dohodu /1 mesiac aj HPP aj dohoda/
    medzitým stihla byť evidovaná aj na ÚP

    má nárok na DB celý - 240,12 eur ?

    Ďakujem krásne!
    AK má vyživované dieťa, nárok si môže uplatniť.

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    Ďakujem krásne Tweety.

    Nejaké vyživované má.

    Nemám rada takéto veci na poslednú chvíľu, ale je to suseda na chodbe v robote a nevedela som povedať nie.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Kristina27 Pozri príspevok
    na poslednú chvíľu mi doniesli DP,

    príjmy podľa §5 za 2010: viac ako 6-násobok min.mzdy /2848 eur/

    mala príjem aj podľa § 43 /600 eur//

    7 mesiacov pracovala v HPP
    6 mesiacov pracovala na dohodu /1 mesiac aj HPP aj dohoda/
    medzitým stihla byť evidovaná aj na ÚP

    má nárok na DB celý - 240,12 eur ?

    Ďakujem krásne!
    nezabudni na zamestnaneckú prémiu..

    glglgl je offline (nepripojený) glglgl

    glglgl
    Pekný večer, prosím o radu, môj syn prerušil štúdium na strednej škole k 11.3.11, u zamestnávatela som si uplatnovala danový bonus, určite som povinná mu oznámit túto skutočnost písomne, chcem sa spýtat budem mat ešte nárok na danový bonus za marec ? a celú sumu alebo sa to vypláca alikvotne za 11 dní.

    Ďakujem

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    glglgl Pozri príspevok
    Pekný večer, prosím o radu, môj syn prerušil štúdium na strednej škole k 11.3.11, u zamestnávatela som si uplatnovala danový bonus, určite som povinná mu oznámit túto skutočnost písomne, chcem sa spýtat budem mat ešte nárok na danový bonus za marec ? a celú sumu alebo sa to vypláca alikvotne za 11 dní.

    Ďakujem
    nárok máš ešte za marec
    zmenu nahlásiš a podpíše vo Vyhlásení...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    glglgl Pozri príspevok
    Pekný večer, prosím o radu, môj syn prerušil štúdium na strednej škole k 11.3.11, u zamestnávatela som si uplatnovala danový bonus, určite som povinná mu oznámit túto skutočnost písomne, chcem sa spýtat budem mat ešte nárok na danový bonus za marec ? a celú sumu alebo sa to vypláca alikvotne za 11 dní.

    Ďakujem
    celú sumu za marec. Ale do konca marca to treba zamestnávatelovi nahlásiť.

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    Mám tu jedného neveriaceho Tomáša. Potrebujem potvrdiť.
    Je živnostník - celý rok živnosť. Má dieťa. S matkou dieťaťa nie je zosobášený, nežije s ňou v spoločnej domácnosti, platí na dieťa vyživné 100E mesačne. Nemá nárok na daňový bonus, lebo nežije spoločnej domácnosti s dieťaťom, že?
    ČZD mu vyšiel 3900,-E, takže po odpočítaní nezdaniteľnej časti mu nevyjde platiť žiadna daň.DB mu vrátia len do výšky vypočítanej, zaplatenej dane, že? To už je daľší dôvod, prečo ho nedostane.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    psps Pozri príspevok
    Mám tu jedného neveriaceho Tomáša. Potrebujem potvrdiť.
    Je živnostník - celý rok živnosť. Má dieťa. S matkou dieťaťa nie je zosobášený, nežije s ňou v spoločnej domácnosti, platí na dieťa vyživné 100E mesačne. Nemá nárok na daňový bonus, lebo nežije spoločnej domácnosti s dieťaťom, že?
    ČZD mu vyšiel 3900,-E, takže po odpočítaní nezdaniteľnej časti mu nevyjde platiť žiadna daň.DB mu vrátia len do výšky vypočítanej, zaplatenej dane, že? To už je daľší dôvod, prečo ho nedostane.
    nemá nárok na DB, lebo nežije s dieťaťom v spol. domácnosti..daň neplatí..

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    ewita888 Pozri príspevok
    nemá nárok na DB, lebo nežije s dieťaťom v spol. domácnosti..daň neplatí..
    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.