Zavrieť

Porady

Jediný spoločník v s.r.o.

Tak nikto nemate skusenosti s jediným spoločníkom v s.r.o.?
Ako schvalujete učtovnú závierku? Zápisnicou z VZ, alebo nejakým rozhodnutím spoločníka? Kde nájdem niečo o tom? Nema niekto typ?
Usporiadat
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Posielam vzor "Rozdelenie zisku" -jediný spoločník
Pekný deň
1 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Ak keĎ je jeden spoloč.tak musí mať Valnú hromadu.Mám tiež takýto prípad.
Naposledy upravil Luna : 22.06.04 at 11:14
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
ako píše "mesiačiková" - je jedno, či je spoločníkov 50 či jeden. proste aj tak sa spočiatku zápisnice napíše, že zástupca spoločníkov s.r.o. (1 či 50) berie v úvahu HV za rok 2003 a schvaľuje ÚZ za rok 2003 a súhlasí s návrhom rozdelenia HV, ktoré predkladá pani anina...(:
0 0
anam anam

anam je offline (nepripojený) anam

anina
Tak nikto nemate skusenosti s jediným spoločníkom v s.r.o.?
Ako schvalujete učtovnú závierku? Zápisnicou z VZ, alebo nejakým rozhodnutím spoločníka? Kde nájdem niečo o tom? Nema niekto typ?
Tak ako píše Tibor, pár riadkov o rozhodnutí valnej hromady a o tom ako sa naloží so ziskom - či sa ponechá vo firme, alebo si spoločník bude čerpať zisk vo výške Sk...
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Keď je jeden spoločník, tak sa rozhoduje na základe § 132 Obchod. zákonníka "Rozhodnutie jediného spoločníka spoločnosti ......"
Napíš e-mail, pošlem vzor )
0 0
Myška Myška

Myška je offline (nepripojený) Myška

Ja mam tiez rovnaky problem, ktory sa tyka jedineho spolocnika spol. s r.o., kedze podla zakona treba do konca tohto roka schvalit uct. uzavierku za rok 2003 a treba urobit zapisnicu z Valneho zhromazdenia. Vo vzore zapisnice, ktoru mam sa pise ze na zaciatku VZ sa menuje predseda VZ a zapisovatel a na konci zapisnice su potrebne podpisy predsedu a zapisovatela. Ako ma vyzerat zapisnica, kedze spolocnost ma iba jedneho spolocnika. Spolocnost vznikla len v roku 2003, takze nemam z coho vychadzat. Vedel by mi niekto poradit?
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Posielam vzor
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
anka1, dovolila som si prečítať priložené dokumenty, a chcela by som sa opýtať, či do zbierky listín sa musí dávať aj rozhodnutie o schválení účtovnej závierky? Myslím, že podľa zákona o Obchodnom registri tam ide iba súvaha, VZaS a príloha.
Pekný deň
0 0
Jamka Jamka

Jamka je offline (nepripojený) Jamka

My to riešime tak, že jedniný spločník s.r.o. spíše u notárky zápisnicu (valná hromada), v ktorej schvaľuje aj účtovnú uzávierku, zároveň sa tam rozhodne o zaúčtovní hospodárskeho výsledku. Notár má na to už svoj formulár. Stačí len priniesť so sebou návrh na preúčtovanie hospd. výsledku. A samozrejme poplatok...
0 0
Jamka Jamka

Jamka je offline (nepripojený) Jamka

Ale nieje to povinnosť, spísť túto zápisnicu u notára. Stačí vo firme....
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Neviem to isto, ale my sme to posielali takto a nikto neprotestoval, ani nam to nevratili.
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Chcem sa opýtať či po shválení účt. záv. a rozdelení hosp. výsledku zasielate ešte aj Súvahu a Výkaz ziskov a strát na Daňový úrad ?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
na tlačive súvahy a výkazu ziskov a strát nemáš políčko zostavené a schválené - tak ako na daňovom priznaní? Lebo ak áno, a po prvýkrát si to posielala iba zostavené, tak by trebalo poslať aj schválené. Nemám pred sebou tlačivo, takže to neviem naisto. Ale určite to bude potrebné, ak sa schválená účtovná závierka odlišuje od zostavenej účtovnej závierky (teda, ak ste robili zmeny).
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

suvahu a vysledovku je potrebne dorucit na danovy urad, ked boli schvalene valnym zhromazdenim, je tam policko zostavena a schvalena
do 30 dni od schvalenia treba dokumenty ulozit do OR SR (suvahu, vysledovku, prilohu, v pripade auditovanej firmy aj vyrocnu spravu)
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Ja keď som odovzdávala daň. priznanie za rok 2003 na DÚ som sa pýtala či máme potom po schválení doručiť súvahu a výsledovku. Bolo mi povedané, že nie, že je to blbosť.

Ale od vtedy prešlo pár mesiacov, tak neviem. Budem musieť asi zavolať na DÚ.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
... tak potom nerozumiem prečo by na súvahe a výsledovke boli políčka zostavené a schválené???
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Pani na DÚ povedal, že ten kto navrhol tlačivá nevedel čo robí. Ale hovorím, že to bol len jej názor. Radšej si to overte.
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Vladan má pravdu, po schválení sa to posiela ešte raz na DÚ.
My sme to doručovali a nebolo nám povedané že je to blbosť. Pekný deň
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

my sme tiež predkladali už schválenú závierku na DÚ a aj na OR do 30dní od schválenia VZ
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Tak to asi sa potom zasiela na DÚ.
A vlastne to isté tlačivo zašlete ešte raz, len doplníte dátum schválenia ?
Alebo sa rozlišujú súvaha a výsledovka pred schválením a po schválení ?


Pomôžte skúsenejší.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať