Zavrieť

Porady

Jediný spoločník v s.r.o.

Tak nikto nemate skusenosti s jediným spoločníkom v s.r.o.?
Ako schvalujete učtovnú závierku? Zápisnicou z VZ, alebo nejakým rozhodnutím spoločníka? Kde nájdem niečo o tom? Nema niekto typ?
Usporiadat
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Hups, asi mam ten isty problem, alebo už v tomto pokročilom daňovom čase nevnimam,chapem spravne ak je aj jediny spoločnik a je to mala s r.o., treba posielať ročnu zavierku po schvalení do zbierky listin? Dakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

VieraPopluharova Pozri príspevok
Hups, asi mam ten isty problem, alebo už v tomto pokročilom daňovom čase nevnimam,chapem spravne ak je aj jediny spoločnik a je to mala s r.o., treba posielať ročnu zavierku po schvalení do zbierky listin? Dakujem
túto povinnosť majú všetky spoločnosti.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Hups, asi mam ten isty problem, alebo už v tomto pokročilom daňovom čase nevnimam,chapem spravne ak je aj jediny spoločnik a je to mala s r.o., treba posielať ročnu zavierku po schvalení do zbierky listin? Dakujem
súvahu, výkaz ziskov a strát a poznámky
0 0
Mar-tinko Mar-tinko

Mar-tinko je offline (nepripojený) Mar-tinko

u jedineho spolocnika sa to robi tzv. "Rozhodnutim jedineho spolocnika" ktory v jednoosobovej s. r. o. nahradza posobnost valneho zhromazdenia. Ma to podobny charakter ako zapisnica z valneho zhromazdenia. Podla mojho nazoru nemusi byt toto rozhodnutie o riadnej uctovnej uzavierke schvalene notarom.
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

Z s.r.o., ktorá bola založená dvomi spoločníkmi spoločenskou zmluvou vystúpil jeden spoločník hneď prvý mesiac fungovania. Právnik prerobil spoločsnkú zmluvu na jedného spoločníka. Už nebola robená zakladateľská listina, lebo spoločnosť už existovala, len sa zmenila na jenoosobovú. Ja som urobila rozhodnutie jediného spoločníka, ktorý v jednom rozhodnutí schválil účtovnú závierku za rok 2007, rozhodol o tvorbe rezervného fondu a rozdelení zvyšku zisku. Je to tak v poriadku ?
V spoločenskej zmluve má napísané síce, že musí poslať pozvánku, spísať zápisnicu z VH, ale keď som si preštudovala Obch.zák, tak mi to vychádza podľa § 132 na rozhodnutie jediného spoločníka a pozvánku hádam nebude posielať sám sebe ) ( jedine, že by bol Mr.Jekyl a Mr. Hyde ) .
0 0
koňo koňo

koňo je offline (nepripojený) koňo

A vlastníkom celého podielu (základného imania) je ten jeden spoločník, ktorý ostal alebo je podiel odstúpeného spoločníka v majetku spoločnosti, ktorá ho musí v stanovenej lehote predať? Pozri § 113 Obch. zákonníka.
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

Ostal jediným 100% vlastníkom spoločnosti. Už som našla aj zápisnicu, kde je uvedené, že sa stáva jediným vlastníkom a aj to, že sa má robiť rozhodnutie jediného spoločníka podľa §132.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať