Zavrieť

Porady

sviatok v MRP a Money S3

zdravim vsetkych,
mate niekto skusenosti so mzdami v MRP a zaroven aj v Money? viete mi poradit, ktory postup pri sviatkoch je spravny? MRP prepocitava sviatok primernou nahradou a Money berie sviatok ako normalny odpracovany den, cize hruba mzda sa nemeni.
dakujem a prajem krasny den
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babetka je offline (nepripojený) babetka

    babetka
    je rozdiel medzi hodinovou a mesačnou mzdou. pri hodinovej preplácaš zamestnancovi náhradu a pri mesačnej to berieš ako by bol odpracovaný deň. Viď par.122 odsek 3 zákonníka práce.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja robím síce iba v MRP, ale s mesačnou mzdou. A pri sviatku hrubá mzda sa mi nemení.

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    pozri § 122/3 Zákonníka práce. Ak máš mesačnú mzdu - považuje sa za odpracovaný deň a patrí mzda, pri hodinovej mzde dávaš náhradu mzdy a priemerku.

    lenkad je offline (nepripojený) lenkad

    lenkad
    dakujem vam za rady, pozriem si to.
    Lenka, v akej verzii MRP robis ty? my mame verziu zo 4.2., mozno ju medzitym aktualizovali..

    d. Lenka

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    Dobrý večer, začala som robiť mzdy po druhej účtovníčke, mám vystaviť mzdy za 9/2011, ale z už vystavených miezd som si všimla, že moja predchodkyňa za mesiac 7/2011 uviedla nasledovné: zamestnanec odpracoval 19dní, 1sviatok, 1dovolenka, mesiac júl/2011 mal 20prac.dní a 1 mesiac, ona vo výplatnej páske, uviedla, že odpracované dni 19, odprac.hodiny 152, dovolenka dni 1,
    odpracované dni celkom 19, odpracované hodiny celkom 19 - a v týchto 2 kolónkach mi to nie je jasné mne program udáva 20 odpracovaných dní celkom a 160 odpracovaných hodín celkom, ona tam vôbec nemá uvedený sviatok, je to takto správne, sviatok tam malo zarátať nie?

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    Gong Pozri príspevok
    Dobrý večer, začala som robiť mzdy po druhej účtovníčke, mám vystaviť mzdy za 9/2011, ale z už vystavených miezd som si všimla, že moja predchodkyňa za mesiac 7/2011 uviedla nasledovné: zamestnanec odpracoval 19dní, 1sviatok, 1dovolenka, mesiac júl/2011 mal 20prac.dní a 1 mesiac, ona vo výplatnej páske, uviedla, že odpracované dni 19, odprac.hodiny 152, dovolenka dni 1,
    odpracované dni celkom 19, odpracované hodiny celkom 19 - a v týchto 2 kolónkach mi to nie je jasné mne program udáva 20 odpracovaných dní celkom a 160 odpracovaných hodín celkom, ona tam vôbec nemá uvedený sviatok, je to takto správne, sviatok tam malo zarátať nie?
    - posúvam

    Mokosvan je offline (nepripojený) Mokosvan

    Mokosvan
    Dovolenku nahadzujes cez dochadzku - Denne zaznamy. Ak zamestnanec mal za mesiac jul 1 den dovolenku, 1 plateny sviatok, tak zakladne udaje o mzde mas vyplnene nasledovne:
    Odpracovane dni 19, odpracovane hodiny 152, 1 den dovolenka a 1 den plateny sviatok.

    sviatok v MRP a Money S3

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.