Zavrieť

Porady

Nárok na lekársku starostlivošť

Chcela by som sa spýtať, ako to je s nárokom zamestnanca na lekársku starostlivosť. Viem, že má nárok na 7 pracovných dní, ale týchto 7 dní sa počíta, ako keby to boli odpracované dni? Môže ísť zamestnanec k lekárovi na celý deň bez toho, aby som mu krátila mzdu, alebo to môže byť maximálne pol deň?

Ďakujem za odpovede....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Ak sa jedná o celodenné vyšetrenie, môže aj na celý deň, závisí od toho ako Ti to zdokladuje a akú máte pracovnú dobu. Pozri iné príspevky, už sa tu o tom veľa písalo.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    vierkat
    Chcela by som sa spýtať, ako to je s nárokom zamestnanca na lekársku starostlivosť. Viem, že má nárok na 7 pracovných dní, ale týchto 7 dní sa počíta, ako keby to boli odpracované dni? Môže ísť zamestnanec k lekárovi na celý deň bez toho, aby som mu krátila mzdu, alebo to môže byť maximálne pol deň?

    Ďakujem za odpovede....
    V Zákonníku práce nie je nič napísané o tom, ako dlho môže byť u lekára. Je len jedna podmienka: 7 dní v roku s náhradou mzdy. Načítavaš aj hodiny. Kľudne to môže byť aj celodenná priepustka, aj 2 dni za sebou, keď to potvrdí lekár.
    Naposledy upravil Zita4 : 23.02.05 at 13:48

    adamt je offline (nepripojený) adamt

    adamt
    K lekárovi na ošetrenie môže ísť aj 100x problém je v tom, že mu priemerkou zaplatíš len
    7 dní a to ostatné môže mať síce ospravedlnené (ak má papier) ale nie zaplatené.
    Iba ak by ste mali vo firme súdruhov odborárov a Tí by v kolektívnej zmluve vytĺkli viac dní.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    vierkat
    ... ale týchto 7 dní sa počíta, ako keby to boli odpracované dni?
    týchto sedem dní sa počíta ako pracovné voľno s náhradou mzdy v sume zamestnancovho priemerného zárobku ... ostatných X dní sa počíta ako pracovné voľno bez náhrady mzdy

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    Ďakujem za odpovede. To znamená, že pri výpočte mzdy to budem evidovať ako platené voľno...?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    týchto sedem dní sa počíta ako pracovné voľno s náhradou mzdy v sume zamestnancovho priemerného zárobku ... ostatných X dní sa počíta ako pracovné voľno bez náhrady mzdy

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    Ten zamestnancov priemerný zárobok má aj nejaký vzorec? Alebo to môžem nechať na programovom výpočte...?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    vierkat
    Ten zamestnancov priemerný zárobok má aj nejaký vzorec? Alebo to môžem nechať na programovom výpočte...?
    vzorec je ten istý ako pri priemere, ktorý zisťuješ pre účely dovoleniek ... ak máš mzdový program, on to vypočíta za teba

    mimuška je offline (nepripojený) mimuška

    mimuška
    vladan
    týchto sedem dní sa počíta ako pracovné voľno s náhradou mzdy v sume zamestnancovho priemerného zárobku ... ostatných X dní sa počíta ako pracovné voľno bez náhrady mzdy
    takže keď si vyčerpá 7 dní tak sa mu prerušuje povinné nemocenské poistenie, povinné dôchodkové poistenie a povinné poistenie v nezamestnanosti ?

    aidalen je offline (nepripojený) aidalen

    impulzívny optimista aidalen
    kolko dni je na lekarsku starostlivost o dieta?
    +7?

    vdaka za odpoved

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.