Zavrieť

Porady

Postihy za nepodanie dane z prijmu za prenajom nehnutelnosti pre FO

Chcem sa spytat za par ludi co poznam (a asi nie som sam co o takych vie), co prenajimaju nejaku svoju nehnutelnost a nepodavaju danove priznanie a teda ani neplatia dane, ake mozu mat postihy az im na to niekto pride.
Jeden moj znamy sa dokonca rozhodol, ze to zacne uz platit, ale ma za sebou 2-3 roky resty kedy nic nepriznaval a neoznamoval z prenajmu a obava sa, ci si tym ze to zacne od tohoto roku priznavat mu nezacne danove pozerat na bankovy ucet aj spatne a zistia ze mal uz prijmy v rovnakej vyske a podobne aj predtym...
Takze otazky su vlastne dve:

1. Hrozi mu ak si poda teraz tu novu regitraciu prenajmu nehnutelnosti a buduci rok prizna dane z prijmu ze mu zacnu spatne kukat na ucet ci uz tam nemal podobny prijem ?

2. Ak mu na nieco take pridu, ake su postihy ? Spatne dodanenie, pokuta... basa ??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Jilo Pozri príspevok
    Chcem sa spytat za par ludi co poznam (a asi nie som sam co o takych vie), co prenajimaju nejaku svoju nehnutelnost a nepodavaju danove priznanie a teda ani neplatia dane, ake mozu mat postihy az im na to niekto pride.
    Jeden moj znamy sa dokonca rozhodol, ze to zacne uz platit, ale ma za sebou 2-3 roky resty kedy nic nepriznaval a neoznamoval z prenajmu a obava sa, ci si tym ze to zacne od tohoto roku priznavat mu nezacne danove pozerat na bankovy ucet aj spatne a zistia ze mal uz prijmy v rovnakej vyske a podobne aj predtym...
    Takze otazky su vlastne dve:

    1. Hrozi mu ak si poda teraz tu novu regitraciu prenajmu nehnutelnosti a buduci rok prizna dane z prijmu ze mu zacnu spatne kukat na ucet ci uz tam nemal podobny prijem ?

    2. Ak mu na nieco take pridu, ake su postihy ? Spatne dodanenie, pokuta... basa ??
    Stať sa to môže. Dodanenie, umyseľné krátenie dane........

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Považujem to za veľkú odvahu, keď si príjmy z prenájmu dá ešte aj uhrádzať na svoj účet, neprizná ich a nepodá ani DP.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    No na prenájom nehnuteľnosti by mala byť aj spísaná nejaká zmluva, kde je kto komu odkedy kolko... Ak takéto niečo existuje a dokonca nájomca je podnikateľ, potom sa na to isto príde, lebo ten si zasa určite výdavky za nájomné uplatňuje v účtovníctve.
    Záleží to aj od výšky nájomného. Ak nemal za celý rok iný príjem iba z prenájmu a toto bolo menej ako 45408,-Sk (r.2006) nieje povinný podať DP (§32 ods.1 ZDP)
    Aspoň tak to viem ja.
    A ešte tu je tzv. oznamovacia povinnosť, kedy tí,ktorí vyplácajú nezdanené finančné čiastky iným fyzickým osobám a táto suma za rok presiahla 100 tis. Sk sú povinní nahlásiť na DÚ osoby,ktoré takéto čiastky prijali.
    Naposledy upravil Fany : 03.10.07 at 10:26

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Jilo Pozri príspevok
    To dodanenie dani sa ako rata... je na to nejaky konkretny vzorec ?
    Na www.drsr.sk je daňová kalkulačka.

    Jilo je offline (nepripojený) Jilo

    Jilo
    Je tu nejaky odbornik, na ktoreho by sa mohol obratit tento moj znamy a bol by ochotny to cele za neho spravit, vsetky papierovacky atd... zaplati co bude treba. Volal som mu, ze to celkom fajne dosral a radsej to chce cele priznat dodatocne nech ma pokoj a klud, ale nepozna dobreho uctara ani pravnika.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Jilo Pozri príspevok
    Dakujem za rady, uz to riesi sikovny uctar.
    Hmm môže byť aj ten najšikovnejší učtar , v prípade dodanenia sa sakciám nevyhnú .

    Jilo je offline (nepripojený) Jilo

    Jilo
    Samozrejme ze to bolo myslene tak. Zaplatia sa dodatocne dane a aj pokuta za nepriznanie + uroky za premeskanie. Zaplati viacej, ako povodne mal, ale bude aspon v klidku.. toto caka asi vela prenajimatelov...

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie


    Zaplatia sa dodatocne dane a aj pokuta za nepriznanie + uroky za premeskanie. Zaplati viacej, ako povodne mal, ale bude aspon v klidku.. toto caka asi vela prenajimatelov...
    ak máš do 20 rokov - rešpektujem tvoju naivitu, inak ....

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    toto caka asi vela prenajimatelov

    už ich vidím, ako sa všetci "prihlasujú"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.