Zavrieť

Porady

Nejdu mi vytlacit vydavkove PD v MRP

Prosim o pomoc. Nejde mi vytlacit vydavkove PD v MRP. Mam aktualnu verziu MRP. Zauctovane su OK, ale ked ich chcem vytlacit, zobrazia sa mi ako PRIJMOVE. Neviete mi poradit, kde moze byt chyba?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    shaggy je offline (nepripojený) shaggy

    shaggy
    Pozor na TYP DPH. Asi je problem v tom, že nemaš spravny typ DPH a tak
    Ti ho tlačí ako príjmový

    iveta22 je offline (nepripojený) iveta22

    iveta22
    Dovolím si pridať otázku. Mne síce ide vytlačiť výdavkový pokladničný doklad, neviem však nájsť vytlačenie dokladu s predkontáciou. Je tam taká možnosť?

    iva80 je offline (nepripojený) iva80

    iva80
    Musíš v účt.denníku byť kliknutá na danom doklade. Cez výstupy - hromadná tlač dokladov - 05Pokladničný doklad so zaúčtovaním. Zadáš si číslo daneho dokladu a vytlačí ti doklad.

    shaggy je offline (nepripojený) shaggy

    shaggy
    iveta22 Pozri príspevok
    Dovolím si pridať otázku. Mne síce ide vytlačiť výdavkový pokladničný doklad, neviem však nájsť vytlačenie dokladu s predkontáciou. Je tam taká možnosť?
    Tiež sme s tým mali problém a dorábali sme si jednu predlohu,
    skús pozrieť predloha 07: PPD s rozpisom DPH 2x,zaúčt. 1x - ale vytlačí Ti 2x PPD a jeden bude aj s predkontáciou
    VPD: predloha07: PPD s rozpisom DPH 2x,zaúčt. 1x

    Predlohu si urobíš - upravíš tak že danú predlohu na kt. si nastavená si dáš kopírovať a potom tú skopírovanú editovať. Musíš sa s tým trošku pohrať.
    Veľa úspechov

    To čo som tu popísala je tlač PPD/VPD cez pokl.knihu!
    Naposledy upravil shaggy : 04.10.07 at 13:52

    Oliverka je offline (nepripojený) Oliverka

    ...píšem a učím....seba... Oliverka
    NIe sme platci DPH. POdla mna musi byt chyba niekde v nastaveni. Skusala som aj cez vystupy - pokladnicne doklady (vsetky ponukane typy), aj cez hromadnu tlac a vzdy doklady VPD/2007-00x tlaci ako prijmove. Overovala som si v zadefinovani ciselnych radov, ci tieto doklady "vnima" ako vydavkove, a toto by malo byt v poriadku. Nutne by som uz vydavkove potrebovala vytlacit, lepsie sa mi tak kontroluje a mam z tohto softveru nervy. Mam skusenosti s Alfou a Omegou a myslim si, ze sa to neda porovnat. Nikdy som nemusela maturovat nad takou "blbostou", ako nejake doklady vytlacit. Ked to mam nahrane ako vydavkove pokladnicne doklady, tak preco, preboha, mi to tak nechce vytlacit??? Ospravedlnujem sa za tento "vylev", ale fakt som uz zufala.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    V denníku sa skús nastaviť na riadok, kde si nahadzovala nejaký výdavok.

    Oliverka je offline (nepripojený) Oliverka

    ...píšem a učím....seba... Oliverka
    Vzdy som nastavena na vydavku, ale vo vystupoch sa zobrazi "prijmovy pokladnicny doklad". Ked chcem tlacit jednotlivo po riadkoch, tak sa ma to pyta na "prijate od koho" namiesto "vyplatene komu". Naozaj ste sa s tym nikto nestretli?

    shaggy je offline (nepripojený) shaggy

    shaggy
    Na ten program mame nervy viacerí. To čo tu popisuješ je v nastaveni
    typoch DPH, skus len tak nahodit iny typ.
    10 - 19 výdavkový PD OPRAVUJEM samozrejme príjmový
    39 - viac príjmový PD OPRAVUJEM samozrejme výdavkový
    Daj si pozor typ DPH treba nastaviť v účtovnom denníku - potom ho skús vytlačiť cez účtovný denník vo výstupoch - ak nahadzuješ pokladňu cez účtovný denník.
    Je potrebné typ DPH nastaviť aj v pokladničnej knihe ak ich nahadzuješ cez P knihu a potom mozes vytlačiť z pokl.knihy.

    PS: PREPAČTE TU NEPOZORNOSŤ
    Naposledy upravil shaggy : 05.10.07 at 20:18

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Oliverka Pozri príspevok
    Vzdy som nastavena na vydavku, ale vo vystupoch sa zobrazi "prijmovy pokladnicny doklad". Ked chcem tlacit jednotlivo po riadkoch, tak sa ma to pyta na "prijate od koho" namiesto "vyplatene komu". Naozaj ste sa s tym nikto nestretli?
    Oliverka, máš v nastaveniach - program - vypnuté okienko platca DPH?

    Aldan je offline (nepripojený) Aldan

    Aldan
    Ja keď si neviem poradiť, volám do MRP - veď sú tam na to aby radili, platíme im za to.
    Aldan

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    je to možné typmi dph. Ak máš Ju, tak tam sa príjmy a výdaje rozlišujú aj na základe typu dph. Poprípade ešte číselným radom. Máš v poriadku číselné rady? Zvlášť čísluješ PPD aj VPD? A keď zaraďuješ por. číslo PPD, resp VPD, tak si zvolíš že ide o číselný rad dokladu, práve ktroý vystavuješ v denníku, v tvojom prípade teda VPD?

    Oliverka je offline (nepripojený) Oliverka

    ...píšem a učím....seba... Oliverka
    HURA, HURA - poradarilo sa. Chyba bola v type DPH v pokladnicnych dokladoch. Ale musela som to tam zadat opacne, ako Shaggy radil(a).
    Prijmove doklady - typ 19
    Vydavkove doklady - typ 39
    Takze teraz hor sa do tlacenia. Dakujem vam vsetkym, ste zlati.
    PS: Toho MRP-cka sa zbavim pri prvej prilezitosti

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ak nie si platca DPH, tak si v nastaveniach prepni a potom sa s číselnými radmi DPH nemusíš ani zaoberať.

    Oliverka je offline (nepripojený) Oliverka

    ...píšem a učím....seba... Oliverka
    No mysimis, to som si myslela aj ja. V nastaveni mam od zaciatku, ze nie sme platca DPH, a preto som podcenila typ DPH na doklade. Videla som "neovplyvnujuce DPH" a nezamyslala som sa MRP je totiz tak premakane, ze az...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.