Zavrieť

Porady

Dobropis v MRP

ekonomka
Prosím poradte mi súrne! Mám došlý dobropis aký typ DPH mám uviesť pri DF aby mi tento dobropis dávalo do správneho riadku DPH priznania. Aký typ DPH dávate Vy? Niekto dáva 40, je to nesprávne???

Chcem aby to bolo v správnom riadku.Dakujem.
Usporiadat
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

no naše mrpéčko vyzerá nejako takto
nahlad.jpg  
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Katka ja mám to isté,ako ty.Táto tabuľka o ktorej sa bavíme je pri výstupe,keď si dáš ukážku alebo tlač.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Pozerám na tú ukážku čo je to typ 1. Na čo sa typ používa?? Ja to nevypisujem. Robím niečo zle pri vystavení faktúr?? Dakujem.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Neboj nič nerobíš zle!!!!!!! Obe tieto tauľky sú len pomocné,slúžia len na uľahčenie práce.Dôležité je ako účtuješ.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Ako uľahčia prácu???
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Napr:keď si zadáš to tabuľky č.1 text,tak potom si už len naň klikneš a nemusíš všetko vpisovať do faktúry.
Ja mám pod číslom 1: Príloha servisný list č.XX
Pod číslom 2 mám : Príloha dodací list č.XX

Tabuľku č.2 ja nepoužívam.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Neviem aká tabuľka č.1 alebo č.2. Myslíš typ položky ked sa mi rozbalí??? Je tam typ, popis, súhrn DPH,rozpočt. Toto myslíš???
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Tabuľku 1 sem prilepila LenkaK,tabuľku 2 sem prilepila Katty.
Tabuľku jedna potrebujem keď vystavujem fa.,do poznámok alebo presne sa to volá do DOPLŇUJÚCEHO TEXTU dávam informácie ktoré súvisia s VF. napr.k VF je priložený dodací list.
Toto som potrebovala ja vedieť,lebo po každej nanovo vystavenej faktúre som musela vpisovať texty.Takto to budem mať uložené v programe a už len budem klikať.Ozvi sa ak ti to nie jasné.

V tabuľke 2 nepoužívam typ.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Tabuľku 2 čo prilepila Katty na čo slúži???
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Valikaaaaaaaaaaaaaa
nechcela som ťa zmiesť ja som prilepila len nejaký obrázok stiahnutý z MRPčka z webu, lebo tu nemám MRP, na ktorom je dizajn a grafika taká akú mám ja na svojom programe, žiadny iný význam tá moja tabulka nemáá, prepáááč. Len sa mi zdalo že tie vaše ukážky "zelené" majú inú grafiku ako ten náš soft, tak som sa spýtala či sa to dá niekde nastaviť alebo tak
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Luna, tak je to možno vo windowsoch že trošku inak zobrazujú a k tej vašej pomocnej tabulke, využívame to aj my na dopisovanie výrobných čísiel na faktúru, ale dá sa to využiť na doplnenie akéhokoľvek textu, jediný problém je v tom, že to neostáva v programe pri faktúre ale iba pri tom aktuálnom vytlačení.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Veď práve,že ten doplňujúci text neostáva v programe,pri každej novej kópii som musela celý text vpísať znova a znova. Stalo sa mi,že som dala faktúru šéfovi a on ju zapatrošil.Pri vytlačení fa.som v doplňujúcom texte nemala nič.,takto si aspoň trošku pomôžem aj keď stále to nie je to čo by som chcela.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Katty
ahojte babulky,
pozerám že vaše mrpéčko má nejakú novšiu grafiku, to sa dá niekde nastaviť či to je nejaký posl.upgrade????
Katty:
to nie je grafika od MRP, to len ja mám tak nastavené farby vo Windowse. A ono sa mi to zobrazí aj pri práci s MRP.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Ahojte, prosím Vás kto mi vie poradit vystavený dobropis do akej daňovej skupiny mám zaradit?Rozlišujete daňovú skupinu pri vystavených dobropisoch pre tuzemsko a pre EU?Potrebujem súrnu pomoc.Ďakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja si myslím ako som už predtým písala že typ DPH 13 by mal byť OK pri vystavenom zahr. dobropise.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

lenkak
Ja si myslím ako som už predtým písala že typ DPH 13 by mal byť OK pri vystavenom zahr. dobropise.
Lenka veľmi pekne ďakujem a pri tuzemskom mám dobre daňovú skupinu 16?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Danielam
Lenka veľmi pekne ďakujem a pri tuzemskom mám dobre daňovú skupinu 16?
Máš to OK.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Dakujem za tie vysvetlenia, Katty pekný dník.
0 0
Mária-Magdaléna Mária-Magdaléna
Dobrý deň.
Vás, ktorí účtujete v programe MRP, chcem poprosiť o radu, konkrétne použitie TYPU DPH:
Pri zaúčtovaní faktúry za dodávku tovaru z iného členského štátu zadám typ "46" a tým dostanem čiastku do riadku 4 daň. príznania. Na konci mesiaca vypočítam sumu DPH zo všetkých došlých fa z iného čl.štátu a interným dokladom naúčtujem sumu DPH a zadám typ 10. Tým sa mi dostane čiastka do riadku 2. Aký typ DPH použiť, aby sa dopočítaná suma DPH dostala na r. 16 daňového priznania?
Podobný problém mám aj s dobropisom.
Teraz daňové priznanie upravujem, ale predpokladám, že by mala byť možnosť, aby po kompletnom naúčtovaní mi program vytlačil priznanie k DPH tak, aby ho nebolo treba upravovať.
Robím niekde chybu? Poraďte. Vďaka.
Mária
0 0
Andrea2304 Andrea2304

Andrea2304 je offline (nepripojený) Andrea2304

Luna
Veď práve,že ten doplňujúci text neostáva v programe,pri každej novej kópii som musela celý text vpísať znova a znova. Stalo sa mi,že som dala faktúru šéfovi a on ju zapatrošil.Pri vytlačení fa.som v doplňujúcom texte nemala nič.,takto si aspoň trošku pomôžem aj keď stále to nie je to čo by som chcela.
Doplňujúci text ti tam ostane, ak k nemu priradíš číslo. Na pravej strane je stĺpec číslo, kde vpíšeš 1 a napíšeš dopl. text. Potom pridáš číslo 2 a znovu sa ti zobrazí prázdne okno, kde vpíšeš dopl. text č. 2. ....... Takto sa ti uchovajú doplňujúce texty. Ja ich tam mám asi 20 a vždy si len kliknem na to číslo , ktoré momentálne potrebujem a ten mi aj stiahne do faktúry.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať