Zavrieť

Porady

Pletenie-štrikovanie

Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Chcem sa obrátiť na mladé maminky alebo babinky. Keďže mám vnúčika a to mimo republiky, privítala by som nejaké modely na platenie. Po rokoch beriem opäť ihlice do ruky a štrikujem, nakoľko v predajniach sú tieto výrobky moc predražené. Vlnu sa ešte podľa mňa stále oplatí kúpiť. Na nete v slovenčine je maximálne na predaj alebo burza použitých vecí ale popisy na pletenie chýbajú. Niečo som našla na českých stránkach ale možno aj na Porade máme šikulky čo vedia nejaký fajn postup a bezplatne by ho tu prilepili. Budem vďačná, veď aspoň trošku vypadnem z účtovníctva a ekonomiky a poštrikujem si... Vnúčik je krásny, milý a tak sa rada pustím do práce. Ďakujem Vám za nápady.
Naposledy upravil arizona : 29.04.11 at 19:45
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

komu vadila moja čapica??????? ach jaj - tu sa fakt už neoplatí reagovať
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Prečo také urýchlené závery? Občas to blbne, nám dnes celý deň.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
komu vadila moja čapica??????? ach jaj - tu sa fakt už neoplatí reagovať
čo je s čapicou?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
Dáša_
komu vadila moja čapica??????? ach jaj - tu sa fakt už neoplatí reagovať
čo je s čapicou?
mala som tam mínusový bod a nejak ma to zobralo
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
kopretinka
Dáša_
komu vadila moja čapica??????? ach jaj - tu sa fakt už neoplatí reagovať
čo je s čapicou?
mala som tam mínusový bod a nejak ma to zobralo
blbne to,ja som minule tiež dávala plus a dalo mi to zároveň aj mínus,tak som to plus vymazala a vymazalo sa aj mínus,písala som to tu.
A nedávno som mala správu od niekoho,sa ospravedlňovala za mínusku,ale nikde som tú mínusku nenašla,asi ju potom vymazala.....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
blbne to,ja som minule tiež dávala plus a dalo mi to zároveň aj mínus,tak som to plus vymazala a vymazalo sa aj mínus,písala som to tu.
A nedávno som mala správu od niekoho,sa ospravedlňovala za mínusku,ale nikde som tú mínusku nenašla,asi ju potom vymazala.....
človek má občas ťažšiu chvíľku, že ho rozhodí aj taká blbosť, ako je mínusový bod . Čo inokedy prebehne s ľahkosťou...
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

našla som 15-ročné farby na hodváb
robím pokusy
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
našla som 15-ročné farby na hodváb
robím pokusy
ak nie sú pokazené z toho, že sa do nich šahalo štetcom, tak by nemal byť problém. Myslím, že napríklad marabu na svoje farby nedávalo trvanlivosť.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

nie,nie sú pokazené,vyzerajú ako nové.je tam značka TCM,kúpila som to kedysi v Edusche
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
nie,nie sú pokazené,vyzerajú ako nové.je tam značka TCM,kúpila som to kedysi v Edusche
tak potom v pohode. A už máš nafarbené? Ja čakam do polovičky mája, kym dostanem moje arttexové práce dohotovené. Neviem sa dočkať
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
tak potom v pohode. A už máš nafarbené? Ja čakam do polovičky mája, kym dostanem moje arttexové práce dohotovené. Neviem sa dočkať
nafarbené,suší sa,nevyšlo to tak,ako som chcela,neviem totiž zloženie materiálu,ale aj tak to vyzerá vcelku obstojne.
Potom ukáž
1 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Este jedna prave dokoncena:-) :-) :-) baretka
IMG_20150504_224609.jpg  
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Anika61
Este jedna prave dokoncena:-) :-) :-) baretka
šikulka, ako sa "trafíš" do velkosti - len tak odoka, alebo to nejako meráš?
0 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
[QUOTE="veronikasad"]
Anika61
Este jedna prave dokoncena:-) :-) :-) baretka
šikulka, ako sa "trafíš" do velkosti - len tak odoka, alebo to nejako meráš?[/QUOTE
Vzor bol podla navodu,ale mi nevychadzal,tak som si ho upravila,ale vacsinou od oka a primeriavam na moju hlavu...no a k je mensia dam vnucke...ak vacsia dam mamke....ono vzdy najdem daku ''hlavu''ktorej sa hodi
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Celkom som zabudla dat fotky z toho kurzu, co som absolvovala. Len teda, odfotene su este su sfercované - rozmer kazdeho obrazku je cca A3
http://malba-vlnou.webnode.sk/fotoga.../#dsc-9411-jpg

aj dumám, či sa ešte raz nevyberiem, relax je to vyborný. Len ja som typ, že musím mať motívy vymyslené dopredu, bez toho sa mi ťažko robí
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

velmi pekne to vyzerá....kvietky sú krásne.....čo s tým potom.... dá sa to jemne prevysať....ak je na tom prach?
...že relax fajný verím
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
velmi pekne to vyzerá....kvietky sú krásne.....čo s tým potom.... dá sa to jemne prevysať....ak je na tom prach?
...že relax fajný verím
no práve - sedim nad tým a hovorím si spolu s Nerudom - kam s nim dalo by sa to zavesit na stenu ako tapiseria, ale nemam tam lepsie veci
Ale mam jeden taky sen, urobit este vacsi takyto obraz nad postel do spalne - mozno sa odhodlam a v lete si pojdem "zatvorit"

A celkom intenzivne uvazujem o tom pradeni na kolovrate, co sme tu pred casom spominali Ja viem, som hrozna, vsetko robim iba chvilu a hned zase skocim k inej technike...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ved to nakombinuj....súvisiace motívy .....je to velmi pekné...prípadne dorob....ja ked obraz potrebujem aspoň 3 a viac....
ja uvažujem že by som sa vrátila pleteniu ,ale komu...keby bol poblíž keramický krúžok...zas by som neváhala....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
ved to nakombinuj....súvisiace motívy .....je to velmi pekné...prípadne dorob....ja ked obraz potrebujem aspoň 3 a viac....
ja uvažujem že by som sa vrátila pleteniu ,ale komu...keby bol poblíž keramický krúžok...zas by som neváhala....
keramický krúžok treba hľadať, je ich celkom veľa. Ja som skúšala, ale zistila som, že mi veľmi vadia špinavé ruky
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja ....ale nie na hrnčiarskom kruhu.....ručné modelovanie...tam ruky nie su také špinavé....
idem pohladať....
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať