Zavrieť

Porady

Pletenie-štrikovanie

Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Chcem sa obrátiť na mladé maminky alebo babinky. Keďže mám vnúčika a to mimo republiky, privítala by som nejaké modely na platenie. Po rokoch beriem opäť ihlice do ruky a štrikujem, nakoľko v predajniach sú tieto výrobky moc predražené. Vlnu sa ešte podľa mňa stále oplatí kúpiť. Na nete v slovenčine je maximálne na predaj alebo burza použitých vecí ale popisy na pletenie chýbajú. Niečo som našla na českých stránkach ale možno aj na Porade máme šikulky čo vedia nejaký fajn postup a bezplatne by ho tu prilepili. Budem vďačná, veď aspoň trošku vypadnem z účtovníctva a ekonomiky a poštrikujem si... Vnúčik je krásny, milý a tak sa rada pustím do práce. Ďakujem Vám za nápady.
Naposledy upravil arizona : 29.04.11 at 20:45
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Lui, vankúšiky sú krásne, ale zapracovávať konce je "smmmrť"!
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kukučka
Lui, vankúšiky sú krásne, ale zapracovávať konce je "smmmrť"!
kuki....detaily su dicky smrrrť....
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

3 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

0 0
kopretinka kopretinka

ešte nájsť hlavy,ktoré to budú nosiť
IMG_1417.JPG  
IMG_1419.JPG  
IMG_1421.JPG  
1/1
4 0
kopretinka kopretinka

čo to je,tá podložka,kde sú priviazané?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
čo to je,tá podložka,kde sú priviazané?
ja by som videla bu´d sieťku, čo sa dáva pri zateplení alebo pri fasádach. Alebo protišmykový koberec http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/80227877/
1 0
kopretinka kopretinka

ahaa,dobrý nápad,niekedy mávame také protišmykové podložky v super-hyper za evro....len to má rozmer iba A4.....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Kúpiš v dobrej galantérke pri paname a kanave, je to podložka na gobelín
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Bisťu - ten podklad.... ten mi pripomína vec, keď si si robil vlastné "koberčeky" - mal si nastrihanú vlnu, k tomu ten taký špéci háčik a viazal si rôzne farby podľa predlohy.... Ako sa to volalo? Už si nespomeniem.... ale bolo to dobré na vyplnenie voľného času a aj výsledok bol dobrý....
0 0
kopretinka kopretinka

misoft
Bisťu - ten podklad.... ten mi pripomína vec, keď si si robil vlastné "koberčeky" - mal si nastrihanú vlnu, k tomu ten taký špéci háčik a viazal si rôzne farby podľa predlohy.... Ako sa to volalo? Už si nespomeniem.... ale bolo to dobré na vyplnenie voľného času a aj výsledok bol dobrý....
ja som to robila,používala sa vtedy na to normálna handra na podlahu,bola biela a mala také štvorčeky....
1 0
misoft misoft

To sa často kupovalo v takej krabici - podklad (kanava), vlnené nite rôznych farieb podľa predlohy, prevliekací háčik, návod.... a robili sa také uzlíky (ako na gobelíne), len vlas bol dlhší ako u gobelínu.

Ja som si to potom kupoval, ako som potreboval.... kanavu, potom podľa vzorkovníka farebné nite. Nakreslil som si na štvorčekový papier tvar a šiel som.... Takto som si spravil znak Porsche na stenu.... podľa obrázku z časáku. 30x30cm to malo... paráda to bola...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

misoft
tuším Tapiko http://www.tapiko-eshop.cz/
Naposledy upravil Dáša_ : 21.09.15 at 20:28
0 0
misoft misoft

BINGO!!!!!!
To je ono!
Gracias, hermosa!
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

misoft
To sa často kupovalo v takej krabici - podklad (kanava), vlnené nite rôznych farieb podľa predlohy, prevliekací háčik, návod.... a robili sa také uzlíky (ako na gobelíne), len vlas bol dlhší ako u gobelínu.

Ja som si to potom kupoval, ako som potreboval.... kanavu, potom podľa vzorkovníka farebné nite. Nakreslil som si na štvorčekový papier tvar a šiel som.... Takto som si spravil znak Porsche na stenu.... podľa obrázku z časáku. 30x30cm to malo... paráda to bola...
ale aký šikovníček.. môj brat zase z dlhej chvíle (keď si akurát neletoval rôzne obvody) háčkoval retiazku, a meral si jej dĺžku po byte.. a ja som vyšívala krížikovým stehom rôzne dečky.. potom som sa ale naučila štrikovať, a to bola iná káva, všetky bábiky som obliekla do svetrov..
0 0
kopretinka kopretinka

ja som nerobila taký gobelín,robili sa vtedy z chemlonu také koberčeky,prevliekalo sa to cez tú handru....alebo sa vlákno roztavilo nad sviečkou a prilepilo sa,vlákno bolo navlečené vo versatilke sa pamätám...biela a modrá tyrkysová farba tam bola,mala som to pred posteľou a fest sa do toho prach chytal
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

kopretinka
ja som nerobila taký gobelín,robili sa vtedy z chemlonu také koberčeky,prevliekalo sa to cez tú handru....alebo sa vlákno roztavilo nad sviečkou a prilepilo sa,vlákno bolo navlečené vo versatilke sa pamätám...biela a modrá tyrkysová farba tam bola,mala som to pred posteľou a fest sa do toho prach chytal
hej, takéto chemlonové si pamätám.. a tí šikovnejší si robili z chemlonu papuče..
0 0
kopretinka kopretinka

Žabinka
kopretinka
hej, takéto chemlonové si pamätám.. a tí šikovnejší si robili z chemlonu papuče..
no prepáč,čo si tým chcela povedať?

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať