Zavrieť

Porady

Pletenie-štrikovanie

Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Chcem sa obrátiť na mladé maminky alebo babinky. Keďže mám vnúčika a to mimo republiky, privítala by som nejaké modely na platenie. Po rokoch beriem opäť ihlice do ruky a štrikujem, nakoľko v predajniach sú tieto výrobky moc predražené. Vlnu sa ešte podľa mňa stále oplatí kúpiť. Na nete v slovenčine je maximálne na predaj alebo burza použitých vecí ale popisy na pletenie chýbajú. Niečo som našla na českých stránkach ale možno aj na Porade máme šikulky čo vedia nejaký fajn postup a bezplatne by ho tu prilepili. Budem vďačná, veď aspoň trošku vypadnem z účtovníctva a ekonomiky a poštrikujem si... Vnúčik je krásny, milý a tak sa rada pustím do práce. Ďakujem Vám za nápady.
Naposledy upravil arizona : 29.04.11 at 19:45
Usporiadat
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Konečne eee:-)....3 razy som párala
IMG_20161108_020041.jpg  
IMG_20161108_015852.jpg  
IMG_20161108_015755.jpg  
1/1
11 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Uplietla som "krtkovskú"čiapku...na želanie....poputuje do Ameriky....dúfam, že sa nebudem musieť hanbiť
IMG_20161113_215221.jpg  
FB_IMG_1478168453034.jpg  
1/1
10 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Hotovo :-)
IMG_20161118_220205.jpg  
IMG_20161116_211833.jpg  
IMG_20161116_211337.jpg  
1/1
9 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Anika61
Uplietla som "krtkovskú"čiapku...na želanie....poputuje do Ameriky....dúfam, že sa nebudem musieť hanbiť
Netušila som, že v Amerike nosia krtkovia čiapky...
2 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Oliwa
Anika61
Uplietla som "krtkovskú"čiapku...na želanie....poputuje do Ameriky....dúfam, že sa nebudem musieť hanbiť
Netušila som, že v Amerike nosia krtkovia čiapky...
Je to pre chorého chlapčeka z New Yorku,ktorý túžil mať čiapku ako má krtko na obrázku...dúfam,že sa poteší.....
9 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Ozdobím si stromček...len som skúšala...tie menšie sa mi páčia viac
IMG_20161123_113941.jpg  
7 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

už pár rokov mam takýto stromec+ slamené+šité ozdoby čo kukučkina princezna mi
1 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
lujza.j
už pár rokov mam takýto stromec+ slamené+šité ozdoby čo kukučkina princezna mi
Ja som mala väčšinou farebný...tak si teraz idem bielo-strieborný
5 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Uplietla som čiapku a aj brmbolec som si urobila
IMG_20161125_223016.jpg  
5 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Ten bombol parádny , z čoho si ho zmajstrovala? Ja som čierny robila z labutienky a biely z líšky-pozošívané zvyšky, ostatné len z vlny
1 1
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
afrikánka
Ten bombol parádny , z čoho si ho zmajstrovala? Ja som čierny robila z labutienky a biely z líšky-pozošívané zvyšky, ostatné len z vlny
Kúpila som si v metrovom textile" 15cm umelej kožušiny /výjde to na cca 5€ /z toho pásu 150cm ti výjde 10 brmbolcov.....odstrihneš si štvorec-opatrne len po povrchu látky,aby si neodstrihla aj chlpy....obšiješ dookola pevnou niťou....vypcháš dutým vlaknom/akciový vankúš z Jysk/....stiahnuť niť a riadne prišiť
3 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Zájdem u nás do metráže, ale ako tam chodím, tak takú čananú som tam nevidela. Čiže robíš štvorce 15x15. Ináč ja kožušinu porcujem z rubovej strany žiletkou, tým nepoškodím vlas
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Ešte ma napadlo, kde kupuješ vlnu? A akú značku?
0 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
afrikánka
Zájdem u nás do metráže, ale ako tam chodím, tak takú čananú som tam nevidela. Čiže robíš štvorce 15x15. Ináč ja kožušinu porcujem z rubovej strany žiletkou, tým nepoškodím vlas
Zalezi aký veľký chceš brmbolec na malý cca 8-9 cm stačí 10cm ....z 15×15 štvorca má cca 13cm....záleží aj od dĺžky vlasu
3 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Anika61
afrikánka
Zájdem u nás do metráže, ale ako tam chodím, tak takú čananú som tam nevidela. Čiže robíš štvorce 15x15. Ináč ja kožušinu porcujem z rubovej strany žiletkou, tým nepoškodím vlas
Zalezi aký veľký chceš brmbolec na malý cca 8-9 cm stačí 10cm ....z 15×15 štvorca má cca 13cm....záleží aj od dĺžky vlasu
Šak asi ten najväčšejší, teraz je to in. Ale cenovo je to výhodnéA kukučka by nám nechcela povedať, čo ona vytvára???
0 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
afrikánka
Ešte ma napadlo, kde kupuješ vlnu? A akú značku?
Som v pár skupinkách o pletení a háčkovani tak väčšinou si tam objednávam....a značky rôzne,čo má dobré vlastnsti"t.j aby sa nežmolkala,nenatiahla atd.
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

kukučka má plné košíky nedokončených šálov štrikovaných večer pri krbe, aby nesedela len na porade a aby to nebolo, že v noci šije, vo dne pára, tak radšej začne nový, ale už ich cez víkend musí pozošívať do chomútov, alebo ostrapcovať, aby mala "darčeky".
Má pol kila zvláštnej melírovanej vlny a za pána nevedela čo z nej, konečne sa rozhodla, vymyslela kombinácie a začala svetrisko vcelku od krku, vyrobila prvé klbko a toť krátka ihlica, hoci ich má od výmyslu sveta, chce novú. A teraz ide neskoro spať, lebo kukala kade tade, cez YT, ali aj ebay, od Ašu až po Čiernu našu, ešte si nevybrala, lebo ich nemôže ohmatať a nepovedzte MP1 ani 2, že to bude darček. A mohla mať namiesto toho vyrobené na starých ihliciach ďalšie klbko.
Aby ste mali predstavu: http://nadobrejvlne.sk/sk/content/15-pletaci-jehlice
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Kukuč...fajne darceky...hmmm take maju ine caro....revem
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

lujza.j
Kukuč...fajne darceky...hmmm take maju ine caro....revem
Nerev, vlastnoručne zhotovené pre seba, majú zase iné čaro..pocit hrdosti a radosti zo svojho maleho veľdiela
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja uz max sal....kedysi davno...takmer vsetko obcas aj byzňisuz dajako.neviem dokoncit....zapal je ....ale rychlo ustupi.....
Moja rodina dajako nie je handemade naladena.....uz som to spominala.....ze skor obrblu-zneguju.....ale minule mi jedna pani "ze koho kopu do zadku ide dopredu"
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať