Zavrieť

Porady

Pletenie-štrikovanie

Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Chcem sa obrátiť na mladé maminky alebo babinky. Keďže mám vnúčika a to mimo republiky, privítala by som nejaké modely na platenie. Po rokoch beriem opäť ihlice do ruky a štrikujem, nakoľko v predajniach sú tieto výrobky moc predražené. Vlnu sa ešte podľa mňa stále oplatí kúpiť. Na nete v slovenčine je maximálne na predaj alebo burza použitých vecí ale popisy na pletenie chýbajú. Niečo som našla na českých stránkach ale možno aj na Porade máme šikulky čo vedia nejaký fajn postup a bezplatne by ho tu prilepili. Budem vďačná, veď aspoň trošku vypadnem z účtovníctva a ekonomiky a poštrikujem si... Vnúčik je krásny, milý a tak sa rada pustím do práce. Ďakujem Vám za nápady.
Naposledy upravil arizona : 29.04.11 at 19:45
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Toto vypletanie je iná frajerina....decku som kadečo,ale toto veru nie....
3 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
lujza.j
Toto vypletanie je iná frajerina....decku som kadečo,ale toto veru nie....
Ďakujem dievčatá:-).... veď ja tiež len niekedy pred 40 rokmi, deťom také jednoduché :-)
A že len skúsim a dva dni som si "išla oči vyočiť"";-)aby som sa nepomýlila:-*
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Anika61
lujza.j
Toto vypletanie je iná frajerina....decku som kadečo,ale toto veru nie....
Ďakujem dievčatá:-).... veď ja tiež len niekedy pred 40 rokmi, deťom také jednoduché :-)
A že len skúsim a dva dni som si "išla oči vyočiť"";-)aby som sa nepomýlila:-*
Anička, no prečo mi toto robíš.. Mala som v pláne deku pre vnúčika, ale ty zase pokúšaš s takýmito peknotami..
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Mikulášske vrecko na sladkosti. Alebo malý vankúšik
mikulas.jpg  
7 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Ďalšia vlna minutá. Dospelácke čiapky pre moje kamarátky, aby si spomenuli na mňa keď tu nebudem. Deka z chlpatej vlny, z tej ešte mám na čiapku (možno) a chcem minúť také dosť malé klbká, takže mojkáčik trochu ináč, na handričke, ktorú chcem tiež minúť.
DSCF2794.JPG  
DSCF2803.JPG  
DSCF2802.JPG  
1/1
6 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Túto som si vymýšľala, počas pletenia, ešte biely brmbolec pôjde na ňu.... dcéra vraví, že retro štýl;-) červená je o čosi tmavšia,ako na druhej foto.Patent je zdvojený, spomenula som si naň, keď sa mi to raz dávno podarilo upliesť ani netuším ako;-)....je to hladko anglicky,obratko a v ďalšom rade to hladké bez pletenia len sňať na pravú ihlicu, vytvára to akoby dve pleteniny.
FB_IMG_1634129780039.jpg  
IMG_20211010_153549.jpg  
1/1
6 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Tie zdvojené patenty a aj na svetroch na zapínanie na gombíčky sa tak lemy pod gombíky a dierky robili normálka Ale to bolo už vééééľmi dávno.
2 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Vlna z deky minutá, malinký je už asi veľký, na uši mi nevyšlo. Uvidím, ako mu sadne a možno dokúpim a prirobím aj medvedie ušká, aj klapky na uši a šnúrky. Aj dáke miniklbká minuté. Ružového mojkáčika si objednala kamarátka.
DSCF2817.JPG  
DSCF2818.JPG  
1/1
6 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
babka - ježibabka
Tie zdvojené patenty a aj na svetroch na zapínanie na gombíčky sa tak lemy pod gombíky a dierky robili normálka Ale to bolo už vééééľmi dávno.
Jeeeeej, ďakujem ,som si lámala hlavu"" , že ako olemujem dlhší sveter,aby sa mi nekrútili predné strany a toto mi ,,,nezaplo""" akosi:-):-):-)
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Vonku bolo dnes škaredo, tak som sa hrala s miniklbkami. Podarujem.
DSCF2826.JPG  
7 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Šál s kapucňou. Robila som z dúhového klbka, lebo sa mi páčili farby . Ale možno by bola lepšie nejaká vlna. Nuž ale čo človek neurobí pre parádu
sal s kapucou.jpg  
sal s kapucou 05.jpg  
1/1
10 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Je to boj:-(.... 130 cm obvod, očiek sa nejdem dopočítať;-), hádam to úspešne zvládnem, už som tú najdlhšiu časť preplietla.
IMG_20211025_202616.jpg  
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Šál s kapucňou sa mi veľmi ale veľmi páči....
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

až na tretí pokus som bola spokojná s tvarom Ešte si viem predstaviť vylepšenie, ale to možno inokedy
pletena vianocna hviezda.jpg  
8 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Háčkované ponožky Zatial iba v detskej verzii
hackovane ponozky detske 01.jpg  
hackovane ponozky detske 07.jpg  
1/1
6 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Dáša_
Háčkované ponožky Zatial iba v detskej verzii
si šikovnica šikovná.......bude aj dedoles?????
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Mila123
Dáša_
Háčkované ponožky Zatial iba v detskej verzii
si šikovnica šikovná.......bude aj dedoles?????
Dík. Rôzne sú len preto, lebo som skpšala rôzne hrúbky priadze a hrúbky háčika. inak rovnaké počty očiek

Inak osobne pokladám Dedoles genialny marketingový nápad, ako zakamuflovať omyl vo výrobe, keď sa zabalí každá ponožka iná
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Jejó krasnučke ponožtičky...

Kamuflovat sa dá aj doma... ponožky sú potvory... občas sa tulajuúdedolez urobil s nudného výrobku veselý...
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

lujza.j
Jejó krasnučke ponožtičky...

Kamuflovat sa dá aj doma... ponožky sú potvory... občas sa tulajuúdedolez urobil s nudného výrobku veselý...
áno, je to tak, z nudného zaujímavý.......
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

deka pre vnúčika, 95cm x 125cm..
IMG_20211104_082720.jpg  
IMG_20211104_083259.jpg  
1/1
9 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať