Zavrieť

Porady

Pletenie-štrikovanie

Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Chcem sa obrátiť na mladé maminky alebo babinky. Keďže mám vnúčika a to mimo republiky, privítala by som nejaké modely na platenie. Po rokoch beriem opäť ihlice do ruky a štrikujem, nakoľko v predajniach sú tieto výrobky moc predražené. Vlnu sa ešte podľa mňa stále oplatí kúpiť. Na nete v slovenčine je maximálne na predaj alebo burza použitých vecí ale popisy na pletenie chýbajú. Niečo som našla na českých stránkach ale možno aj na Porade máme šikulky čo vedia nejaký fajn postup a bezplatne by ho tu prilepili. Budem vďačná, veď aspoň trošku vypadnem z účtovníctva a ekonomiky a poštrikujem si... Vnúčik je krásny, milý a tak sa rada pustím do práce. Ďakujem Vám za nápady.
Naposledy upravil arizona : 29.04.11 at 19:45
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Mladice potrebujem poradiť. Ja sa v tých nových značkách vlny nevyznám, tak som kázala pre pravnúčika kúpiť vlnu na letnú deku. Včera som si priniesla takúto: http://www.dobraovecka.sk/fotky17264...leno_hneda.jpg . Viem, že keď je melírovaná, nemusel by tam byť žiaden vzor, ale napriek tomu by som ju chcela trochu prišmrncnúť, tak teraz tu hľadám inšpiráciu. Dumám nad niečim takýmto: https://www.garnstudio.com/pattern.php?id=8829&cid=24 , alebo: https://www.garnstudio.com/pattern.php?id=8279&cid=24 , alebo takéto lístočky po stranách deky: https://www.garnstudio.com/pattern.php?id=8078&cid=24. Ak máte inakšie nápady, alebo návod na inšpiráciu, budem rada, keď napíšete svoj názor.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Ďakujem dievčence. Nad tým nejakým dierkovým vzorom som rozmýšľala preto, lebo to má byť čisto letná deka proti muchám. Dve bezdierkové už má. Jednu, čo som tu dala, ale tá je huňatá, nie je na leto a jednu čo mu robila nevesta. Keby bolo po mojom, tak vlna je dosť hrubá, doma by som našla ešte nejakú novú tenšiu bielu, bledo modrú aj ružovú (šanobaba, nakúpila a neminula ) a nevesta mi priniesla žltú, tak z tej bude asi pre nevestu dierkavý pulóver. Na mladú kontakt nemám, ale pošlem mailom synovi tie tri návrhy, ktoré som dala sem, nech sa rozhodne. Aby nakoniec nebola huba nadutá . Však to asi poznáte. Dúfam, že sem nechodí. Keď nie, tak asi bude po bokoch ten lístočkový vzor.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Krasna deka vcera v krimi...slecna marplova
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
babka - ježibabka
Deka do kočíka hotová. Vyšla mi z 20 dkg o rozmeroch 60 x 80. Zostalo iba pár metrov snáď na nejaký brmbolec. Keďže je strakato - makatá, tak tam ani nie je potrebný.
..
..je krásna..malinký bude spokojný..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Žabinka
moje veľdielo, teda jeho začiatok, dokončenie vidím tak cca za mesiac..
..

..toto je dobrý vzor, ide rýchlo, neboj, raz-dva bude dva metre!..krásne farby si dala..
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Šumnééééé
Bizovňe še budze dakomu ľubic....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pomoooč
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
babka - ježibabka
Ďalšie kanárikové čalaprtky. Príde mládež, nech si ich hneď zoberú, aby mi nezavadzali.
..

..konečne viem, čo sú "čalaprtky"..bačkorky-po mojom..paráda!..
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Oli - že si si ich nasadila opačne.... ľavú na pravú a pravú na ľavú
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Dáša_
klobúk dole, na toto by som nemala trpezlivosť. Už to háčkovanie. A potom dávať dohromady. A tých koncov. Hlboko sa skláňam pred každým, čo sa do toho pustí.
..

..niťky sú len dve,prípadne 4 a to zapracujem hneď..no a spojiť-dakedy na nerf, ale páči sa mi to..ďakujem za koment..
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Ešte podumám ako sa vyspím. Dnes som v ringu videla dievčatko s takým podviazaním, tak preto som to zamochlovala
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Byva aj take...ved sa rozhodni, obe riesenia su pekne
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Jarka
Dáša_
zatial iba jedna papučka Snad dorobím aj druhu
Daska, mozem poprosit o navod na strikovanu papucku, neviem hackovat tak ma zaujala tvoja strikovana, dakujem. Je velmi pekna.
Jarka, ešte vychytavam detaily, až tretia papučka v poradí bola taká, že som bola spokojná. Ale isto v priebehu tohto týždňa dorobím návod aj s fotkami. Pracujem na tom
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Tie su rozkosne...nadhera, si sikulka
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

https://www.kreativita.info/hackovane-sortky/
Velmi pekne...
0 0
Jarka Jarka

Jarka je offline (nepripojený) Jarka

Dáša_
Slubený postup. Ak je neičo nejaksne napísane, tak kludne povedzte
https://artmama.sme.sk/pletenie/papucky-pre-babo
Dáška, papučky sú krásne.Ďakujem za postup, neviem prečo ale nechce mi ten postup môj PC otvoriť, bol by problém pridať ten postup aj tu?
0 0
Jarka Jarka

Jarka je offline (nepripojený) Jarka

Dáša_
Jarka
Dáša_
Slubený postup. Ak je neičo nejaksne napísane, tak kludne povedzte
https://artmama.sme.sk/pletenie/papucky-pre-babo
Dáška, papučky sú krásne.Ďakujem za postup, neviem prečo ale nechce mi ten postup môj PC otvoriť, bol by problém pridať ten postup aj tu?
no skús
Použité vzory:
H - hladko
NH - nahodiť hladko

Šálový vzor - návod napríklad tu

Dierkový vzor - 1r.: 2očká spliesť hladko, 1 hladko nahodiť - opakujeme do konca riadku, 2r.:celý riadok obrátene

Nahodiť 1,13,1,13,1, spolu 29 očiek

1r.: 29H

2r.: 1H,1NH,13H, 1NH, 1H, 1NH, 13H, 1NH, 1H (33)

3r.: 33H

4r.: 2H,1NH,13H, 1NH,3H,1NH,13H,1NH, 2H (37)

5r.: 37H

6r.: 3H,1NH,13H, 1NH,5H,1NH,13H,1NH, 3H (41)

7r.: 41H

8r.: 4H,1NH,13H, 1NH,7H,1NH,13H,1NH, 4H (45)

9r.: 45H

10r.: 5H,1NH,13H, 1NH,9H,1NH,13H,1NH, 5H (49)

11r.: 49O

12r. H, 2 spliesť hladko, nahodiť – opakovať do konca riadku (49)

13r: celý riadokO

14r: hladký riadok pletieme tak, že vždy spletáme aj očká z 11. riadku nižšie podľa obrázka

15r:O

16.-27. šálový vzor

28r: H

29r: H

30r: H

31r: H

32r: spliesť v strede 3x2 očká

33r: H

34r.: 12H, uzatvoríme 22 očiek, 12H

ľavá papučka:

35r: 12H, 13 očiek nahodiť

36r. -41.r: 25H

ukončíme

Pravá papučka

34.-41r.: 12H

ukončíme

35r.: na ihlicu nahodíme 13 očiek a pokračujeme pletením 12H

36.-41r.: 25H

ukončíme
Veľké ďakujem.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Žabinka
170cm x 110cm..
..

..krásna je..mám rada túto kombináciu farieb..šikulka..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
afrikánka
Sikulky, hackovacky...inspiracia na Vianoce
..

..toto je krásne..jedna moja kamoška, američanka, zo spoločnej bandy, si vyrobila takýchto, krásnych, vyvesila nádherný stromček -fotku-na face..a po týždni ukázala, čo tie gule dokázali v interieri, kde kuchyňa je spoločná s obývačkou..no a k kuchni sporák, myčka, sušička, práčka,čiže vlhký vzduch..guľky absorbovali tú vlhkosť a -škoda roboty..jedine vyplniť nanovo balonikmi a naškrobiť..
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

pepsikova
afrikánka
Sikulky, hackovacky...inspiracia na Vianoce
..

..toto je krásne..jedna moja kamoška, američanka, zo spoločnej bandy, si vyrobila takýchto, krásnych, vyvesila nádherný stromček -fotku-na face..a po týždni ukázala, čo tie gule dokázali v interieri, kde kuchyňa je spoločná s obývačkou..no a k kuchni sporák, myčka, sušička, práčka,čiže vlhký vzduch..guľky absorbovali tú vlhkosť a -škoda roboty..jedine vyplniť nanovo balonikmi a naškrobiť..
Dobre sa pozri, toto su obhackovane plastve priesvitne gule, skaza nehrozi...mam chut si ich objednat. Jedine, co ma odradza, ze su snehobiele a ja na stromcek potrebujem smotanove...ze by som ich namocila do caju? Zda sa mi, ze sa to farbi lipovym, ale jednu cipku som dala do klasickeho caju a super farba, taka jemna zaslost.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať