Zavrieť

Porady

Kde môže byť chyba - 521,524 ?

Prosím Vás, kde robím chybu pri účtovaní ?
keď vyhodím zo zostáv 521 mzd. náklady - mám tam sumu cca 1 128 tis.
v zostave 524 zák. soc. poistenie mám sumu 504 tis. To ale nie je 35,2 % z miezd.
Neviem z toho vyjsť, prosím Vás poraďte !
Ďakujem Vám !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Dôvodov môže byť viac, ako prvé ma napadlo, či neúčtujete mzdy spoločníkov - tie sú na 522 a k nim SN sa účtujú tiež na 524, potom by som skontrolovala správnosť účtovania čerpania starých dovoleniek

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    V takýchto prípadoch si najprv vytlačím obidva účty a začínam kontrolovať mesiac po mesiaci - tak zistím v ktorom mesiaci mám rozdiel - (napr. či 521x35,2%=524, keď nie začnem skúmať daný mesiac položku po položke...

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    RZZP sme nerobili, spoločníkov nemáme, my sme N.o. - už neviem, kde sa mám pozrieť. Idem asi podľa rady kontrolovať mesiac po mesiaci, i keď sa mi zdalo, že to sedí, musím nad tým posedieť asi aj ja.
    Vďaka !

    Jasné.dnes už asi nevidím, našla som chybu v poslednom mesiaci - namiesto odvodov do VZP 11856,- som naúčtovala až 118561,- Sk
    Ďakujem !
    Naposledy upravil raya1 : 11.10.07 at 09:16

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Ešte ma napadlo, napr. nemáte niekoho s odvodmi do ZP 5% - poistenec so zdrav.postihnutím?

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    raya1 Pozri príspevok
    RZZP sme nerobili, spoločníkov nemáme, my sme N.o. - už neviem, kde sa mám pozrieť. Idem asi podľa rady kontrolovať mesiac po mesiaci, i keď sa mi zdalo, že to sedí, musím nad tým posedieť asi aj ja.
    Vďaka !

    Jasné.dnes už asi nevidím, našla som chybu v poslednom mesiaci - namiesto odvodov do VZP 11856,- som naúčtovala až 118561,- Sk
    Ďakujem !
    Takéto niečo sa mi zdá známe. . .

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    ďakujem Vám, našťastie som chybu našla - bolo to "len" pripísaním o 1 číslicu viac - ale potom to hľadanie......
    Mám ale ešte jeden problém :
    Nakupujeme potraviny v hotovosti - účtujem 112/1 / 211, potraviny dovezené na základe DL 112/1 / 326, potom výdaj potravín ako 501/112.
    Keď si dám vytlačiť zostavu 112 za mesiac - pekne ukáže, koľko je na zásobe, napr. za august obraty za zostavu MD 22268,00 D 21549,97 zostatok 718,03
    Ale keď dám vytlačiť zostavu od januára až po august :
    obraty za zostavu MD 141249,01 D 137493,11 zostatok 3 800,90
    Ako keby mi tie zostatky stále načitaval, ale oni sa pritom postupne tie zásoby míňajú, takže je čoraz menej.
    Neviem, čo s tým, ako to bude ku koncu roka ?
    Ďakujem !

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Samozrejme že tie zostatky načítava, pretože si v jednotlivých mesiacoch podľa vyššie uvedeného mala vyšší príjem ako výdaj (samozrejme za predpokladu použitia rovnakých cien). Ak si dáš vytlačiť zostavu narastajúcim spôsob, ukaže Ti stav zásob k danému dňu v hodnotovom vyjadrení. Ak urobíš fyzickú inventúru, mala by si dostať hodnotu, ktorú máš na sklade. Ešte poznámka k účtom: tie potraviny nie sú tovarom? Potom by som bol skôr za účet 132.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.