Zavrieť

Porady

rozpustenie rezerv HIM

Mali sme vytvorené rezervy na opravu HIM s tým,že čerpanie bude až po r.2010 v sume 5 mil.sk.Podľa nového zákona to musíme rozpustiť 1/5 do r.2008.Naša firma však v r.2004 preinvestovala 800 tis.sk,ale 1/5 je 1 mil.Chcem Vás poprosiť o Váš názor,ako by som to mala správne zaučtovať.Dať 800 tis.sk 428/6.. a 200 tis ako pripočítatelnú položku v daňovom priznaní,alebo celých 1 mil.sk len pripočítať v daňovom,alebo 1 mil.rozpustiť na 428/6..? Ak môžte poradte?!?!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    adamt je offline (nepripojený) adamt

    adamt
    To slovíčko preinvestovala je dúfam v texte iba omylom, lebo rezervy boli tvorené na opravy a nie na investície. Ja by som sa s tým netrápil 800tis. natvrdo do nákladov (ak sú to teba opravy) a 1/5 nerozpustenej rezervy by som by som upravil len v daňovom priznaní. (aspoň tak to budem robiť u seba).

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    To slovíčko preinvestovala je tam omylom,bola to rezerva na opravu.Vyjadrí sa ešte niekto,či to bude robiť týmto spôsobom?A ešte jedna otázočka,keď to upravím v daňovom priznaní tak na účte 428 budem stále v súvahe viesť tieto rezervy?

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Rozpustenie áno,pokiaľ by bola naplánovaná a vykonaná oprava,ale tú máme až na rok 2010,ale podľa nového zákona,keď musíme do r.2008 rozpúšťať po 1/5,tak sa všade píše,že len pripočítatelná položka v daňovom priznaní,tam sa o výnosoch nepíše.
    Naposledy upravil ilona : 26.02.05 at 09:28

    rozpustenie rezerv HIM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.