Zavrieť

Porady

Zle priznaná faktúra

Prosím poraďte mi!!!

Mám jedného živnostníka, ktorý si priznal faktúru vystavenú v r. 2003 aj do daňového priznania za rok 2003, ale peniaze na účet dostal až v roku 2004.

Má podať opravné daňové priznanie za rok 2003? Nebude mať z toho zle?

Čo s tým!!!!
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

  Lucia7
  A na základe akého dokladu si priznal príjem v roku 2003? Predpokladám, že sa mu vedie JÚ.

  ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

  :-D ZuzanaP
  Nevedie JU, lebo mal paušál, teraz paušálne výdavky. Proste zrátal fa za ten rok, vyrátal paušál a to je všetko. Nemá veľké príjmy, tento rok do 10 000. Myslím si, že mu kontrola nehrozí, na ňom by si neprišli na nič. Ale chcela by som mu to dať do poriadku.

  Susan je offline (nepripojený) Susan

  Susan
  Ked si prizna viac prijmov, tak je to v jeho neprospech. Odviedol väcsiu dan:-(( Ale ako si zauctoval prijem na ucet v roku 2004? Ako prijem neovplyvnujuci zaklad dane?

  Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

  Lucia7
  Ja účtujem v PÚ, takže s týmto nemám veľa praktických skúsenosti, ale mám dojem, že paušálna dań na rok 2003 sa zaplatila na začiatku roku 2003 a potom bolo už len potrebné viesť nejaké evidencie. Takže tým bola daňová povinnosť za rok 2003 vysporiadaná. A teraz za rok 2004 sa zrátajú príjmy a uplatnia sa teda paušálne výdavky atď.... ale samozrejme praktické skúsenosti sú určite cennejšie a lepšie, takže môj dojem môže byť zlý.

  Ala je offline (nepripojený) Ala

  Ala
  Prečo potom sú spomínané paušalné výdavky, ked vedie sa PU. Ak živnostník si uplatní paušlné výdavky nepotrebuje viesť účtovníctvo iba evidencie... Prečo sa spomína úhradu, keď vedie PU???? Je to veľmi zamotané.

  Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

  Lucia7
  PÚ som spomínala len z dôvodu ospravedlnenia, môjho zlého názoru. S týmto prípadom to nemá prakticky čo robiť. A úhradu som spomínala z toho dôvodu, že v JÚ sa účtuje o príjmoch a výdavkoch, ale ako sa to posudzuje z hľadiska uplatňovania si paušálnych výdavkov prakticky neviem. Ale podľa môjho názoru patrí vyššie spomínaný príjem do roku 2004, kedy došlo k úhrade pohľadávky. A samozrejme ako si spomínala, v prípade paušálnych výdavkov stačí viesť len potrebné evidencie (ale s tým nemám skúsenosti).

  Jara je offline (nepripojený) Jara

  Jara
  Zuzka, keďže si priznal príjem v roku 2003 vyšší ako mal, zaplatil aj vyššiu paušálnu daň pri vyučtovaní. Ak by si to chcela dať na správnu mieru a čestne tak naozaj by si mala dať opravné daňové priznanie, kde si možno odviedla / al. on/ o 500,- sk viac a v roku 2004 by si opäť z tohto príjmu vypočítala daň. Dala by si žiadosť na DÚ o preúčtovanie preplatku na dani z opravného daňového priznania z roku 2003 na rok 2004 s tým, že by si uviedla dôvody ako nízke príjmy a že aj táto položka ktorú si nesprávne odviedla DÚ ako daňovníka pre teba veľa znamená, možno by súhlasili s preúčtovaním preplatku, alebo na nejakú inú daň napr, z motorových vozidiel ap. Je to len taká rada... Ak chceš naozaj uviesť veci na správnu mieru...

  Zle priznaná faktúra

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.