Zavrieť

Porady

Vývoz tovaru mimo EÚ /JCD/

Potrebovala by som poradiť, vyviezli sme tovar, konkrétne stroj do Číny dňa 19.9.2007 podľa vystavenia faktúry, ale dnes sa mi dostalo do rúk JCD, kde je na opačnej strane tlačiva pečiatka s dátumom 2.10.2007 preto mám dilemu do ktorého zdaňovacieho obdovia pôjde tento vývoz podľa § 47, ktorá pečiatka na JCD je vlastne dôležitá a dáva nám oznam, do ktorého zdaňovacieho obdobia patrí vývoz? Prosím poraďte mi. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no riadil by som sa par. 47 ods 3 - kedy došlo k prepusteniu do colného režimu vývoz...vy tam máte dva dátumy na JCD?

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    K prepusteniu do colného režimu vývoz určite došlo ešte v 9/2007, pre Vás je rozhodujúci tento dátum.

    Anueta79 je offline (nepripojený) Anueta79

    Anueta79
    na prednej strane JCD hore v pravom rohu je dátum 19.9.2007 a na druhej strane originálu JCD dole je pečiatka s dátumom 2.10.2007

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Rozhoduje dátum, kedy tovar ( stroj ) opustil úzenie EU, mám za to, že to bolo 2.10.. Do DP to zahrniete v 10/07.

    Vývoz tovaru mimo EÚ /JCD/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.