Zavrieť

Porady

Výpoveď počas PN v skúšobnej dobe

Neviem či píšem správne sem svoju otázku, no chcem sa spýtať na môj prípad. Mám uzavretú zmluvu na neurčito so skúšobnou dobou 3mes. V skúšobnej dobe sa mi stal pracovný úraz dôsledkom ktorého som teraz práce neschopný a dnes mi zamestnávateľ oznámil,že so mnou rozviazal PP nakoľko nepracujem a že by som ich stál priveľa nákladov keby mi museli uhradiť PN. Chcem sa spýtať či má zamestnávateľ na toto právo, veď som si predsa nezlomil ruku úmyselne!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    laciqua je offline (nepripojený) laciqua

    laciqua
    Skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe môže zamestnávateľ z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.
    Na takéto skončenie sa nevzťahuje ani zákaz výpovede v zmysle ust. § 64 Zákonníka práce, keďže skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe nie je výpoveďou ale osobitným spôsobom skončenia pracovného pomeru ( § 59 ZP).
    Takze je mi to luto ale moze a ak tak uz spravil, tak je to treba respektovat.
    Kedze vsak zakon pripusta v skusobnej dobe aj ostatne sposoby skoncenia pracovneho pomeru, treba si dobre prestudovat dokument, ktorym zamestnavatel pracovny pomer skoncil. Ak pouzil slova VYPOVED alebo sa odvolava na paragrafy o vypovedi, bolo by mozne pouzit vyssie spomenuty institut zakazu vypovede...
    V kazdom pripade ale dufam, ze su ti (resp. boli pocas trvania PN) vyplacane úrazové dávky sociálneho poistenia.

    Pekny den anyway....

    Výpoveď počas PN v skúšobnej dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.