Zavrieť

Porady

reinstlacia windowsu a zalohovanie

viem ze to bolo pisane asi sto krat ale nikde som nenasiel ako reinstalovat windows tak aby mi ostali moje dokumenty po naformatovani...viem ze sa to da robit s cd ale mam tolko hudby ze cdcka by to nezvladly teda v respektive nemam tolko cd-cok ani casu..nemam ani 2 harddisky len jeden cize si nemam kde zalohovat suboru...preto sa chcem spytat ze ci sa to neda nejakym inym sposobom urobit.....za pomoc vopred dakujem
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Neviem ci som ta dobre pochopil. Mas disk plny hudby? Ako mas rozdeleny disk? Mas tam particie?
Poznam jeden dobry program od Acronis a na stranke Seagate sa da najst ako free, ja ho pouzivam. Pracuje spolahlivo na zalohovanie. Vie aj klonovat.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Poskytol si pramalo informacii na korektnejsiu odpoved. klonovanie na dalsi disk prichadza do uvahy ak mas dalsiu particiu, pises iba o CD-ckach - nemas DVD mechaniku? Tu hudbu asi mas aj na orginalnych CD, tak nevidim dovod na ich opatovnu zalohu (kvantum dat a casu) - zalohoval by som si iba moje data - t.j. dolezite subory - vsetko ostatne sa da opatovne instalovat. Instalacia OS nie je vzdy najjednoduchsia, preto si najprv rozmysli, ako budes chciet v buducnosti vyriesit zalohovanie - uschovou dat na dalsom disku (particii), klonovanim. Moznym a jednoduchym riesenim je aj to, ak nejaky znamy ma prenosny HDD - USB ci S-ATA tak so ho na den zapozicat, docasne tam ulozit data a po reinstalacii ich nakopirovat spat.
0 0
LaCi_KE LaCi_KE

LaCi_KE je offline (nepripojený) LaCi_KE

disk nemam nijak rozdeleny cize nemam ani particiie ci jak...dvd mechaniku mam ale nie dvd napalovacku a hudbu nemam na ziadnych cedeckach vse mam na disku(to neni len hudba ale aj ine subory co chcem zalohovat)..skusal som zhanat usb-cka ale nikdo nema vacsi ako 2gb a hdd mi nikto nepozicia alebo neda...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
LaCi_KE Pozri príspevok
disk nemam nijak rozdeleny cize nemam ani particiie ci jak...
Tak to je pruser, ze to nevies co to je.
Doporucujem PartitionMagic Pro, okrem toho, ze to vedel aj DOS cez prikaz "fdisk", takze nieco take nie je novinka, ze daju robit particie.

LaCi_KE Pozri príspevok
dvd mechaniku mam ale nie dvd napalovacku a hudbu nemam na ziadnych cedeckach vse mam na disku(to neni len hudba ale aj ine subory co chcem zalohovat)..skusal som zhanat usb-cka ale nikdo nema vacsi ako 2gb a hdd mi nikto nepozicia alebo neda...
Tak jedine kupit novy HDD, urobit particie, poprehadzovat hudbu a ostatne veci a treba potom povodny poupravovat podla vyssieho textu.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Tak to potom máš dosť ťažké... nepíšeš prečo chceš preinštalovať Windows (nefunkčný, pomalý,...), nemáš záložný disk, ani partíciu... ani času na vypálenie dát na CD-čka... Ale záverom niečo sa pokúsim poradiť:
1. skúsiť opravnú re-inštalácia Windowsu - ktorou sa dajú odstrániť niektoré chyby (nie všetky!!) ale strata dát nie je vylúčená
2. alebo rozdeliť zatiaľ nerozdelený HDD na partície, na novovytvorenú partíciu zazálohovať dáta, znova nainštalovať Windows
3. alebo keď nemá kdo požičať tak investovať do nového HDD - či už interného alebo externého
4. alebo zapoj svoj PC do siete s iným PC, prekopči si data,....
postup si zvoľ podľa toho, nakoľko si ceníš svoje dáta, ktoré chceš zazálohovať. Držím Ti palce.
0 0
Newww Newww

Newww je offline (nepripojený) Newww

Človek
Ved staci pouzit internet, existuju rozne e disky , rapidshare a podobne.... ked uz nechces investovat do hardware-u
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
...to by ale musel mat poriadne rychly upload aby to tam vsetko napratal...
0 0
Newww Newww

Newww je offline (nepripojený) Newww

Človek
Stefan2005 Pozri príspevok
...to by ale musel mat poriadne rychly upload aby to tam vsetko napratal...
Nuz ako sa hovori z H 0 . N A dom nepostavis
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Tak a ja este pridam vystrel do tmy. Mozno tak nabootovat s hirens boot cd a spustit nejaky partition manager, rozdelit disk bez straty dat a prekopirovat tie hudobne subory na druhu particiu. Potom uz moze ten win kludne format c:/u a novy nacisto
0 0
kamowski kamowski

kamowski je offline (nepripojený) kamowski

duves Pozri príspevok
Poznam jeden dobry program od Acronis a na stranke Seagate sa da najst ako free, ja ho pouzivam. Pracuje spolahlivo na zalohovanie. Vie aj klonovat.
Stiahol som si ho a vyzerá pekne ale.....
Vo free verzii mi nedovolí zálohovať to, čo chcem ale iba celý disk(respektíve partíciu).
Máš nejakú radu ?????
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tak potom by som pouzil to co obsahuje windows na zalohovanie. To urobi presne to, co potrebujes.
0 0
LaCi_KE LaCi_KE

LaCi_KE je offline (nepripojený) LaCi_KE

ta opravna reinstalacia sa ako robii? mozno to by mi pomohlo.....moj windows sa sam od seba restartuje napriklaad ked idem instalovat hru alebo ked spustim bearshare alebo ked nieco sathujem alebo niekdy len tak z nicoho nic...taktiez swa mi paci ten napad s rozdelenim disku na dve casti ze na jednu si fdam to co potrebujem a na druhej caasti urobim tu reinstalaciu
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
LaCi_KE Pozri príspevok
ta opravna reinstalacia sa ako robii?
Ak chcete systém Windows XP preinštalovať spustením počítača z disku CD so systémom Windows XP, postupujte nasledovne:
1. Vložte disk CD so systémom Windows XP do jednotky CD-ROM alebo DVD-ROM počítača a potom reštartujte počítač.
2. Keď sa na obrazovke zobrazí hlásenie o možnosti zavedenia z disku CD po stlačení ľubovoľného klávesu, stlačte ľubovoľný kláves, aby sa počítač spustil z disku CD so systémom Windows XP.

Poznámka: Počítač musí byť nakonfigurovaný tak, aby ho bolo možné spustiť z jednotky CD-ROM alebo DVD-ROM. Ďalšie informácie o konfigurácii počítača pre spúšťanie z jednotky CD-ROM alebo DVD-ROM nájdete v dokumentácii k počítaču alebo vám ich poskytne výrobca počítača.
Standartne sa to robi cez klaves "Delete" a dostanes sa do nastaveni BIOS. Treba aktivovat prve zariadenie na zavedenie OS ako CD ROM. Vystup, zavri nastavenie BIOS-u a potvrd zmeny. Nastava restart.
3. Na obrazovke Vitajte v systéme Windows XP sa zobrazí nasledovné hlásenie:
Táto časť inštalátora pripraví systém Windows XP spoločnosti Microsoft na spustenie na vašom počítači.

Ak chcete spustiť inštaláciu systému Windows XP, stlačte kláves ENTER.

Ak chcete opraviť inštaláciu systému Windows XP pomocou konzoly na obnovenie, stlačte kláves R (TOTO BUDE TVOJA VOLBA, NIE INA!!!)

Ak chcete ukončiť inštaláciu bez inštalácie systému Windows XP, stlačte kláves F3.
Stlačením klávesu ENTER nainštalujte systém Windows XP.
4. Na obrazovke Licenčná zmluva systému Windows XP prijmite licenčnú zmluvu stlačením klávesu F8.
5. Uistite sa, že v poli je vybratá aktuálna inštalácia systému Windows XP, a stlačením klávesu R opravte systém Windows XP.
6. Pomocou pokynov na obrazovke preinštalujte systém Windows XP. Po opravení systému Windows XP sa pravdepodobne zobrazí výzva na opätovnú aktiváciu vašej kópie systému Windows XP.
0 0
LaCi_KE LaCi_KE

LaCi_KE je offline (nepripojený) LaCi_KE

diki...ale este sa chcem spytat ze ci nevadi ze mam teraz windows professional a opravu budem robit z cd windows home edition....a ze ci nastavenia internetu, ako je ip adresa a pod. ostane tak jak mam
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Nebude vadiť lebo sa ti urobí nová inštalácia. Pokiaľ to urobíš bez preformátovania disku tak ti tam ostanú súbory aj programy, tie ktoré sa inštalujú do win si budeš musieť preinštalovať, tie ktoré stačí len kopírovať ti ostanú funkčné. Nastavenie internetu si budeš musieť urobiť nanovo, IP adresa sa nastavuje automaticky.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
LaCi_KE Pozri príspevok
diki...ale este sa chcem spytat ze ci nevadi ze mam teraz windows professional a opravu budem robit z cd windows home edition....a ze ci nastavenia internetu, ako je ip adresa a pod. ostane tak jak mam
Pokial si navolil heslo do tvojho konta a windows ti polozil otazku ci maju byt tvoje zlozky ako sukromne a ty si zvolil "ano", tak moze byt problem. Po novej instalacii sa do starych dokumentov nedostanes. Je to zasifrovane. Poznam vsak sposob ako sa do toho dostat.
0 0
LaCi_KE LaCi_KE

LaCi_KE je offline (nepripojený) LaCi_KE

cize vsetky tie ip adresi si niekde zapisem a potom ich napisem od znova? alebo musim zavolat tych ludi od ktorych mam internet?
0 0
LaCi_KE LaCi_KE

LaCi_KE je offline (nepripojený) LaCi_KE

oka cize si musim zapisart vsetky tie cisla (ip,...) a potom ich tam nanovo napisem? alebo musim zavolat ludi od ktorych mam internet?.....inac fakt dik ze mi tu tak pomahate:P
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
A od koho mas internet, resp. na akej technologii.
0 0
LaCi_KE LaCi_KE

LaCi_KE je offline (nepripojený) LaCi_KE

no byvam v dome....a zda sa mi ze mam wifi pripojenie(na streche mam antenu)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať