Zavrieť

Porady

Postup pri výkone rozhodnutí zrážky zo mzdy

Dobrý deň, volám sa Alena. Na tejto stránke som prvykrát ale som rada, že také niečo existuje.



Mám pracovníka ktorému mám vykonávať zrážku zo mzdy na základe rozhodnutia, ktoré som obdržala od exekútora. Chcem si len overiť koľko sa dá odpočítať na pracovníka, jeho manželku a syna. V roku 2003 to bolo na pracovníka 1600 Sk na manželku 600 Sk a na syna alebo dcéru tiež 600 Sk. Získala som nejaký ten postup od jednej známej ale nikde sa nemôžem dopátrať či tie čiastky platia ešte aj teraz v roku 2005. Tie čo som ja uviedla platili v roku 2003.
Dúfam, že mi niekto pomôže.
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

http://www.porada.sk/showthread.php?...ght=exek%FAcie

skús tento link, možno pomôže
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tie sumy stále platia.
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
Tie sumy platia stále. Na pracovníka 1600,- Sk, na manželku /nezáleží či má príjem alebo nie/ 600,- Sk a na každé vyživované dieťa 600,- Sk. Odpocet sa robi z ČM, z výslednej sumy vypočítaš 1/3 a zaokruhlis a posles exekútorovi, ktorý je rád za každú jednu korunu " - ))).
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
Prosím o radu ako postupovat v prípade, že zamestnanec ma až 3 exekúcie na mzdu. Za 2/05 má čistú mzdu 9000,- Sk
- 2200,- Sk /zákl.odpočty/
----------
6800,- z toho 1/3 je 2266,- Sk.
Takže mám im poslat po 2266,- Sk?

Nechcem ukracovat zamestnanca, ale zaroven si chcem splnit povinnost. Dakujem vopred za odpoved.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
A čo keď mal zálohu, z čoho mu vyrátať zrážky? Len z čistej mzdy - HM+náhrady-odvody?
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Tému som presunul. KÚ PO, prosím nabudúce zaradiť tému správne.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

cubic a to je čo za príspevok? Nepomýlil si si www stránku? Tu sú poraďaci...
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
Nezabudni na to, že pokiaľ bude zamestnanec na PN /teda bude poberať nemocenské od Soc.poisťovne/, tak na pobočku musíš postúpiť aj exekučný príkaz /fotokópiu/.
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

Práve sa mi dostala do rúk úplné znenie zákona 233/1995 o súdnych exekútoroch ...... v platnom znení zákona 341/2005. Nasledovné platí od 1.9.2005:
Týka sa to zrážok zo mzdy:
§67 ods.4:
- Ak dočasná práceneschopnosť zamestnanca trvá viac ako 10 dní, platiteľ mzdy je povinný túto skutočnosť oznámiť exekútorovi , ktorý vydal exekučný príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy zamestnanca, a zároveň ho informovať, ktorá pobočka Sociálnej poisťovne bude zamestnancovi vyplácať nemocenské. V takom prípade exekútor doručí exekučný príkaz pobočke Sociálnej poisťovne. Skončenie PN je platiteľ mzdy povinný bezodkladne oznámiť exekútorovi. Po skončení PN vykonáva zrážky zo mzdy platiteľ mzdy.

odst.5
- ............ vyššie uvedené platí, aj keď zamestnkyňa nastúpi na materskú, či rodičovskú dovolenku.

A dopĺňa sa §69 o rozsahu zrážok odst.1:
- Zrážky sa vykonávajú z čistej mzdy povinného, ktorá sa vypočíta tak, že od mzdy sa odpočíta preddavok na daň alebo daň z príjmov FO a poistné na zdravotné poistenie, poistné na sociálne poistenie, príspevok na starobné dôchodkové sporenie a poistné na sociálne zabezpečenie.


Eva Farkasová
Nezabudni na to, že pokiaľ bude zamestnanec na PN /teda bude poberať nemocenské od Soc.poisťovne/, tak na pobočku musíš postúpiť aj exekučný príkaz /fotokópiu/.
0 0
Darana Darana

Darana je offline (nepripojený) Darana

som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac
Eva Farkasová
Prosím o radu ako postupovat v prípade, že zamestnanec ma až 3 exekúcie na mzdu. Za 2/05 má čistú mzdu 9000,- Sk
- 2200,- Sk /zákl.odpočty/
----------
6800,- z toho 1/3 je 2266,- Sk.
Takže mám im poslat po 2266,- Sk?

Nechcem ukracovat zamestnanca, ale zaroven si chcem splnit povinnost. Dakujem vopred za odpoved.
Evka, jeden môj zamestnanec má 11 exekúcií, preto neprichádza do úvahy, aby si ich sťahovala spolu (ak však nejde o prednostné pohľadávky). Ja som telefonovala exekútorovi a potvrdili mi, že mám vykonávať exekúcie v slede, v akom mi boli doručené a to postupne jednu po druhej.
0 0
Darana Darana

Darana je offline (nepripojený) Darana

som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac
Schému tretinového systému zrážok prikladám pre pomoc v prílohe.
Tretinové zrážky.jpg  
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Darana
Schému tretinového systému zrážok prikladám pre pomoc v prílohe.
Darana, dovolím si vyjadriť 2 výhrady k Tvojmu príspevku:

1. Bolo by vhodné dokument tohoto typu uvádzať aj s odkazom na zdroj, z ktorého pochádza. Autor dokumentu by mohol mať výhrady k porušovaniu autorských práv.

2. Opakovane "priliepaš" rovnaký dokument do viacerých tém. Bolo by vhodné pridať dokument do rubriky "Tlačivá". V jednotlivých témach by sa uvádzal už len odkaz na tento dokument umiestnený v rubrike "Tlačivá".
0 0
Darana Darana

Darana je offline (nepripojený) Darana

som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac
endrju
Darana, dovolím si vyjadriť 2 výhrady k Tvojmu príspevku:

1. Bolo by vhodné dokument tohoto typu uvádzať aj s odkazom na zdroj, z ktorého pochádza. Autor dokumentu by mohol mať výhrady k porušovaniu autorských práv.

2. Opakovane "priliepaš" rovnaký dokument do viacerých tém. Bolo by vhodné pridať dokument do rubriky "Tlačivá". V jednotlivých témach by sa uvádzal už len odkaz na tento dokument umiestnený v rubrike "Tlačivá".
Kritiku prijímam!

1. Tlačivo mi bolo zaslané priamo z Exekútorského úradu exekútorky v Rimavskej Sobote a mám pocit, že je uvádzané aj priamo v zákone.

2. Keby si vedel, čo som sa natrápila vôbec s pridaním prílohy - robila som to po prvý krát! a do rubriky Tlačivá som tiež ešte nikdy nič nepridávala, takže s tým nemám skúsenosti. Ale sľubujem, že nabudúce sa o to pokúsim a urobím to k všeobecnej spokojnosti!

Vďaka
0 0
Peťo Peťo

Peťo je offline (nepripojený) Peťo

Pripomínam zmenu základnej sumy , ktorú povinnému nemožno zraziť z mesačnej mzdy , ak ide o výživné pre maloleté dieťa. V takomto prípade nepostihnuteľná časť mzdy činí 70 % základnej sumy t.j. :

1 120 Sk na osobu povinného /1 600 x 70 % /
420 Sk na každú ďalšiu osobu, ku ktorej má povinný vyživovaciu povinnosť,
420 Sk na manžela povinného , aj keď má ďalší príjem / 600 x 70 % /.

/Zákon č. 613/2004 Z.z. od 1.1. 2005/
Pekný deň.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
od 01. 01. 2005?

na zamestnanca sme dostali exekúciu v 03/2005 a priamo na exekútorskom úrade v BA mi povadali, že nepostihnuteľné sumy sú 1 600, 600 a nie 70%
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Peťo
Pripomínam zmenu základnej sumy , ktorú povinnému nemožno zraziť z mesačnej mzdy , ak ide o výživné pre maloleté dieťa. V takomto prípade nepostihnuteľná časť mzdy činí 70 % základnej sumy t.j. :

1 120 Sk na osobu povinného /1 600 x 70 % /
420 Sk na každú ďalšiu osobu, ku ktorej má povinný vyživovaciu povinnosť,
420 Sk na manžela povinného , aj keď má ďalší príjem / 600 x 70 % /.

/Zákon č. 613/2004 Z.z. od 1.1. 2005/
Pekný deň.
Prešla som celý zákon, ale paragraf ktorý rieši nepostihnuteľné sumy som nenašla. Myslím, že tieto sumy rieši exekučný poriadok. Zákon 613/2004 začína platiť od 1.1.2006. Nie 2005.Opravujem sa ,uvedené platí pre Trestný zákon.Peťo má pravdu. Od 1.1.2005. Znížením nepostihnuteľnej čiastky sa z dlžníka stane postupne bezdomovec bývajúci v krabici od televízora. Tým nechcem hájiť dlžníkov, ale dlhy sa robia veľmi ľahko. Ak má niekto exekúciu zo mzdy a naďalej pracuje a snaží sa zo sumy 1600+1000 vyžiť , nie je vhodné mu ešte ubrať. Treba mu nechať toľko, aby zostal pracovať a ďalej splácal. Ja naším zamestnancom vždy radím, aby sa s exekútorom(so súhlasom veriteľa) dohodli na splátkach, ktoré im potom strhame zo mzdy. Ani veriteľ nepotrebuje, aby dlžník zostal nezamestnaný a neplatil nič. Tento postup sa dá samozrejme uplatniť len v prípade jednej exekúcie.
Naposledy upravil účtovník 007 : 22.08.05 at 10:04 Dôvod: Oprava nesprávne uvedenej vety
0 0
Peťo Peťo

Peťo je offline (nepripojený) Peťo

účtovník 007
Prešla som celý zákon, ale paragraf ktorý rieši nepostihnuteľné sumy som nenašla. Myslím, že tieto sumy rieši exekučný poriadok. Zákon 613/2004 začína platiť od 1.1.2006. Nie 2005. Znížením nepostihnuteľnej čiastky sa z dlžníka stane postupne bezdomovec bývajúci v krabici od televízora. Tým nechcem hájiť dlžníkov, ale dlhy sa robia veľmi ľahko. Ak má niekto exekúciu zo mzdy a naďalej pracuje a snaží sa zo sumy 1600+1000 vyžiť , nie je vhodné mu ešte ubrať. Treba mu nechať toľko, aby zostal pracovať a ďalej splácal. Ja naším zamestnancom vždy radím, aby sa s exekútorom(so súhlasom veriteľa) dohodli na splátkach, ktoré im potom strhame zo mzdy. Ani veriteľ nepotrebuje, aby dlžník zostal nezamestnaný a neplatil nič. Tento postup sa dá samozrejme uplatniť len v prípade jednej exekúcie.
Pozri ešte raz zákon 613/2004 Z.z. , kde v čl. II. zmenil § 278 ods.2 zákona č.99/1963Zb. Občianského sudného poriadku v znení neskorších predpisov a čl. III. zmenil § 70 ods. 2 zákona č. 233/1995 Z.z. Exekučného poriadku v znení neskorších predpisov. Týka sa to iba pri výživnom pre maloleté dieťa.
Účinnosť zákona je od 1.1.2005 /tak som to našiel na internete/. Pekný deň.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Súhlasím s "Peťo". Je to upravené v zákona č. 613/2004 Z.z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 140/1961 ZB. Trestný zákon v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, konkrétne článok II. doplnenie ods. 2 v § 278 Občianskeho súdneho poriadku a článok III. doplnenie ods. 2 v § 70 zákona o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti, zákon nadobudol účinnosť 1.1.2005.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
V Google som si našla odvolávku na uvedený zákon, prečítala a máte pravdu. Mne sa vysvietil Trestný zákon 300/2005 a ten je účinný od 1.1.2006. Teda máte pravdu a idem svoj príspevok opraviť, aby som niekoho neuviedla do omylu.

Čaute
Naposledy upravil účtovník 007 : 22.08.05 at 10:34
0 0
DANEA DANEA

DANEA je offline (nepripojený) DANEA

som len zrnko prachu vo vesmíre ...viac
mne tvoj postup nevadil, ja som bola spokojna.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať