Zavrieť

Porady

Služobné vozidlo použité na súkr.účel

Ahojte, mam otazočku a dufam, že mi s tým niekto pomože ..........s.r.o. vlastní a má v majetku zaúčtované motorové vozidlo. Akým spôsobom môže konateľ spoločnosti využívať toto vozidlo na súkromné účely??? Ako sa toto využitie prejaví v účtovníctve?

Existuje spôsob na "paušálne" účtovanie nákladov na toto vozidlo, tak aby sme nemuseli viest knihu jázd?

Vrelá vďaka za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Na toto mám iba jedno doporučenie.
    Naštuduj si túto tému http://www.porada.sk/t35299-hladame-...e-hladame.html
    naozaj sa nedá odpovedať stále na to isté dokola, jednak to zahlcuje Poradu a hlavne to zaberá čas, ktorý môžeme venovať otázkam, ktoré ešte vyriešené nie sú .

    Janka-) je offline (nepripojený) Janka-)

    Janka-)
    Prepáč, nechcem zahatavať poradu......chcela som len vedieť a to som sa tu nikde nedočítala, že keď konateľ spoločnosti používa auto na služobné aj súkromné účely, pričom na súkromné účely používa auto len na cestu do práce a späť, či aj tak musí viesť knihu jázd? Nedalo by sa to vyriešiť napr. určením vo vnútornom predpise, že bude uhrádzať napr. 5% z celkových nákladov na PHM za prejdeté súkromné km? Keďže ide o opakujúcu sa a stále rovnakú súkromnú cestu, vidí sa mi dosť zaťažujúce kvôli tomu viesť knihu jázd. Alebo máte nejaký iný návrh? Vopred ďakujem!

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Janka-) Pozri príspevok
    Prepáč, nechcem zahatavať poradu......chcela som len vedieť a to som sa tu nikde nedočítala, že keď konateľ spoločnosti používa auto na služobné aj súkromné účely, pričom na súkromné účely používa auto len na cestu do práce a späť, či aj tak musí viesť knihu jázd? Nedalo by sa to vyriešiť napr. určením vo vnútornom predpise, že bude uhrádzať napr. 5% z celkových nákladov na PHM za prejdeté súkromné km? Keďže ide o opakujúcu sa a stále rovnakú súkromnú cestu, vidí sa mi dosť zaťažujúce kvôli tomu viesť knihu jázd. Alebo máte nejaký iný návrh? Vopred ďakujem!
    Ak je vozidlo v obchodnom majetku, má firma povinnosť viesť Knihu jázd bez ohľadu na to, či sa vozidlo používa aj na súkromné jazdy. Knihe jázd sa nevyhnete.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    liba2 Pozri príspevok
    Ak je vozidlo v obchodnom majetku, má firma povinnosť viesť Knihu jázd bez ohľadu na to, či sa vozidlo používa aj na súkromné jazdy. Knihe jázd sa nevyhnete.
    Doplním, že keď auto sa používa aj na súkromné účely, tak o to viac sa bude daňový úrad venovať knihe jázd, aby vedela posúdiť oprávnenosť výdavkov zahrnutých do daňových nákladov.

    P.S. A pri používaní služobného motorového vozidla netrba zabúdať aj na 1% obstarávacej ceny ako nepeňažný príjem konateľa, ktorý sa má zdaňovať.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Janka-) Pozri príspevok
    Prepáč, nechcem zahatavať poradu......chcela som len vedieť a to som sa tu nikde nedočítala, že keď konateľ spoločnosti používa auto na služobné aj súkromné účely, pričom na súkromné účely používa auto len na cestu do práce a späť, či aj tak musí viesť knihu jázd? Nedalo by sa to vyriešiť napr. určením vo vnútornom predpise, že bude uhrádzať napr. 5% z celkových nákladov na PHM za prejdeté súkromné km? Keďže ide o opakujúcu sa a stále rovnakú súkromnú cestu, vidí sa mi dosť zaťažujúce kvôli tomu viesť knihu jázd. Alebo máte nejaký iný návrh? Vopred ďakujem!
    Kniha jázd sa musí viesť ku každému firemnému autu, je to daňový podklad pre uznanie nákladov.

    Janka-) je offline (nepripojený) Janka-)

    Janka-)
    No škoda, takže nič sa neda robiť, musí byť kniha jázd.
    Ďakujem Vám krásne za odpovede

    Služobné vozidlo použité na súkr.účel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.