Zavrieť

Porady

Polyfunkčný dom

Ahojte,

chcem sa Vás spýtať stavali sme polyfunkčnú bodovu, všetky doklady čo sa týkali stavby som účtovala na 042, po kolaudácií 28.9.2007 som 042 preúčtovala na 021. Na aký účet mám teraz účtovať, napríklad prišli nám robiť ešte uzamykacie systémy, dorábku dverí? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kahu Pozri príspevok
    Ahojte,

    chcem sa Vás spýtať stavali sme polyfunkčnú bodovu, všetky doklady čo sa týkali stavby som účtovala na 042, po kolaudácií 28.9.2007 som 042 preúčtovala na 021. Na aký účet mám teraz účtovať, napríklad prišli nám robiť ešte uzamykacie systémy, dorábku dverí? ďakujem
    Ak tieto práce sa dajú chápať ako techn.zhodnotenie budovy tak na 042, a po ukončení znova 021/042.

    Zákon o dani z príjmov
    § 29
    Technické zhodnotenie hmotného majetku a nehmotného majetku

    (1) Technickým zhodnotením hmotného majetku a nehmotného majetku sa na účely tohto zákona rozumejú výdavky na dokončené nadstavby, prístavby a stavebné úpravy, 107) rekonštrukcie a modernizácie prevyšujúce pri jednotlivom hmotnom majetku a nehmotnom majetku 30 000 Sk v úhrne za zdaňovacie obdobie.

    (2) Za technické zhodnotenie hmotného majetku a nehmotného majetku podľa odseku 1 sa považuje aj technické zhodnotenie neprevyšujúce v úhrne za zdaňovacie obdobie 30 000 Sk, ak sa daňovník rozhodne takéto výdavky považovať za výdavky na technické zhodnotenie. V tomto prípade sa takéto výdavky odpisujú ako súčasť vstupnej ceny, zvýšenej vstupnej ceny alebo zvýšenej zostatkovej ceny hmotného majetku a nehmotného majetku.

    (3) Za technické zhodnotenie sa považuje aj technické zhodnotenie v sume vyššej ako 30 000 Sk za zdaňovacie obdobie vykonané na dlhodobom hmotnom majetku, 1) ktorého obstarávacia cena bola 30 000 Sk a menej. Takéto technické zhodnotenie sa pripočíta k obstarávacej cene dlhodobého hmotného majetku a uplatní sa ročný odpis vypočítaný podľa § 26.



    kahu je offline (nepripojený) kahu

    kahu
    Ahoj,

    este sa chcem spýtať, keď mám nákup už len nejaký drobný materiál napr. klince to dávam už na 501? A ešte napríklad fa za teplo mám to dať po kolaudácií na 042 alebo už na 502?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    kahu Pozri príspevok
    Ahojte,

    chcem sa Vás spýtať stavali sme polyfunkčnú bodovu, všetky doklady čo sa týkali stavby som účtovala na 042, po kolaudácií 28.9.2007 som 042 preúčtovala na 021. Na aký účet mám teraz účtovať, napríklad prišli nám robiť ešte uzamykacie systémy, dorábku dverí? ďakujem
    Tieto vykonané TZ účtujete:
    1. na 042, ak je cena vyššia ako 30 tis. Sk, zaradíte do používania tak, že zvýšite VC nehnuteľnosti o vykonané TZ.
    2. nehnuteľnosť je zaradená do používania na 022. Vykonáte TZ, kt. je nižšie ako 30 tis. Sk, v tomto prípade sa rozhodnete, či zvýšite cenu nehnuteľnosti, alebo bude súčasťou nákladov (daňových výdavkov)- nie súčasťou VC nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.