Zavrieť

Porady

čo je opakované plnenie?

prosím o radu.Kedy je opakované plnenie a do DPH zahrniem deň splatnosti? fakturujem každý mesiac odmeny na zákl. zmluvy,výška je rôzna vtedy hovoríme o opakovanom plnení? alebo budem faktúrovať k poslednému dňu mesiaca ako normálnu FA. potom aj Orange a Slovak telekom je opakované plnenie? ako budem postupovať,keď Slovak telecom vystaví za 5/04 faktúru 3.6.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    NADEJKA je offline (nepripojený) NADEJKA

    NADEJKA
    Milá Zuraja,pozri si §19 odst.3 - je tam podrobne rozpísané opakované plnenie,je to prípad aj Telecomu - ide to do DPH za jún 2004,týka sa to aj leasingových spoločností.Pekný deň.

    iva je offline (nepripojený) iva

    iva
    Je to naozaj tak ? Nechce sa mi veriť, že ak som doteraz pravidelne mesačne fakturovala na základne zmluvy nejakú službu posledného v mesiaci napr. v apríli) a DPH na výstupe bola tým pádom v 4/04, že teraz štátu odvediem DPH až v mesiaci nasledovnom. Teda vyfakturujem podľa zmluvy opakovanú službu za jún 2004 30.6.2004, splatnú 14.7.2004 a dátum dodania bude tiež až 14.7.2004 ? Veď štát ukrátim..., peniaze dostane neskôr

    iva je offline (nepripojený) iva

    iva
    Práve dnes mi prišla faktúra z Orange. Je to tiež opakov.plnenie, a pritom na faktúre je uvedené :
    splatnosť faktúry : 07.07.2004
    deň dodania služby : 23.06.2004
    dátum vyhotovenia : 23.06.2004,
    V tomto prípade je správne, že deň dodania = deň vyhotovenia a nie deň splatnosti ? Ja už tomu teda vôbec nerozumiem.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    A čo tak elektrina, plyn, voda, nájomné, leasing, faktúry za spracovanie účtovníctva na základde zmluvy? To všetko je opakované plnenie? Zrejme áno. Prosím vyjadrite sa k tomu.

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    iva,

    ty dávaš dohromady opakované plnenia pre dve rôzne skupiny. Telekomunikačné spoločnosti robia pre teba službu, za ktorú im platíš vopred a preto postupujú podľa §19 odst.6. Ich zdaniteľným plnením je deň vyhotovenia faktúry. Pri iných opakovaných plneniach ako je napr. leasing je dňom zdaniteľného plnenia podľa §19 odst.3 deň dohodnutý v splátkovom kalendári ako deň platby. To znamená, že musíš rozlišovať dve veci a to, či služba (resp. jej dodanie) bude vykonaná, alebo bola vykonaná a podľa toho sa musíš zariadiť pri určovaní dátumu dodania služby.
    Toľko môj názor

    Katarína,
    všetko, čo si vymenovala patrí medzi opakované plnenia a plne sa na ne vzťahuje to, čo som napísal vyššie

    iva je offline (nepripojený) iva

    iva
    Juko, prosím Ťa, a v mojom vyššie opísanom prípade mám postupovať podľa ktorého odstavca paragr.19 ? Fakturujem mesačne opakovanú službu na základe podpísanej zmluvy (v zmluve je, že fakturácia je posledného v mesiaci, splatnosť 14 dní), platby neprebiehajú podľa splátk.kalendára. Ďakujem ti vopred.

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    iva,

    V tvojom prípade by som postupoval podľa §19 odst.3 a vystavil faktúru s textom: faktúrujem vám za prevedé služby za mesiac máj v zmysle uzatvorenej zmluvy ........ a na faktúre by som uviedol nasledovné dátumy:

    dátum dodania služby: 14.6.2004

    dátum vystavenia faktúry: 31.5.2004

    dátum splatnosti: 14.6.2004

    Zdaniteľné plnenie v tomto prípade bude VI/2004

    To platí za predpokladu, že v zmluve máš dohodnutý termín platby 14 dní po ukončení mesiaca. Ak by ten termín v zmluve nebol uvedený, za dátum dodania služby by som dal termín 31.5.2004 a potom by Zdaniteľné plnenie v tomto prípade bolo V/2004.

    -------------------
    Bol by som rád, keby sa k tomu mohol ešte niekto vyjadriť, aby si mala istotu

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    upresnenie pre iva:

    ja som tam uviedol omylom májové termíny, ale to isté platí pre júnové

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Keď nemám žiadnu zmluvu ani spátkový kalendár a dodanie služby bolo napr.05/2004
    dátum vystavenia bolo 15.6.2004.Dátum splatnosti 14 dní,potom mi to ide do DPH 06/2004? Čo v prípade keď mám na opakované plnenia vždy len objednávku na ten ktorý mesiac,firma s ktorou pracujeme nám zmluvu nepodpísala,dodávame slúžbu na základe ich objednávky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.