Zavrieť

Porady

Nájomné v byte

Ahojte,

naša firma sedí v kancelárii/byte, ktorý ešte nie je vyňatý z bytového fondu, a teda oficiálne nie je vedený ako administratívne priestory. Bola mi povedaná informácia, že pokiaľ tento byt nie je vedený ako kancelária aj na katastri (či na nejakom takom úrade) nemôžem si tento náklad za nájomné v tomto priestore dať do nákladov. Čo je na tom pravda?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    Áno je to pravda. Viem, že existuje nejaká diera v zákone, ktorú šikovný právnik vie využiť. Niečo v takom zmysle, že vhodné priestory pre sídlo firmy sa hľadajú a dočasne sa používa bytový priestor, ale musí tam byť odvolávka na nejaký §. Skúste nejakého právnika. Alebo skúste, ak vám to niekto prenajíma, aby vám fakturoval za niečo iné, nejakú službu a pod. vo výške nájomného, ak sa dá...

    Zuzina je offline (nepripojený) Zuzina

    Zuzina
    viete aj § a názov zákona, podľa ktoré musí byť firma v oficiálne vedených administratívnych priestoroch, aby nájomné mohlo byť daňovým výdavkom?

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    Nie to neviem. Len viem, že prenajímame súkr.byt firme, ktorej auditor nám to takto vysvetlil.

    Zuzina je offline (nepripojený) Zuzina

    Zuzina
    ďakujem. no, ďalšia zlá správa. v poslednej dobe sa to všetko rúti, čo sa týka nájmov. aj tie paušálne výdavky a ešte aj toto...

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    je to na porazenie...ale keď tak nad tým uvažujem v ZDP to naozaj nikde nenachádzam, že by to musel byť byt vyňatý z bytového fondu. Skúsim to zistiť.

    lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

    lsulekova
    jessica
    je to na porazenie...ale keď tak nad tým uvažujem v ZDP to naozaj nikde nenachádzam, že by to musel byť byt vyňatý z bytového fondu. Skúsim to zistiť.
    Ako to dopadlo?Našla si to v zákone? Lebo ja o takom ničom neviem. Bola som riadne zaskočená, keď som zistila, že sa to nedá dať do nákladov. A čo spravím v takom prípade, keď tento byt má jedna firma, ktorá je u nás v podnájme ako sídlo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.